DNS Propagation traje već 3 dana

Pozdrav,

Nedavno je klijent uzeo domain name sa godaddy-a i hosting sa namecheapa, te je uvezao hosting sa domenom. Mogu pristupiti cPanelu preko posebnog linka (koji sam primio od namecheapa pri registraciji hostinga), ali mu ne mogu pristupiti preko imena domene (koja je također navedena u mailu od namecheapa). Da li je čekanje od 2 dana normalno?

otvori preko drugog browsera
otvori preko incognito modea
otvori sajt preko nekog online proksija kao što je https://hide.me/en/proxy
provjeri nameservere na whois.com

ako ne bude uredu nešto od navedenog javi, možda su se nameserveri propagirali ali je problem do tvog provajdera

Probao sam sve ovo, ne radi. Hvala na pomoći, najgore mi je što je klijent negdje iz Dubaija ili šta već, pa je to sa provajderom problem u tom slučaju (mail koji sam spominjao u uvodu je proslijeđen mail od klijenta)

ako na whois.com vidiš nameservere od namecheapa onda bi trebalo da je sve uredu

sorry što te morim, nameserveri su:

ns37.domaincontrol.com
ns38.domaincontrol.com

to su godaddyjevi nameserveri, nisu od namecheapa … kako si povezao godaddy domenu sa namecheap hostingom?

Klijent je uzimao i domenu i hosting, nisam siguran tačno, međutim u mailu od namecheapa je napisana pravilna domena, pa sam pretpostavio da je to okej

kada je registrovao hosting na namecheapu napisao je koju domenu želi da bude glavna … i mogu oni napisati šta hoće na namecheapu ali džaba dok se na godaddyju ne promijene nameserveri i stave oni od namecheapa :smiley:

E hvala ti, istražiću malo pa valjda bude šta

Ne znam odakle si, ali za svaki slučaj i kod sebe stavi DNS od Google
8.8.8.8
8.8.4.4

Jer ovi naši provideri kasne dosta sa propagacijom .

Hvala, ali hosting je registrovan iz druge drzave (drzave klijenta).

Ma sve ok, samo kažem. Ako ćeš ti gledati i raditi nešto za klijenta, da ti uredno radi pristup novom serveru sebi na PC podesi te DNS zapise. I ja sam nedavno sebi prebacivao par sajtova, pa nikako sve dok nisam vidio da ovi naši ne rade propagacije i po 10 dana. Kada sam stavio Google DNS sve uredno radi. Sada već pretpostavljam i na ovim provider DNS ali ne da mi se vraćati …

Hvala na savjetu, gledaću da primijenim to ubuduće