Dizajn na stranici za unos

Radim prve stranice za unos podataka kroz bazu i imam dovoljno zafrkancije sa samim poljima pa se pitam slijedeće:

U kojem stupnju stranica za unos mora pratiti dizajn samog web sajta?

a) full dizajn
b) osnovni dizajn bez bannera i nepotrebnih stvari
c) dovoljno da je prepoznatiljva pripadnost (neki logić i sl.)

Hvala

Dizajn takve stranice trebao bi, barem po mojem mišljenju, barem lagano pratiti dizajn same stranice, iako mislim da sama prepoznatljivost nije toliko bitna.

Bitnije je usredotočiti se na slaganje elemenata koji se moraju koristiti na takvoj stranici tako da budu iskorišteni slično kao i na ostalima stranicama. Primjerice, navigaciju koju ćeš koristiti, kako bi omogućio korisnicima povratak na neku prethodnu stranicu ili bilo koje druge stranice, treba biti slična (ili potpuno ista) onoj koja se koristi na ostalim stranicama jer korisnici su već naučili na jedan uzorak i nema smisla da se privikavaju na novi. Stranica jednostavno postaje pristupačnija.

Osim toga, bolje je posvetiti vrijeme izradi što pristupačnijeg obrasca za unos podataka slijedeći neke već dobro ustaljena pravila kako bi korisnicima olakšao ispunjavanje obrasca. Malo tko ih voli pa je bitno potruditi se da samo ispunjavanje bude što bezbolnije.