Direktno kartično plaćanje na site-u

Da li ste vi imali iskustva s ovim? Po prvi put se susrećem s ovakvom vrstom zadatka…

Dakle paypal sam vec integrisao ali zelim i direktno da kupci plate karticom bez da ih se salje na paypal…

Sta mi je sve potrebno?

Payment gateway? Payment processor? Što je aktuelno u EU? Koji su fee? Što je najoptimalnije?..

Potreban ti je www.authorize.net i neka protekcija poput maxmind za fraud

Htio sam i ja nešto slično ali izgleda da je skupo. Ja sam naišao na:

Kakav authorize bre uzimaju boga oca kao proviziju, izmislice svakakve gluposti da ti uzmu pare. Najjaci servis je Paypal PRO payments ali nije jos dostupan kod nas, posle njega najbolji ti je Stripe.com lako se integrise i uzimaju malo i ekstra su…

evo ti i jedan link i tutorial za integraciju

stripe.com:
2.9% + 30¢ per successful charge.

Authorize uzima mjesečno 20$, ali ako se veliki novac obrče ne gubiš 3% (mjesečno ako primiš $1000 donji si već $30).

odakle ti ta informacija? kolko se secam authorize uzima $100 ili $150 ne mogu da se setim na pocetku ono kao setup, $20 mesecno i od svake transakcije neku sicu valjda $0.20 i jos ti treba merchant account da bi primao pare, a koja su to cimanja naspravm stripe-a, ne treba ti merchant account i placas samo pri transakciji…

Slažem se, i da, uzimaju $100 kao setup, ali ako ti imaš mjesečni obrt od $10000, gubiš na stripu $300 samo na feese, a ostali troškovi… Razlika je u projektu, ako ti prodaješ svoje vrijeme onda nemaš toliki obrt, i nemaš potrebu za authorize, ali ako je riječ o večim troškovima, obrt je veči, i isplati se jednom platiti setup fee te tu siču. Ova gore info je sa njihove stranice.

Ne znam ja kad sam radio na ovome znam da je stripe bio najisplativiji, a merchant account koji ti treba za authorize je veliko cimanje… Sad gledam na stripe-u nema za hrvatsku tako da ti jedino ovo preostaje…

ni authorize nema za hrvatsku

Ja sam radio kartično plaćanje sa Paymill, dostupan je i u HR (https://www.paymill.com/hr-hr/).
Imaš na njihovim stranicama koliko uzimaju po transakciji, nema setup fee.
Ja ti mogu ponuditi gotovo integrirano rješenje sa PHP + jQuery bridge, a opcionalno i povezivanje s bazom kupaca.

Ha ne mozete legit placanja i tak radit (kontra je zakona) u valuti OSIM HRK prema tome trebaju vam ova neka nasa rjesenja svakak. Koja su za sve manje projekte dosta skupa stavka.

sto ne pokusas sa 2checkout dot com sjecam se da je kod mene prijatelj jos prije 5-6 god koristio njihov servis za naplatu kartica. jest da su strogi po nekim pitanjima chargeback i tako nemam puno informacija najbolje sam da provjeris.
vecina merchanta ili ce traziti neku odredjenu cifru da obrces svaki mjesec ili dosta nekih zajebancija ne vjerujem da ti se isplati osim ako nisi neka velika i jaka firma

Hm, nije mi baš jasno o čemu pričate.

Kod web trgovine uobičajene su 2 vrste plaćanja:

  • PayPalom (lako se integrira, ne podliježe fiskalizaciji već se tretira kao transakcijska uplata)
  • Kartično (unošenjem i verifikacijom podataka s kartice putem nekog payment gatewaya. U ovom slučaju se uplata tretira kao kartična, odnosno gotovinska, te je potrebno fiskalizirati račun.)

Ništa prekomplicirano