Dizajn weba, logotipa i svega između

PLAVI WEB

Zanima me mišljenje o plavoj boji na ovom webu i dotičnom logotipu, stranica još nije u funkciji ali je dizajn (90%)

Dali su vam boje prenapadne i dali je previše plavoga.

PS
Slike u Slideshowu zanemariti, to je junk sa googlea tu će ić prave stvari ovisno kako budu išle kritike o “previše plavoga”.

Zahvaljujem svima unaprjed :zhuja:

Ne znam za druge ali meni je ovo savršeno pogođeno. Odličan design!

Po meni, boje su odlično pogođene. Lijepo i funkcionalno.

Boje su odlicne!!! :smiley: nista pre napadno i ugodne za oci :slight_smile:

Logotip je atraktivan. Ja bih si dao još truda i isprobao s više fontova, obavezno s nekim čitljivim sans-serif fontom - pogotovo nekim dizajniranim za natpise, kao što je familija helvetica. Naime, logotip ostavlja vrlo moderan, aktivan dojam, sadrži dobru dinamiku i mislim da bi značenjem neutralan, stilski pojednostavljen i čitljiv na daljinu font pojačao taj “sportski” efekt. Samo moja dva centa - ne želim reći da se na kraju ne bih vratio na ovaj postojeći font. Logotip je u svakom slučaju dobar - dojmom i bojama, samo što imam osjećaj da ga font čini “težim”, “usidrenijim”, dok se grafički dio lako usiječe u sjećanje i brzo pamti.

Kombinacija plavih boja meni nije nikako dobra.

Ona donja plava boja izgleda (barem na mojem monitoru) kao da “isijava” svijetlost, zbog čega oko okupira 100 %. Jednostavno je teško gledati i čitati ostalo, kao da blješti. Dodatno, uvođenjem te, vrlo prominentne boje, se dizajn inače temeljen na jednoj boji pretvara u dizajn temeljen na dvije - a ta druga je iskorištena samo za ovo popunjavanje pozadine. Tako se “jača” boja koristi kao pozadina, a druga od dvije boje, koja je zapravo primarna u cijelom dizajnu, je ona slabija. Mislim da bi umjesto te blješteće plave bilo bolje uzeti neki zagasiti ton (tamno siva ili sl) kako bi se okvir sa sadržajem isticao povrh pozadine, a ne da pozadina “blješti” uokolo sadržaja. Onda bih nekakvim “intarzijama” (kolokvijalno govoreći) uresio elemenentiće koji uokviruju sadržaj (zaglavlja, okvire i sl.) ili neki drugih zahvat kako bi dizajn dobio mrvicu “luksuzniji” izgled (no, sve ovisi za koga je charter namijenjen).

Međutim - kombinacija tih dviju boja izgleda i meni odično kada odskrolam na samo dno stranice, tamo gdje me više ne zanima sadržaj stranice, gdje se oko ne mora “boriti” s tom pozadinom da bi se uspjelo fokusirati na elementima koji prenose sadržaj (slika, tekst, zaglavlja, okviri) i koje zapravo posjetitelj želi prvo proučiti. Ta druga boja izgleda odlično kada me sadržaj više ne zanima i mogu se prepustiti tome “efektu”.

Dakle, efekt definitivno jesi postigao i uočljiv je, ali kontraproduktivan za nekoga tko prvi puta gleda u stranicu.

Samo moja 2 centa.

Nemaš kontrastnu boju i zbog toga nema vizualnog navođenja korisnika.

Logo je super!

@renato100 & gambo & ProudtobeLoud
Hvala :cmok:

@tsereg
E baš sad gledam i ovo za Logo si vrhunski primjetio, definitivno će neki “more fancy” Arial/Helvetica/Whateva font.

Vezano za boje, koji monitor imaš, mislim na TN, IPS ili PVA i koja dijagonala, jer ovo što si opisao sam primjetio samo na kvalitetnijim (IPS, PVA) ekranima velikih dijagonala 1920v-2560v. Stvar je da se bg gradijent ponavlja, ovo ću izgleda isto morati malo doraditi, neki tamniji rub gradijent ili nešto, vidjet ću :mda:

@
49maydayy

Daj neki prijedlog/link, nisam ziher kaj misliš :telefon:

[quote=“Uber_Gosu”]Vezano za boje, koji monitor imaš, mislim na TN, IPS ili PVA i koja dijagonala[/quote]Evo, upravo ovaj. I ako popratiš temu, iznenađujuće koliko još ljudi ima isti:

http://www.webmajstori.net/forum/35516-sto-ga-vise-gledam-vise-mi-se-svidha-da-mi-tako-stoji

Da u2412m je nobrainer od kad je došao, IPS (doduše 6bitni) za 1800kn je definitivni bestbuy bez konkurencije.

Ja sam na PVA lenovu l220x kao glavnom monitoru s tim da na jeftimom TNu gledam rezultate, ako se pitaš zašto evo odgovora: većina ljudi ima low end TN ekrane, rekao bih >95% i kada na PVA matrici koja je BOG za crnu boju i gradijente napraviš nešto tamnije ili sa dosta gradijenata tebi to izgleda super, međutim pogled na prikaz istog sadržaja na TN ekranu razbija svaku ushićenost, rezultat očajan.

To je najveća mana “dizajna” u web dizajnu. btw dotični u2412m sljeće i kod mene do 01.10, dok 23" brat (u2312) sa 16:9 omjerom je za mene neupotrebljiv, jednostavno mi je prenizak, tih 120px kaj fale su čitav tray u PSu…

PS
Jedno vrijeme sam radio na zr30w, jao, PS moraš smanjit u prozor jer u fullscreenu nemoš radit kolka je površina, perverzija, stvarno užitak i ne iritira ovaj “dead space” između…:0ci:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja