Dijeljeni ili samostalni hosting?

Imam registrirane domene i hosting kod xx providera, logicno.

E sad, mogu li ja napraviti svoj server kuci, da bude hosting za moje web siteove?
Siteovi nisu nesto previse veliki, imaju po par hiljada registriranih korisnika, nije veliki promet.
Imam internet prikljucak s Optickim kablom.

Pozdrav

Pa onda uračunaj struju, pa da to sve mora raditi 24/7/365-6 dana… vidi koliko se isplati to ili uzeti neki vps i to isto napraviti…

Ako nadjes neko resenje ili probas uopste uci u avanturu, kaci ovde kako ide.
tnx

sigurno i imas staticku ip adresu kuci… :slight_smile:

samo ti uzmi neki vps i teraj dalje

Mozes nabaviti svoj server i to je najlaksi dio posla.

Ako od toga zaradjujes, ostani na nekom placenom serveru. Manje glavobolje, tj. nema glavobolje.

Struja non-stop, UPS, mrezna podesavanja, softver za pristupanje, mama/baba/osoba koja usisava?

Nitko nije spomenuo najbitnije, a to je da je drzanje web servera na kucnom linku vrlo vjerojatno krsi uvjete koristenja koje si potpisao sa providerom.

1 Like

I da, treba ti javna adresa. :slight_smile:

Lijepo ste me isplasili - mislim da ostajem na dijeljenom hostingu, eventualno VPS

Pa nije to plašenje nego realnost. Ipak moraš uračunati struju koju komp potroši, pa onda sve ostalo, a tu je i IP adresa koju bi morao updejtati svakih 24 sata osim ako nemaš stalnu IP… ima svašta nešta tu. A jeftinijih VPS-ova imaš po netu. Kada se odlučiš javi šta si uzeo :slight_smile:

Nebih te obeshrabrio ali dobro razmisli što ti sve treba za hosting, te napravi neku kalkulaciju. Mislim da ćeš odustati već kod prvog koraka, ali ideja o ‘home datacentru’ je za svaku pohvalu.

Mislim da smo svi tj. većina imali ideju o tome i na kraju odustali :slight_smile:

Hosting je ozbiljan posao, i kao takvom mu treba ozbiljno i pristupiti.
… i naravno, treba imati ozbiljne financijske resurse.

Mislio sam samo za moje poslove i eventualno moje klijente za koje radim ( nema ih puno).

Nisam mislio raditi hosting za siru masu korisnika.

Skoro pa da i ima veze sa temom.
Nije bas za hosting ali se moze se upotrijebiti za neki test / pokazati klijentu napredak i sl.