Dilema zvana domena

ovako zanima me kada se zakupljuje domena com.hr
distributer tih domena je CarNet kao i .hr,naci svaki hoster koji nudi tu domenu
salje zahtjev carnetu i oni aktiviraju,ali sada me zanima sljedece ja uzmem domenu preko host firme zajdno sa hosting paketom,uzmem domenu com.hr
oni prosljede carnetu i bude aktivirana,

i ono sto me buni je to da sam citao puno toga da se zna desit reketarenje,dizanje cijene…,da je najbolje uzet preko regice ili dot.com
ali ne razumijem kako oni mogu reketarit doenu com.hr ako je ona CarNetova,dal se u tom slucaju ja mogu obratit carnetu i opisat problem…?

Svaka narudžba Hostinga sa domenom je standardna nebitno o kojem se nazivu radi razlika je samo u cijeni.

.com.hr domene odrađuje ovlašteni Registar i kreću se od 40-ak kuna + PDV.
Domenu je obavezno navesti na svoje ima kao vlasnika.

Što se tiče reketarenja, iliti ga dizanje cijena to je roba koja se prodaje i svako ima svoje cijene mislim da je 40.oo kn + PDV negdje je i jeftinije.

E sada postoje i preprodavači .com.hr domena koji nemaju dogovor sa Carnetom ali imaju dogovor sa ovlaštenim prodavačima te prodaju .com ili .hr domene po svojoj cijeni a cijene određuju oni sami i mogu je cijeniti i 50-100-200 kuna ako imaju kupce za iste.

Riječ. Reketarenje ne spada pod ovim što ste naveli, ovdje se radi da prodavač u ovom slučaju Hoster može u svojoj ponudi .com.hr domene nuditi po onoj cijeni koju on želi.

Uzmimo u obzir domena .info trenutno košta 6-7 kuna neki ju prodaju po 70-ak kuna i tu nema reketarenja jednostavno za isti proizvod svako kroji svoju računicu e dali se vama to sviđa ili ne to je druga strana priče.

( Nevezano: Čitam na Hvaru Pola Litre Vode u boci plaćeno je 20 kn, (izvor net.hr) kod mene u dućanu 4 kn jedan isti proizvod a različite cijene)… tako i domene.)…

[quote=“Mateuss”]Svaka narudžba Hostinga sa domenom je standardna nebitno o kojem se nazivu radi razlika je samo u cijeni.

.com.hr domene odrađuje ovlašteni Registar i kreću se od 40-ak kuna + PDV.
Domenu je obavezno navesti na svoje ima kao vlasnika.

Što se tiče reketarenja, iliti ga dizanje cijena to je roba koja se prodaje i svako ima svoje cijene mislim da je 40.oo kn + PDV negdje je i jeftinije.

E sada postoje i preprodavači .com.hr domena koji nemaju dogovor sa Carnetom ali imaju dogovor sa ovlaštenim prodavačima te prodaju .com ili .hr domene po svojoj cijeni a cijene određuju oni sami i mogu je cijeniti i 50-100-200 kuna ako imaju kupce za iste.

Riječ. Reketarenje ne spada pod ovim što ste naveli, ovdje se radi da prodavač u ovom slučaju Hoster može u svojoj ponudi .com.hr domene nuditi po onoj cijeni koju on želi.

Uzmimo u obzir domena .info trenutno košta 6-7 kuna neki ju prodaju po 70-ak kuna i tu nema reketarenja jednostavno za isti proizvod svako kroji svoju računicu e dali se vama to sviđa ili ne to je druga strana priče.

( Nevezano: Čitam na Hvaru Pola Litre Vode u boci plaćeno je 20 kn, (izvor net.hr) kod mene u dućanu 4 kn jedan isti proizvod a različite cijene)… tako i domene.)…[/quote]

hvala na ovom opsirnom odgovoru,ali ja sam krivo naveo to jest nisam obrazlozio ovo reketarenje,citao sam da se znalo dogodit da recimo platis domenu 40kn ,a onda ona istjece pa trebate produzit,a onda odjednom ono cijena npr 300kn :S
pa zato pitam da li oni imaju pravo takvo sto napravit? i da li se u tom slucaju moze obratit carNetu ili davatelju usluge i obavjestit ih o tome da nesto poduzmu ? ili je to jednostavno tako i stime se moramo pomirit? da li je to u stilu prosle godine su cigarete kostale 16kn ove godine 20kn , samo cisto poskupljenje

brate ovo je Balkan…tko zna sta ce da bude…

Ukoliko te brine to da ces sada dati za domenu 40kn a slijedece godine 60, najbolje ti je da zakupis odmah na vise godina domenu i nema te tko sta vise pitat niti naplacivati.

Ja vecinom zakupljujem na 5-10 godina tako da me jedino moze brinuti kakva ce cijena bit za 10-ak godina…al to ce bit za deset godina tako da me nejebe. :wink:

[quote=“bagy777”]hvala na ovom opsirnom odgovoru,ali ja sam krivo naveo to jest nisam obrazlozio ovo reketarenje,citao sam da se znalo dogodit da recimo platis domenu 40kn ,a onda ona istjece pa trebate produzit,a onda odjednom ono cijena npr 300kn :S
pa zato pitam da li oni imaju pravo takvo sto napravit? i da li se u tom slucaju moze obratit carNetu ili davatelju usluge i obavjestit ih o tome da nesto poduzmu ? ili je to jednostavno tako i stime se moramo pomirit? da li je to u stilu prosle godine su cigarete kostale 16kn ove godine 20kn , samo cisto poskupljenje[/quote]

Registar ne diže cijene svake godine uglavnom su one fiksne.

Moguće je da dođe do male oscilacije, ako su neke akcije i sl ali tada su samo jeftinije.
Pogledajmo cijene koje je Carnet imao i nisu se mijenjale godinama tako da mislim da nema poskupljenja cijena 99.9% i da možeš biti miran.

[quote=“The Ja”]brate ovo je Balkan…tko zna sta ce da bude…

Ukoliko te brine to da ces sada dati za domenu 40kn a slijedece godine 60, najbolje ti je da zakupis odmah na vise godina domenu i nema te tko sta vise pitat niti naplacivati.

Ja vecinom zakupljujem na 5-10 godina tako da me jedino moze brinuti kakva ce cijena bit za 10-ak godina…al to ce bit za deset godina tako da me nejebe. ;)[/quote]

Balkan…?? Možda negdje drugdje, ali u HR ako pogledate cijene Domena i Web Hostinga idu prema dolje te vaša konstatacija da je ovo Balkan čisto je pogrešno mišljenje.

The Ja: Ja osobno mislim i čisto sumnjam u 99.9% ovo što ste naveli da domene zakupljujete na period od 5-10 godina su neistinite, (mislim da se samo hvalite)…??

heh na 5-10 godina ? zar je to moguce ja sam u ponudi vidio maximalno 2godine :smiley:
al dobro svaka cast…hvala na odgovorima

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja