Directadmin sigurnost

Uzeo sam licenca za directadmin instalirao sam na serveru ali nonstop me napadaju i hoce da mi provale server
Dali mogu da iskljucim ssh kao na cpanel ?
Dali postoji neka sigurnost
Dobijam po 100 mejlova dnevno da me napadaju da probiju sifru :frowning:
koje je resenje sta vi mislite ?

[quote=ā€œNelsonā€]Uzeo sam licenca za directadmin instalirao sam na serveru ali nonstop me napadaju i hoce da mi provale server
Dali mogu da iskljucim ssh kao na cpanel ?
Dali postoji neka sigurnost
Dobijam po 100 mejlova dnevno da me napadaju da probiju sifru :frowning:
koje je resenje sta vi mislite ?[/quote]

koristim virtualmin/webmin i nikad takvih problema nisam imaoā€¦

rade samo preko httpsā€¦

Ja mislim da bolji je directadmin posto de placa i on radi na https ali problem je sto ssh je uvek dodtupan svima :frowning:
A kod trbe sigurno je lokalan i zato te niko ne napada stavi ip fix pa da vidis staje hakera neces moci glavu da dignes hehe

[quote=ā€œNelsonā€]Ja mislim da bolji je directadmin posto de placa i on radi na https ali problem je sto ssh je uvek dodtupan svima :frowning:
A kod trbe sigurno je lokalan i zato te niko ne napada stavi ip fix pa da vidis staje hakera neces moci glavu da dignes hehe[/quote]

lupas li ga lupasā€¦ neusporedivo je bolji virtualmin/webmin od directadmin, probao sam ga i mogu reci lose, jako loseā€¦

Nile valjda i Cpanel bolji od virtualmin/webmin ?

mislio sam na virtualmin/webmin bolji od Cpanel :slight_smile:
zasto se onda placa 30 dolara mesecno ta licenca sto svi ne koriste te besplatne panele ? bas mi nije jasno !!!

[quote=ā€œNelsonā€]mislio sam na virtualmin/webmin bolji od Cpanel :slight_smile:
zasto se onda placa 30 dolara mesecno ta licenca sto svi ne koriste te besplatne panele ? bas mi nije jasno !!![/quote]

lega, dok ne probas virtualmin/webmin nemoj pricati niti pljuvati po istomeā€¦ vidim da niti osnove ne znas za postaviti Linux server, ali glavnom da lupas po svomeā€¦

Cpanel ima vise mogucnosti u nekim stvarim i vise modula/pluginova koje mozes za njega instalirati, lijepo radi i lijepo izgleda, no virtualmin/webmin kombinacija ima isto tako jako puno mogucnosti, rad je malo specifičnijiā€¦

možeÅ” i za virtualmin pro kupiti licencu ako ga koristis za firmu i poprilicno je skupoā€¦

po tvojem bi onda svi trebali koristiti windows servere jer se placa licenca za taj OS, ali decko obrnuto je, vecina koristi Unix based software koji je nećeÅ” vjerovati Besplatan!

Slazem se za neke stvari :slight_smile:
Ali cpanel Ʈdirectadmin samƮsve instaliraju i konfigurisku dok ovi tvoji paneli su mi nekako komplikovani moram sve rucno da pravim a nisam velikƮspecijalista u tome :slight_smile:
A sta je razlika na webmin besplatna Ʈplacena licenca ? To nisam mogo da ukapiram :frowning:

[quote=ā€œNelsonā€]Slazem se za neke stvari :slight_smile:
Ali cpanel Ʈdirectadmin samƮsve instaliraju i konfigurisku dok ovi tvoji paneli su mi nekako komplikovani moram sve rucno da pravim a nisam velikƮspecijalista u tome :slight_smile:
A sta je razlika na webmin besplatna Ʈplacena licenca ? To nisam mogo da ukapiram :([/quote]

virtualmin/webmin se isto sami instaliraju, samo skines install.sh i chmodas, pokrenes i samo pratis korake, a korak je samo jedan i to je upisivanje validne web adreseā€¦

razlika u virtualmin(bespla) i virtualmin pro(na placanje):
Virtualmin vs. | Virtualmin

Copyright Ā© 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja