Dmitrecic, hoćemo se pohvalit ili što još čekamo? :)

Mislim da troskovi mogu biti samo veci. Cak me iznenadio ovaj iznos. Cuo sam za cifru od 20 000 do 28 000kn, sad neznam koliko je to tocno.

Živimo u Hrvatskoj koja OTEŽAVA poduzetnicima poslovanje. Pa barem si mi sami možemo olakšati koliko smo u mogućnosti i iskoristiti ponuđeno, npr. ne bacati novac i vrijeme na likvidaciju društva s OGRANIČENOM odgovornosti :wink: Zaboraviš da imaš tu firmu i otvoriš novu…to je potpuno legalno

1 Like

Dobio informacije od @dmitrecic da firma u UK Ltd (kao naš d.o.o.) košta 150-200 kn mj. u prosjeku, ovo je ok za nekoga tko radi za sebe.

Ako se zapošljavaju ljudi, radije bi onda u hr otvorio d.o.o.

I jesi u pravu i nisi.
Stvar nije više toliko jednostavna. Kao zaposlenik svoje tvrtke (direktor) moraš si uplaćivati doprinose. Od 1.1.2019. ti doprinosi ne mogu biti niži od (čini mi se) 2100 kn mjesečno.
Dakle ako pustiš firmu da propadne (po automatizmu), što si prije mogao, porezna ti računa (kao fizičkoj osobi zaposlenoj u toj tvrtki) na kraju godine razliku od uplaćenih doprinosa i onih koje si zaista uplatio. Što će reć: ako ne uplatiš ništa - blokada tvog privatnog računa za iznos neuplaćene razlike u doprinosima za prošlu godinu. I još si u prekršaju (oko 30.000 kn) jer nisi predao godišnja izvješća.
Dakle, nije više kao što je bilo prije. Osim ako si zaposlen u drugoj tvrtki preko koje plaćaš mirovinsko i zdravstveno, pa u svojoj tvrtki nisi dužan biti prijavljen i ne moraš plaćati davanja (ako kao zaposlenik tvrtke u kojoj radiš primaš plaću višu od 5500 kn).
Marić je sredio to, ne brini :slight_smile:

1 Like

Znači, mogli smo se i sresti :slight_smile:

P.S. tek sad mi došlo iz pete u glavu, ne pitaj kako i zašto. :smiley:

Tako je. Samo ne znam imamo li mi forumaši kakve posebne tjelesne oznake po kojima bi se prepoznali :joy:

1 Like

Rekao sam da smo se mogli sresti, ne i prepoznati. :stuck_out_tongue:
Tko zna, mozda smo se i sreli. :smiley:

1 Like