Domaći hosting 10 puta sporiji?!

Nedavno sam za potrebe firme preselio hosting na jednu našu firmu i vidim da radi 10 puta sporije.

Tj ista skripta na starom serveru ima page load 0.00526 s. a sada oko 0.0504, a neke druge stranice na prvi load i do 0.2 dok na starom uvjek iza točke bude nula.

Znali li to da je server 10 puta lošiji? :slight_smile:

valjda zato sto strani ima jaci sever nego domaci

Mozda je losiji server, mozda je software losije optimiziran, mozda ga dijelis s nekim tko trosi puno resursa.

[quote=“Digital01”]Nedavno sam za potrebe firme preselio hosting na jednu našu firmu i vidim da radi 10 puta sporije.

Tj ista skripta na starom serveru ima page load 0.00526 s. a sada oko 0.0504, a neke druge stranice na prvi load i do 0.2 dok na starom uvjek iza točke bude nula.

Znali li to da je server 10 puta lošiji? :)[/quote]

Može ovisiti o konfiguraciji servera,o tome s kim dijelite resurse, kako je optimiziran software i sl. (kao što je već iznad navedeno.)

Puno je razloga, ali najbolje da postavite to pitanje svom hosting provideru. Možda on ima neki dobar odgovor. :slight_smile:

Možda odgovori ovdje u temi :wink:

Za sada mi se čini da ovolika razlika ne bi trebala imati utjecaja na iskustvo posjetitelja i google robota što je postalo dosta bitno… (jedini + je 15ms brži ping za moju publiku)

[quote=“Digital01”]Možda odgovori ovdje u temi :wink:

Za sada mi se čini da ovolika razlika ne bi trebala imati utjecaja na iskustvo posjetitelja i google robota što je postalo dosta bitno… (jedini + je 15ms brži ping za moju publiku)[/quote]

Koja je lokacija sadasnjeg servera, a koja je bila od starog? I to utjece na brzinu loada stranice.

Riječ je o vremenu izvršenja skripte koje nema veze sa lokacijom servera, izračunava ga sama skripta i prikazuje na stranici - postavljeno koliko je god moguće na početak i kraj skripte. Stari brži server je u UK, domaći malo bliže u EU. Za sada je jedino razočaravjuća ta brojka, no vidjeti ćemo tek kad krene veća posjeta ima li razlike i za krajne korisnike.

I ja sam isto imala bas losa iskustva sa domacim provajderima. Serveri im rade dosta sporije, podrska daleko sporija…

Ja sam bila kod dva tako da neznam kakvi su ostali ali ova dva su bili uzas…

domaci serveri su strava

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja