Dodaci koji najviše usporavaju Firefox

Mozilla je objavila koji dodaci koje najviše usporavaju Firefox 4 i za koliko:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance/

Izgleda da sam bio u pravu kad sam si napravio poseban FF profil za “rekreativno” surfanje s minimumom dodataka i poseban glomazan profil za webmajstorije… :zub:

Zaboravili su dodati i Firefox na tu listu.

Čitajte pažljivije:
The following add-ons have the most impact on how long it takes Firefox to start up.

Koliko neki dodatak utječe na “browsing” je ipak nemoguće jednostavno kvantitativno izraziti.

Meni je kod browsera najvažnija brzina, tako da mi je firefox trenutno
4. Browser (zadnji)
3. IE9 (znatno poboljšan)
2. Opera (Oduvijek odlična brza i najnaprednija)

  1. Chromium

Meni je jos uvijek firebug na firefoxu najbolja konzola (mozda je to i stvar navike) a i za javascript jer vecinom razvijam nove pluginove na jQueryu radim na firefoxu. Chromium je toliko brz da npr za scrollere uopce njega i ne gledam jer ako optimiziram za njega svuda ostalo ce ici toliko sporo.

Meni je firefox sasvim ok i stalno ga upražnjavam :lula:

previse sam se navikao na firefox da bi ga mjenajo

FastestFox - Browse Faster ovaj je na listi, lol, znaci to ga usporava

Ne usporava ga nego usporava pokretanje FireFoxa. Čita li itko tekst ovdje sa razumijevanjem?

Add-ons provide many useful features and functions, but they can also cause Firefox to become slower. Some add-ons can even slow Firefox to a crawl and make it difficult to use for regular web browsing.

Znaci nije samo u pitanju startup.

Isuse Kriste.
Što piše u naslovu i rečenici iznad popisa add-onsa?

Isus trenutno nije dostupan, dok cekate poslusajte :

Znaci ti pluginovi sigurno mozda i usporavaju startup firefoxa ali isto tako definitivno 100000% usporavaju i sam rad firefoxa kako je navedeno gore. Ok? Sad jasno?

I ne samo to nego i napune memoriju brzo pa se onda firefox vuce ko kobila od q100 kila pa odes lijepo u system monitor i napravis Kill firefox bin, onda je sve kak treba.

Eto ja imam iskustvo sa sporim pokretanjem, radom i blokiranjem mozille, nakon instaliranja 15-ak extenzija. Sad sam to resio istaliranjem nove 4.0 i brisanjem skoro svih ext. S ovom najnovijom verzijom sam jako zadovoljan.
Mada sam bio pravio pauzu, koristio sam OPERU, koja sasvim ok radi, samo sto je moj wind za reinstalaciju, pa se opera lomi i sama gasi.
Kako sam ja primetio, najvise mi je usporilo rad:

http://amb.vis.ne.jp/mozilla/scrapbook/

Ova ext. pamti citave web ztrane, a ja sam ih bas nakupio sto je usporilo rad mozille.

Pluginovi usporavaju Firefox. Firefox, drugi preglednici i programi usporavaju Windowse, a Windowsi - generalno - usporavaju računalo.

To je kao životinjskom carstvu - neka vrsta prehrambenog lanca.