Dionice: Kupovina dionica u vrijeme krize

Jesi ti probao? 21212

Jesam, odlican UI i jako jednostavno za koristiti

Day trading? 1212112

Kad vas trazi tax code na revoulutu sto uoisujete ako ste iz hr?

Ja sam utipkao Oib…

Možeš malo pojasniti kolega

kom se neda zezat s analizama nek ubaci u robotske etf tipa etfmatic…

Naravno da ne štima :slight_smile: Čista manipulacija. Više ne znaš što očekivati. Po svoj logici trebao bi doći novi veliki pad, ali logike na tržištima više nema pa su mogući i novi rekordi prema gore. Smijurija. Ja sam razmišljao o shortanju, ali dobro da nisam.

Za ovakve stvari bi se trebalo u zatvor.

Ne znam, nekak mi je manipulacija teška riječ, treba uzet u obzir da kada se uzme najjači mjesec u povijesti po pitanju ulaganja u dionice, prošli mjesec je to nadmaseno za nevjerojatnih 220%. Rast treba promatrati i kroz to… Englezi su došli do zaključka da se puno kladionicara u pomanjkanju sportova prebacilo upravo na dionice… A u većini zapadnih zemalja gro ljudi puni ko brodovi nakon 6-7 odličnih financijskih godina, pa koliko samo ljudi u hrvatskoj isto tako stoje odlično s parama, nakon 3-4 odlične gospodarske godine…

S&P 500 (ili bilo koji drugi broj) ti je index koji prati recimo 500 najvecih firmi u US. Manje-vise, indeks pokazuje stanje americke ekonomije. Godisnji povrat u prosjeku je oko 8%. Imas dosta fondova koji prate taj indeks pa onda u njih ulazes.

Poredjenja radi, ljudi koji samo ulagaju u blizu 100% slucajeva imaju manji povrat od indexa (mislim da je u pitanju brojka izmedju 97-99%)

Ne znam napamet, a neda mi se sad tražit podatke, ali ako ne griješim PE/P i BV/P ratio je sigurno na nekoliko x, a moguće i na rekordnim razinama ili blizu njih. To ne bi nikako trebao biti buy signal nego baš suprotno. Drugo, kriza je utjecala na prihode kompanija, a utjecati će još. To isto nije buy signal nego bi trebalo biti suprotno. Na sve to, cijene dionica rastu i opet ide prema ATH :smiley: Ne znam je li se stvarno radi o manipulaciji ili samo ljudskoj gluposti, ali je definitivno nelogično.

Ne bih se kladio da dionice neće nastaviti rast (jer više nema logike i događaju se najblaže rečeno čudne stvari), ali bilo bi puno normalnije da dožive pad.

1 Like

Za mjesec dana (gledam S&P 500, jer sam planirao ulozit nakon jakog pada, nadao se da bi po logici cijena trebala biti niska jeda duzi period) se cijena oporavila… a uporedi to sa 2008 gdje je trebalo 4-5 godina da vi se vratila na staro stanje haha

Po trenutnom stanju, SP 500 je samo cca 5% ispod ATH, Dow je cca 7% ispod ATH, a Nasdaq je postavio novi rekord i na ATH je :smiley:

Za ne vjerovat

Ovo je luda kuća, ja sam danas uložio novih 500€ u 15:30, da bi u 18:30 već bio na 800€… ovo je sick fuck šta se događa, 300€ čistoga u 3h…

a što je najjače, mislim da ima još prostora za rast… :speak_no_evil: :speak_no_evil:

3 Likeova

Da ne bi bilo da seruckam… ovaj plavi postotak je rast u odnosu na kupovnu cijenu.

Znači :scream:

3 Likeova

Nenormalno i bez logike, ali stvarno. Sad izvadi tih 800 €, spremi u džep 600 €, a €200 vrati nazad gdje je bilo, ali sa polugom x4. :slight_smile: Ako nastavi rasti, izađi iz pozicije, pa otvori novu, ali bez poluge. Tako si u 24 sata uzeo profit od 20% koji ti je u džepu, kapital si vratio u džep, a stvorio si novi kapital s kojim ćeš dalje raditi. Samo prijedlog jedne mogućnosti, ali sve ovisi o tome što ti je cilj.

Inače, prije kojih 2 sata sam gledao na CNBC-u CEO-a jedne avio kompanije (Jet Blue) kako daje izjavu, a usput su govorili o tome da su danas airlinesi rasli prosječno 8-10%.

Bog te mazo sad sam tek vidio te neke pojedinačne postotke rasta. Jeboteeeee :smiley: Da se radi o kriptu, sad bi sve vrvilo upozorenjima da je to balon, da je nestvarno, da je nelogično da nešto tako raste da ovo da ono.

Tržišne manipulacije su jako moćno oružje, ali OPREZ! :slight_smile:

1 Like

Ja iskreno vjerujem da nas ocekuje neki solidan pad u skorije vrijeme, pa da ce onda biti opet ispocetka ali polako… Ovo je kao obrnuto od balona :smiley: (prilikom pada)

Ovo je vrijeme NOVOG NORMALNOG, kako kažu okupatori. To znači da je sve NENORMALNO i da ništa nije normalno i da se više ne zna što se može očekivati :wink: