Dodavanje više jezika na stranicu

Imam slijedeći kod:

zanima me kako da ubacim još da bude hrvatski jezik?
imam datoteku pod nazivom “croatian”

Eto tako. Mada bih ja iskreno to sve radio preko switch statementa, ali eto poslužit će ti i ovo svrsi sasvim okej.

Eto tako. Mada bih ja iskreno to sve radio preko switch statementa, ali eto poslužit će ti i ovo svrsi sasvim okej.

Ovaj kod je školski primjer kako oavkve stvari ne pisati. Tvoj prijedlog za switch statment je isti kao i ovaj samo što tu nije switch - case, nego if - elseif - else, isti k… drugo pakovanje.

Mogu dobit onda neke smjernice kako pisati ili u najgorem slučaju gotov kod.

ovak nekaj bi bilo bolje…

Jedan od načina je postaviti defaultni jezik na stranici, može u session

i sad imaš jednu datoteku npr. en.php u toj datoteci su ti svi pojmovi koji mogu biti promjenjivi.

imaš npt i datoteku ‘hr.php’ u toj datoteci su ti prevedni pomovi:

itd. itd.

drugi korak ti je includati datoteku na temelju jezika koji se koristi, znači imaš:

S obzirom da ti je stranica višejezična negdje imaš i odabir jezika, kada se odabere neki jezik jednostavno u zaglavlju stranice staviš:

i sad bilo gdje u datoteci radiš sljedeće:

Otprilike znam što govorite ali nemam još toliko znanja da bi mogao primjeniti…

Za sada imam ovakve jezične datoteke:

Nešto ćemo smislit :slight_smile:

[quote=“mestro67”]Otprilike znam što govorite ali nemam još toliko znanja da bi mogao primjeniti…

Za sada imam ovakve jezične datoteke:

Nešto ćemo smislit :)[/quote]
sam sebi kompliciraš život…
ista je stvar da li su imena areja 1, 2 , 3 ili zatvori, otvori, posalji…ovako svaki puta kad želiš ispisati nešto na stranici, prvo moraš pogledati u lang array, da bi znao pod kojim je broj…i dok su to male datoteke, vjerovatno u glavi imaš pojmove koje načešće koristiš, ali ako se radi o većim datotekma posao postaj naporan…koristi jedan sebi najprirodniji jezik, najbolje onaj kojim označavaš i varijable…
umjesto:
$lang[‘3’] = “Zatvori”;
koristi:
$lang[‘close’] = “Zatvori”;
olakat će si posao…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja