Dionice: Kupovina dionica u vrijeme krize

Deonice mi deluju zanimljivo, kada se zeli brze zaraditi, dugorocno ulaganje u zlato, dukati ili manje poluge, uvek ce imati vrednost, nema sanse da propadne, a zlata je sve manje postoji sansa i za vecom zaradom, a ne treba iskljuciti i opciju ako dodje do walking dead situacije uvek mozes za 1 dukat kupiti oruzije ili ovcu

Ako smo i dalje u nekom post apokalipticnom fazonu, oni kineski elektricni tricikli sa velikim gepekom za prevoz stvari mogli bi biti glavno prevozno sredstvo+solarni paneli, mada i ovako takve kompanije mogu imati bum, pogotovo jer je cena prevoza minimalna i jednog dana ce zameniti one tuk tukove koje sada koriste milioni za prevoz stvari ili turisticki

unnamed

Mali update za NIO:

Nemam namjeru jos zatvarati. :slight_smile:

1 Like

Zanimljivo, a baš sam jučer obavio svoju redovnu mjesečnu kupovinu. :slight_smile:

Na forumu koji je specijaliziran za dionice nisu bas optimisticni za nijednu kod nas: https://dionice.net/forum/board/2-dionice/
Evo njihovih prijedloga za ulaganja vani koristeci tehnicku analizu: https://dionice.net/forum/tema/1198-ideje-za-trgovanje-na-inozemnim-trzistima-sto-i-zasto/?postID=31102#post31102

koji je ovo app? Kako trgovati online?

Ovo je preko Saxo Bank, njihov SaxoTraderGO. 5€/mj
Mislim da ti je bolji za pocetak Degiro, manje su naknade i provizije.

1 Like

Gdje isplacujes lovu? Na Paypal? Kako s porezom?

Ne radi nitko s PayPalom ovo su manje-vise banke i brokerske tvrtke, a ja radim direktno preko bankovnog racuna i prijavljujem poreznoj dobit/gubitak.

Korona 2. val, izbori 04.11. u Americi. Hoce li biti padanja na berzama? Isplati li se prodati i cekati? Misljenja? :face_with_monocle:

Malo grafike o berzi i par zadnjih predsjednika

Juce bio dobar dan, ha?. :ok_hand: Ja dodala jos na NIO. Sudeci po brojevima iz oktobra, koje su objavili juce, trebao bi se poslije q3 rezultata desiti jos jedan skok na gore.

A na samom vrhuje je za proteklu godinu na rang listi svih akcija (Za pregled akcija preporucujem Macrotrends:

Da napomenem da sam pominjala NIO gore jos kad je vrijedio 6.5 USD. Pa ja sam vidovita :grin:

7 Likeova

Tri nove akcije na vdidiku.

XPEV (Elektro auto, kinesko, novi na berzi)

PLTR (Analiza podataka- Big Data, novi na berzi)

I jedna njemacka C0M ( za punjenje elektro auta, novi na berzi)

Palantir bi mogo biti hit,… za sad drzim fiverr, pinterest i zoom jos malo…

Ups :face_with_head_bandage: Saucesce za juce. Razmisli isplati li se cekati da lagano rastu, ili bi ti bolje bilo da presaltas bar neku od njih na nesto brze, posto su te tri sve tematski povezane.

Jel još netko ima problem da nema ove dionice na Revolutu? Već je nekoliko dana želim kupit i nema je, a recimo na iPhoneu na Revolutu postoji.

bas sam to razmisljal al nekak mi se tesko odvojit… a kesa uvjek fali…moram sve te psiholoske efekte trgovanja proci cini mi se haha…

Nemam pojma, ja sam je kupila preko Charles Schwab. Ali u principu je nebitno preko kog brokera ides, jer se prodaju na NYSE berzi, znaci morao bi imati pristup. Jesi trazio preko skracenice (XPEV)? Zato sto se negdje vode pod “Xiaopeng Motors”, a negdje kao “XPeng Inc”. Inace Q3 im je 12.22, u cetvrtak.

Nesto iskreno nemam dobar osjecaj (sa NIOm sam uvijek do sad imala bas pozitivan stav), ali uprkost tome sam stavila na XPEV pa sta bude. Ako padne, nije strasno, vidim to kao dugorocnu opciju. Imaju svoje dvije fabrike 8za razliku od NIO) i poceli su isporuku za Norvesku…

Nije tesko uopste, klik, klik, prodas, kupis. :grin:. Mozes se ti opet vratiti na njih.

Pozdrav intereseuje me preko kog sajta/platforme je najlakse kupovati deonice,
I kako ih prodajete, na koji nacin dobijate isplatu na devizni ili je moguca i payoneer isplata?
Hvala.

Palantir mi se ne dopada kao firma - imam neke insiderske informacije, malo su “sektaški” organizirani i prema van se predstavljaju puno bolje nego što je to slučaj iznutra.

Držati ih na oku i prodati ne vrijeme ako krenu dolje. :slight_smile:

SFM says it “does not approve of Palantir’s business practices” and wouldn’t make the same investment today.

Soros has sold all of the shares it can at this time and will keep selling, when permitted.