Dizajn vaš i klijentov - WTF?

Dakle radimo jedan web psolije web dućan uglavnom izvlačimo web na custom cmsu neresponzivan na nešto skrroz novo.
tematika je tehnika i bilo je kombinacija crno bijela sa slikama koje su bile full boom na toj kombinaciji.
nakon toga, nakon cca mjesec i više kada web treba ići gore tipa za tjedan dana mx, klijent kaže da crnu promijenim u neku sivu.
Nakon toga komplenti dizajn nam je pao u vodu, da sam poludio.
I to tamna siva…

Klijent imam osjećaj da je jako nepovjerljiv, prema riješenjima našim, tipa nismo firma od 55 zapslenika i 100 svjetskih nagrada, a web naravno nije u tom cjenovnom rangu ni blizu.

E sad, mi smo svoje njemu rekli, nije da nemamo iskustva.

No, dizajn je bio baziran na bijeloj, crnoj i detalji sive. Plus jako dobre fotke.
Sada to više nije ništa da mi se povraća.

A najjače je što mi je lik navodio koje su najjstranice proglašene za ovo za ono u hr, i onda skužim da mu klinac na neki tečaj ili radionicu išao da je to pokupio, a za sami web pojma nemam odakle mu ideje.

Kaže siva boja je boja godine… whatever…

Toliko mi je stranica shit sada, anemična da smo maknuli dolje potpis iz footera.

Kako vi reagirate u takvim situacijama, mislim oni plaćaju, ali daš potkrepljene stvari, raspitaš se okolo za mišljenje od znalaca i onda se fura kontra zapravo na svoju štetu…

Najradje bi bubnuo ovjde slike pa da mi se kaže mišljenje, no ne bi zbog klijenta.

I have one word for you: specifikacija

Kada napravite specifikacuju/wireframe/dizajn i to vam klijent odobri svaki daljni upliv u izmjene je novo vrijeme izrade, nova procjena, nova satnica, novi rok.

Ok, to stoji, ali nije mi toliko problem te izmjene.

Odrađene su.

Već to da smo mi svi neznalice ili nešto, ne žele slušati struku.

mislim lik je sav nepovjerljiv prema svima, ali ipak.

kako u tim situacijama reagirate?

Probaš objasnit, napravi par SS-ova, primjera iz prakse…kad vidiš na nejde napravi kako traži s tim da mu jasno daj do znanja da to nije u redu i makni svoj potpis sa toga. Ja ako nisam to radio ili pravi dizajner koji zna poso ne potpisujem se -.-

Klijentu u startu treba objasniti da se web stranica ne radi za njega nego za njegove klijente i posjetitelje mu web stranice koji, vrlo vjerovatno, imaju sasvim drukcije ukuse.

1 Like