Dive Into HTML5

Nakon još malo eksperimentiranja sam uspio pokrenuti i HTML5 verziju ali izgleda da je puna bugova.

Probao promijeniti user agent sa switcherom, isti rezultat, stoga vjerojatno ne koriste user agent (ili mogu raspoznati prave od falširanih user agenta).

Ukratko, došao sam do dva zaključka - prvo, duboko se nadam da će dodati “force Flash version” opciju i drugo - ovo je jako, jako loša reklama za standarde.

EDIT: Našao Flash verziju i probao - ni ona ne radi…

EDIT #2: Flash verzija radi (prije nije radila zbog UA switcher-a) perfektno, i u normal i u full screen-u.

Ajme meni totalno si u pravu! Od sad koristim samo Flash, a loadat ću ga preko framea, radi provjereno.

Ma koriste, pogledaj u source kod (probaj naci “useragent” ili tako nesto, ne znam sad napamet sta tocno). To inace nije dobra metoda, odnosno postoje puno bolje! I Btw, meni na FF 3.6 radi perfektno!

http://www.bug.hr/vijesti/microsoft-podrzava-apple/101857.aspx

Kao što je, npr. Silverlight, hmm?

Da nije urnebesno smiješno, bilo bi tužno - Microsoft i Apple, borci za otvoreni web. Nego, hoće li podržati druge otvorene tehnologije na svojim platformama na štetu vlastitih patenata?

[quote=“voajer”]Kao što je, npr. Silverlight, hmm?

Da nije urnebesno smiješno, bilo bi tužno - Microsoft i Apple, borci za otvoreni web. Nego, hoće li podržati druge otvorene tehnologije na svojim platformama na štetu vlastitih patenata?[/quote]

pa drago mi je zbog toga, silverlight je puno organiziraniji i bolje napravljeni od bugovitog flasha koji ruši browsere, svijetu treba “flash” ali ne od adobea, bolje da ga silverlight pregazi :slight_smile: HTML5 nikad neće moći srušiti flash jer nema veze jedan s drugim, ali zato bi silverlight mogao, i iskreno priželjkujem da se to dogodi
a ovo da microsoft podržava applea, to mi se nikako ne sviđa :D, prezatvoreni su i jedni i drugi, bolje bi bilo da se tuže nonstop nego da surađuju

Ajde, iako si heretik, barem si iskren. :misa:

[quote=""]
a ovo da microsoft podržava applea, to mi se nikako ne sviđa :D, prezatvoreni su i jedni i drugi, bolje bi bilo da se tuže nonstop nego da surađuju[/quote]

Khm, da. Zanimljiv taj W3C model za razvoj standarda - jedna firma želi podmetnut drugoj pa podrži standard, onda malo kasnije neki drugi standard šteti njezinom poslovanju pa ga ignorira ili implementira na svoj način i tako dalje. Neš’ ti održivog modela za razvoj standarda. Čudo da su bilo što napravili kako treba.

http://media.focus.com/images/uploaded/fyi/wtf-html5-infographic/HTML5__.jpg

Eh, bas sam danas bio na tom sajtu. Izgleda lijepo, ali interesuje me zasto mi scroll na laptopu ne radi samo na toj stranici. (moguce zato sto je FLASH?!)

Neda mi se sada provjeravati ali vjerojatno ti neki element krade scrollbar eventove. To se meni zna događati sa Flash videom…