Dnevno.hr

primjetih da se vrte reklame na TV-u u udarnim terminima za ovaj web sajt.
se zna tko stoji iza ovog portala? uglavnom meni ne izgleda ništ posebno, čak lošiji od ostalih već renomiranih domaćih portala.

Imaš dolje impressum. Ni meni nije ništa posebno, oskudica kategorija i sadržaja, dizajn sroz običan za portal!

Ovako na prvu, smrdi na bacanje para u vjetar…

zna netko okvirno kakve su cijene oglasavanja na TV-u?

Ljudima s foruma će bit zanimljivo da je u izradu portala dnevno.hr umiješan i nekad aktivniji član foruma ram.

Što se cijena na televiziji tiče, mislim da su objavljene na webovima tv kuća, ali treba uzet u obzir i nedavno otkriće kako je HR znao prodavat svoje termine po znatno nižim cijenama od onih na cjeniku.

Cijenik na RTL-u kaže da je sekunda od 70kn do skoro 4000kn, zavisno u kojem vremenu (naravno da su udarni termini najskuplji) emitiraju reklamu, koja je po redu reklama, itd.

PS Valjda sam dobro razumio.

Želim im puno sreće, trebat će im…

U pogledu SEO optimizacije ovaj tekst u linku neće biti koristan - …clanak/10789…
Daljnja analiza nakon ovoga nema smisla u pogledu SEO optimizacije.

CMS - ovo neću komentirati jer graniči sa zdravim razumom

Mislim da na hrvatskom webu nema mjesta ni za trenutno postojece news portale a kamoli za još koji.

podsjeća na redesignirani index…

Kao da su se trudili biti drugačiji i onda su napravili ovo što su napravili. Uglavnom, nije dobro.

Apsolutno nije dobro. I čemu bacanje novaca na kampanju na TV-u. To je bar osnovno da se ne radi.

Prije svega, pozdrav svima.
Kao što bbsantic reče, uključen sam u projekt.

Većina vaših kritika je na mjestu.
No momci, ništa od toga još nije ni blizu gotovo. :slight_smile:
Po planu i programu, disat ćemo punim plućima tek za 2-3 mjeseca.
A to uključuje dovršetak SEO-a (btw odličan plan), dizajna i sadržajne strukture.

Tada će portal i na recenziju, not to worry. :cmok:
Samo ću reći da se namjerno išlo na jednostavnost rubrika na naslovnici. Feedback prosječnih korisnika je bio odličan; velikoj većini to je super.

Glupe komentare, kao što je “cms graniči s ludilom” ne kanim uopće komentirati.

Eto, vidimo se na recenziji za koji mjesec, nadam se da će tada pasti i koji pozitivan komentar. :band:

Slažem se gore s kolegama, nije dobro. Dizajn, izvedba, kategorije, sadržaj… Teško će se ovime konkurirati postojećim news portalima.

A posebno se slažem s postom w00t-a, da na našem tržištu nema mjesta ni za sve postojeće i daleko jače news portale. To je tržište koje je prezasićeno i čudi me da se netko uopće odlučio ići s time.

Slazem se. “Javno” nije dobro prosao, slican koncept cisto sumnjam da moze “proci” jer slicnih stvari vec ima previse (a samo se kopiraju). Jedino sta bi ih moglo “izbaciti” su iznimno kvalitetni tekstovi, a s obzirom na kvalitetu novinarstva kod nas, cisto sumnjam (iako, nadam se da u tom grijesim).

Mene zanima zašto se krenulo uopće onda s TV oglašavanjem, jer kad korisnik vidi nešto što ga nije zadovoljilo teško da će se željeti ponovno vratiti, a u tom smislu ovo je onda poluproizvod.

Da, baš sam sad vidio dvije reklame na TV-u, kad i sam ram kaže da nije gotovo. Čudni su putevi gospodnji.

Nema mi smisla prvo bacit velik novac na tv pa onda sređivat sajt, sad dok se vrte reklame sajt bi trebao biti sređeniji nego ikada.
Uostalom, taj novac se mogao puno bolje uložit na oglašavanje na webu, ili za početak, u kvalitetu sajta pa bi se dobar glas širio sam od sebe!

U teoriji često nešto ide bolje nego u praksi u kojoj postoje odgovarajuće prepreke.

Obično se sve sazna kroz sljedeća pitanja:

• zna li autor što je htio postići?
  • zna li kako to želi postići?
  • što drugi misle o njegovoj ideji
  • je li u praksi došlo do nekih prepreka pa je sve ispalo drugačije
  • je li eventualne pogreške moguće ispraviti.

Što se cijelog projekta tiče, skeptičan sam iz sljedećih razloga:

1. Tržište općih news portala je puno velikih igrača. Po meni na tom tržištu imaju šanse samo drugi veliki igrači ili neki koji vijestima prilaze na poseban način, što nemam osjećaj da je ovdje slučaj.
  2. Dizajn i sadržaji kod čitatelja ne stvaraju kod većine posjetitelja želju za ponovnim dolaskom na portal sljedećeg dana. Ne vjerujem da kod većine posjetitelja postoji i neko poistovjećivanje tipa “to je moj portal”.
  3. Nemam pojma kakvi su odnosi unutar redakcije, ali iz napisanog na netu sam vidio kako je Javno.hr jako loše tretirao svoje zaposlene. Ako je dio dnevno.hr potekao od tamo, skeptičan sam prema tome kakva će biti atmosfera u redakciji.

Mislim da portal ima nekakve šanse samo ako napravi neki radikalni zaokret ili ako sljedećih mjeseci uspije imati ekskluzivne priče koje imaju težinu.

I da budem malo konstruktivan - zašto nemate veće naslove? Mislim da je npr. Jutarnji.hr napravio pun pogodak s velikim naslovima.

[quote=“bbsantic”]
I da budem malo konstruktivan - zašto nemate veće naslove? Mislim da je npr. Jutarnji.hr napravio pun pogodak s velikim naslovima.[/quote]

Znas zasto nemaju vece naslove? Zato sto se izrada ovakvih projekata obicno vrsi ovako:

1. Klijent ode kod dizajnera, dizajner mu nešto dizajnira.

2. Klijent se vrati kod dizajnera xyz puta i traži izmjene da bi ovaj prilagodio portal onome što se klijentu svida.

3. Klijent ode kod programera. Programer se ljuti na dizajnera sto se nije konzultirao s njim kada je radio layout i UI dizajn.

4. Klijent ode kod marketingaša. Zakljuci da mu je to skupo i da mu usluge promocije ne trebaju.

5. Klijent raid s tim što ima par mjeseci.

6. Klijent se vraca kod marketingaša i kaže: “Moja stranica ne zarađuje novce, jel možeš ti to popravit?”

Kako ovo izbjeci? Ukljucite marketingaša u samom startu prije nego što pomislite na ikakvu izradu dizajna ili programiranje. Ukljucite ga u onoj prvoj fazi planiranja projekta. I to ne ove kvazi marketingaše što stavljaju reklamu na TV. Pravog marketingaša sa iskustvom u Internet marketingu.

Jedna je univerzalna istina: Vaše posjetitelje boli ku*ac koje vi boje hocete imat stranicu. Vaši posjetitelji su klijenti, kraljevi, vi se prilaghođavate njima jer oni vama nece.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja