Dodijeljena IP adresa od Bneta blacklisted - nije prvi put

Dakle prošli put se ovo dogodilo i znam da mi je stvaralo problem totalni sa mailovima, nekakonfuzija je bila, a nisam znao zašto.

Što se dogodilo?

Pa IP adresa dodijeljena dinamično od Bneta je blacklisted.
Da li je to normalna stvar???

Neznam zasto se opterecujes time. Restartaj router i dobit ces novu IP koja vrijedi 24h.
To da imas dedicated IP bi bio problem … ovako, nemas frke.

Super riješenje ali flaster riješenje.

Poslao sam sada bnetu par pitanja, tiče se toga i još par bisera, kao latencija u propagaiji DNSova, kod promijena, ili svježeg postavljanja, gdje Bnet kasni cca do 24h iza ostalih mreža.

Provjereno na ako ne i 100 domena koje sam šaltao vamo tamo.

Uvijek se spajam preko Bneta, ali da vidim stvarno stanje, moram se spojit preko Vipa ili Tcom-a.

NO kada šalješ važnih par mailova, volio bi da znam da su isporučeni, no dogodila se situacija da mailovi ne stižu, čak ni na moje mailove od mene, razbijao sam glavu dok nisam našao više puta da je IP adresa s koje šaljem označena kao spam.

E to nije dobro u tom slučaju, i meni predstavlja problem, jer moram razmišljati da li je mail prošao ili ne. A restartanje modema mi nije riješenje nego priručna stvar.

Provjerite si IP adrese Bneta ponekad, često su na SPAM listama.

Prije nešto vremena, imao sam IP adresu koja je bila na ovoj gore listi na večini označena što u životu još nisam vidio na http://mxtoolbox.com

Ja sam isto na BNET-u … ali preko carneta. Refresh DNS-a mi je prakticki instantno :smile:
Sto se tice blacklista … to me ne zabrinjava buduci da sve svoje mailove imam preko gmaila, odnosno vlastitih domena na google appsu.

Super blago tebi.

Idemo malo pričati o meni :smile: Kod mene je problem.

Dakle kod tebe sve super, ali si preko carneta. Da li je to isto ne znam.

Pitam ljude koji bi mogi imati saznanje, ili da im se iste stvari događaju?

Preko carneta je skroz druga prica … jer koristim carnet infrastrukturu a ne bnetovu … u smislu IP rangeova, hubova i sl :slight_smile:
Doslovno nema problema … dok citam ovi koji su preko bneta … imaju svako malo problema. Zasto ne nabavis carnet account i ne prodjes jeftinije s uslugama? Pa nije to tako tesko :slight_smile:

Ne moraš restartati router da bi promijenio IP adresu.
Pokreneš cmd kao admin:
ipconfig /release
ipconfig /renew

Ja sam isto na bnetu. Ponekad mogu promijeniti IP adresu 10 puta
zaredom, ponekad je ne mogu promijeniti nikako.

To šta ti je shared IP adresa na black listi ne znači baš ništa.
I moja je. I više-manje svaka druga koju dobijem. Zašto?

1.) Ta IP adresa je prije tri dana bila kod nekog indijca (koji je tko zna šta radio)
a za koji dan će otići nekom japancu, pa njemcu…

2.) 90% tih black list registra su fake. Uvijek pokazuju crveno, samo da izmame novac
od naivnih. I kada navian plati da ga skinu sa liste, onda se stvori “novi” black
registar i opet pokazuje crveno. Pogledaj samo sa kakvih lokacija se to izvršava.

Black list provjera sa ove stranice:

Fake registar:
mail-abuse.blacklist.mail-abuse.blacklist.jippg.org
(subdomene na kvadrat su zbog toga kad netko plati, kinez otvori novi fake registar na sub.sub.sub… )

I onda baciš oko na glavnu domenu jippg.org - sve će ti biti jasno :slight_smile:

Jel ovo tak funkcionira, zar nije Ip adresa vezana za drzavu? odnosno da ove nase IP adrese su u rangeu za hrvatsku.

svaka drzava ima svoj range

Svejedno, opet idu od korisnika do korisnika.
Ovaj prije tebe je možda spamao na sve strane.
Ali niti to nije toliko u igri koliko ovi fake black registri.

Ja nikada od bneta nisam dobio IP adresu da je bila 100% čista.

Problem s RBL-om ti je taj sto ako sam ne requestas micanje s RBL-a, treba proci odredjen period vremena da te automatikom maknu. To nekad traje i duze od 24h. To sve pod uvijetom da ne spamas i dalje s tog ip-a… Iz aspekta bneta, oni vjerojatno nemaju covjeka koji popunjava request za micanje s RBL-a ako im je toliko ip adresa za RBL-u, a da i imaju covjeka koji to mice, treba proci i vise od 24h da te maknu, a ti za to vrijeme dobijes drugi ip… A i kad maknu, ovaj sto je spamao mozda opet bude spamao… I tako se to vrti… A rbl ne voli iste ip adrese koje se micu pa spamaju pa micu pa spamaju itd. pa neke liste ne daju micanje nakon par ciklusa uopce, traze novce ili pak kazne s tipa 6mj. vas necemo maknuti s liste… A bnet bi trebao i sankcionirati izvornog spamera na mrezi… Najjednostavnije je ovo sto ti drugi kazu, novi ip…
Druga varijanta ti je da podesis Exim da ne radi chekove korisnika koji su sasl authenticated sto default cpanel instalacija radi, ali to ti ne bih preporucio jer je to tamo s razlogom - ne zelis da ti netko spama preko servera, a prijavili su ga da to radi i na RBL-u je… I treca varijanta je da koristis za slanje svojih mailova drugi SMTP koji ne radi RBL check sendera koji su autenticirani…

1 Like