Div vs Table tj. visina DIV-a

Bok društvo…
Imam problem s prikazom stranica na različitim brovserima

dizajn je rađen u photoshopu, i kroz tablice umetnut na stranicu…
dio se dinamički širi po visini, ovisno o količini teksta…

sa tablicama radi sve super, osim što mi se u IE (starijem od 8) oko slika pojavljuju crte (ne kao border, već kao razmak)

googlajući kako da to riješim, naišao sam na post s ovog foruma, gdje se predlaže
da se ne koriste tablice već DIV-ovi i CSS (primjer nacional.hr)

Krenuo sam slagati svoju stranicu na taj način, i sve radi savršeno do trenutka kada trebam dinamički povećati visinu diva s obzirom na količinu teksta…
Dok sam koristio tablice, imao sam prvu kolonu - okvir (slika,repeat-y), pa kolona tekst i opet kolona okvir…
Kod DIV-a imam isto to, ali visina DIV-a sa okvirom ne prati visinu DIV-a s tekstom,
pa ne dobijem okvir oko cijelog teksta već samo za dio (visina slike okvira)

Da li se to može riješiti na takav način, ili da se vratim na tablice ?

Možda neki kod ili link? Ovako je teško riješiti napamet.

TO se riješava na način da imaš još ejdan div koji je roditelj ovim dvima i njemu postaviš sliku sa 100% širine kao background i da se ponavlja po Y osi, tako bi onda u vanjskome divu imao pozadinsku sliku on bi se rastezao sa najvišim divom, a pozadinska slika bi s njime išla dalje :slight_smile:

Da, ali ja imam 2 različite pozadinske slike (lijeva i desna strana)…

Evo…
s tablicama…
http://www.tenis-zlatar.hr/index.php

s div-ovima…
http://www.tenis-zlatar.hr/index2.php

napomena…
isprobavao sam sve i svašta, pogotovo u dijelu s tablicama, pa ima puno smeća u css-u…
Ovo služi da tek toliko da vidiš, da ne čistim sad sve…

pa te 2 azličite pozadinske slike spoji u jednu :slight_smile: kako ti je jedan div pored drugog, kužiš? Pozadinska slika ti je lijeva+desna

evo od ove slike da uzmeš dolje zadnji red (1px visine) i postaviš na roditeljski div bi dobio to…

Ne…
meni je problem malo niže…
kod teksta s bijelom podlogom
imam lijevi okvir - tekst s dinamičkom visinom - desni okvir…

hmmm
širina teksta mi je fixna, pa i mogu…
da, dobra ideja…
probam pa se javim…

Auuu majstore al’ si ga zabrijao. Dobio ti dvitis, a? Inače ne moraš se zamarati ova dijagnoza je česta kod početnika, a terapija je puno odmora i čitanja štiva vezanog uz CSS i XHTML.

Kao prvo previše pozadinskih slika koristiš, kao drugo ne trebati nikakva pozadinska slika, nego promijeni background color u zelenu na body-u da ne bude transparent.

Prije svega sljedeću strukturu si spremi kao početni predložak za svaku buduću stranicu:

[HTML]

Tu postavi onu sliku sa curom i reketima kao background u CSS file

Ovo ti je naslov

e tu zajebeš cijeli W3C svijet i staviš mu da na dnu ima background od onih dolje zaobljenih čoškova.
[/HTML]

Ovo je html, a CSS slijedi nakon ručka. Ali možeš probati i sam složiti CSS, pa ako negdje zapne javi.

[quote=“CreatifCode”]Auuu majstore al’ si ga zabrijao. Dobio ti dvitis, a? Inače ne moraš se zamarati ova dijagnoza je česta kod početnika, a terapija je puno odmora i čitanja štiva vezanog uz CSS i XHTML.

Kao prvo previše pozadinskih slika koristiš, kao drugo ne trebati nikakva pozadinska slika, nego promijeni background color u zelenu na body-u da ne bude transparent.

Prije svega sljedeću strukturu si spremi kao početni predložak za svaku buduću stranicu:

[HTML]

Tu postavi onu sliku sa curom i reketima kao background u CSS file

Ovo ti je naslov

e tu zajebeš cijeli W3C svijet i staviš mu da na dnu ima background od onih dolje zaobljenih čoškova.
[/HTML]

Ovo je html, a CSS slijedi nakon ručka. Ali možeš probati i sam složiti CSS, pa ako negdje zapne javi.[/quote]

hvala na savjetu…
spremit ću ovo gore i koristiti…
riješio sam svoj problem prema naputku iz posta prije…
pogledaj sad index.pxp

jedino mi je sada problem fotogalerija i turnir, jer je desni div manji od lijevog (meniji)
ali imam ideju kako da to riješim…

Ako imaš volje i vremena, slobodno me savjetuj, upozori, ispravi gdje sve griješim

[quote=“ferro”]hvala na savjetu…
spremit ću ovo gore i koristiti…
riješio sam svoj problem prema naputku iz posta prije…
pogledaj sad index.pxp

jedino mi je sada problem fotogalerija i turnir, jer je desni div manji od lijevog (meniji)
ali imam ideju kako da to riješim…

Ako imaš volje i vremena, slobodno me savjetuj, upozori, ispravi gdje sve griješim[/quote]

Jel i tebi ovako izgleda index.php pri dnu

izgledalo je
zaboravio sam promjeniti tu sliku kod uploada…
:slight_smile:
sad je ok

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja