Domaci Web Developeri = Ludnica

Hvala na ovom dugom komentaru. Mislim da si sve mi točno rekao i opisao. Onako prosto gledajući jako mučno i teško je izabratii pravog programera jer ima puno koji love u mutnoj vodi. Puno vrhunskih ljudi i stručnjaka do raznih prevaranata i folera koji misle da znaju. Baš će biti teško odlučiti. Sve više sam bliže ideji da ću neku firmu angažirati jer oni iako su skuplji nude i neku sigurnost. Ali evo javilo mi se i ovdje nekoliko ljudi koje ću svakako kontaktirati kada popunim sve rupe u svome planu, pa ćemo vidjeti.

Zasad znam domenu, otprilike sam prema pročitanome odlučio i koji hosting. Isto tako znam da želim custom CMS, znam strukturu stranice…

Pazi se i firmi i vlasnika isto koliko i freelancera, ima kretena i lopina i u firmama jos vecih nego sto su freelanceri.

Nađi se sa par ljudi pa ih probaj procijeniti. Nije lako.

2 Likeova

@Zagreb30,
ovo definitivno što kaže @costlyDeveloper , neorganizirana firma mora nahraniti nekolicinu neorganiziranih ljudi, dok jedan freelancer mora nahraniti samo svoju neorganiziranost :slight_smile:

Efikasnost uvijek pada sa brojem ljudi uključenih u projekt…kod većih projekata je to nužno zlo da mora stajati team ljudi u pozadini, ali kod manjih ćeš najbolje proći sa jednim + dizajn posebna osoba.

Pretpostavljam da je onda najbolja kombinacija freelanceri programer + dizajner koji iza sebe već imaju zajedničke projekte?

Pa to i nije tako nužno. Ti možeš biti voditelj svog projekta i dizajn rješiti sa jednom stranom i onda sa gotovim dizajnom doći developeru koji će to “oživiti”. Developer nije baš vezan suradnjom s dizajnerom.

Ipak, mora ti dizajner biti osvješten kako web funkcionira (znači da je baš web dizajner i da poznaje UX (user experience)) …tako da ne napravi stvari koje je nemoguće kasnije implementirati.

A možeš i developeru prepustiti i taj dio da vodi razvoj dizajna. Kako god, onaj tko je uključen u razvoj dizajna, mora biti UX potkovan.

1 Like

I jesmo dogovorili biznis?

Procitah do pola dalje nisam mogo, sve neki web-masteri a niko ne ostavi link barem jedne stranice koju su pravili da ljudi sa strane ocijene njihov rad ccc :roll_eyes:

1 Like

Nisam uspio sve procitati, negdje do pola…

Dat cu svoje vidjenje na cijelu pricu kao neko ko je nekad radio za male pare, sada radim u velikoj kompaniji i radim sa strane skuplje webove koje ne razvijam od 0. Dakle po gore vasoj definiciji ne radim development neko samo implementiram gotova rjesenja i prilagodjavam ih…

Kratko da prokomentiram ljude poput brane - on radi za 30 eur i to je tako, ne treba se zamarati da se to razumije niti treba zaliti za klijentima kojima on radi webove… to su neki njegovi poznanici ili eventualno neke stipse koje nikada ni nebi pristale da plate realnu cijenu ozbiljnog weba… a opet i ljudi poput brane su svjesni da ne mogu bez registrovane firme raditi za ozbiljne klijente, pa su donekle i primorani raditi za taj baksis… ja sam cak u srednjoj staticne html stranice koje samo malo modificiram naplacivao 950+ kuna (poznanicima)…
treba se drzati i one narodne: bolje djabe lezati nego djabe raditi… a volontera je uvijek bilo :slight_smile:

kada su u pitanju kompanije, blizak sam (poslovno) trenutnim vlasnicima kompanije u kojoj radim pa vidim kako oni gledaju na stvari…

  • bitno je da uvijek date neki rabat, dignite cijenu pa rabat, dodjite na isto ali to jednostavno pali
  • ljudi bez registrovane firme ne postoje (od njih nema povrata pdv-a, komlikovano je platiti - kesom ne zele jednostavno) - ljudi koji okrecu milione ne zale uloziti desetine/stotine hiljada, ali kada su kuna/dvije u pitanju e tu su tanki…(mozda ne svi ali u mom slucaju je tako)
  • druga star koja je jako bitna - kompanije se ne zele zajebavati oko tih stvari (weba) pa se traze firme koje nude kompletnu ponudu a ne samo web… tu mislim na pisanje, obradu teksta, profi fotografije, promotivne video snimke… hoce jednostavno da imaju sve na jednom mjestu a ne da kontaktiraju pet firmi dok zavrse cijeli posao… dakle uvodite kompletnu ponudu i ne brinite za ozbiljne klijente, danas si nekom uradio web a kroz pricu mu skrenes paznju na promo video, flayer, katalog, memorandum…

rano je pa da ne odlutam puno od teme… sa tih 30tak eura sto je gore neko rekao, oni sami sebe ukopavaju… mozda je on zadovoljan, dosta mu je, ambicije su takve da je zadovoljan sve je to uredu, razumijem… ali zar nije glupo uzeti 30 eura za nesto sto mozes uzeti bez problema 200 eura? ko to radi, mora se dobro zapitati da li je sa njim sve uredu…

2 Likeova

Bolje je uzeti 7 x 30 nego JEDAN PUT 200 , jer to je 7 ljudi , sedam sajtova ,sedam novih poznastava,a ne LOVA LOVA LOVA ,
Svi Vi koji sve gledate kroz lovu nemate pojma o zivotu,
I sada cu smanjiti cenu na 20 iz inata :stuck_out_tongue:

Sto se mene tice plati mu 50 eura pa mu radi :slight_smile: sevap je…

A nebi se slozio da je bolje uzeti 30x7, bolje je uzeti 200x7, jer i tih 200 je ispod cijene osim ako ti sajtovi nisu tipa domen.freehostia.00web.taraba.com

Ali da se razumijemo ne smeta meni to sto toliko naplacujes, to je tvoje pravo i postujem. Samo cinjenice su takve i govore da veze nemas o poslovanju… Tu se nema sta raspravljati, jednostavno je tako.

1 Like

I ti si sada tu da mene poducis ,da gotova tema WP 5 stranica vrede 200 eura ,ajde mali ne budali,

Najbolje je 200 * 1 jer ces upoznat 200 ljudi da vec nejdemo u decimale.

6 Likeova

Ako mi mozes rastumaciti,posto moj mozak ne kapira sta si napisao,

Rastavi recenicu pa za svaku rec napisi OBRAZLOZENJE sta znaci,

Nisam, niti si ti meni bitan da te nesto poducavam niti zelim… Iznosim samo svoje misljenje, i postujem tvoje… A ti sto se pozivas na to da drugi nemaju pojma o zivotu vec samo ti imas pojma, i samo si ti upravu… zapravo sve govori o tebi i koliko imas pojma o zivotu.
Toliko od mene u ovoj temi, zivi i zdravi bili :slight_smile:

2 Likeova

Covece sidji na zemlju ,niko te nije vukao za jezik da ikoga pominjes,
Tako da mene isto zabole dal ces ti vise nesto kometarisati ili ne,i za koliko ti radis i sta radis i kome radis NEBITAN SI LIK,prosipaj svoju pamet ako mozes ne pominjuci druge LJUDE ,to je osnova KULTURE.
Ja zalim sve ljude kojima ti i takvi naplacujete nebulozne cene za obicne web stranice ,jer to je skoro semoze reci VARANJE ljudi , koji se ne razumeju u web… A PLACETE kada Vam majstor izmisli KVAR NA kolima ,jer ste vi DUDUK
za MEHANIKU,

Tu je kao nesto nekulturno? :slight_smile: hehe
Kompleksi su cudna stvar :slightly_smiling_face:

Sinko mali ,kome ti mozes nabiti komplekse i cime,pitam se pitam…

Zasto da ti ja nabijam komplekse?
Samo na osnovu tvog pisanja vidim da si se “primio” pa mi nekako smijesno :slight_smile: Ali hajde de, “da cika velja bonu i sve ce biti uredu” :smiley:

Izmjena:
Da ne spamam temu dalje ovom besmislenom raspravom…
evo ti i lajk na tvoj post :slight_smile:

1 Like

Mozes napisati znacenje, svi pisete u nekim siframa,kako ste samo UMNI i MOCNI,

Mozda ces biti za mene cika ako imas 65 ,a posto ja imam 60 , ti si za mene samoBALAVAC , neiskusni koji prosipa neko svoje jadno malo minijaturno znanje i iskustvo,
Jos mnogo slemova MORAS nxdrkati da bi bio iskusan,

1 Like

Brane ti si jedna jako nekulturna osoba, ne kuzim sto tebe muci, vjerojatno godine gdje ne prihvacas nikakvo tude misljenje osim vlastitog.
Sto je jako tezak uteg u starosti… Dzaba ti sve tvoje p****e kad te ni one ne mogu malo smiriti.
Pocinjes mi vuci na jos jednog forumasa ovdje…

Covjek dodje fino obrazlozi i napise svoje misljenje a ti da nitko nema pojma o zivotu… Dobro doktore.

Iskreno i ja bi radje jednog od 200€ em imam kvalitetno poznanstvo koje cijeni tvoj rad, em manje stresa… Ovih 7 od 30€, ne hvala.
Vjerojatno da si radio nekad to, a ne baljezgao samo u teoriji, znao bi o cemu ti ljudi pricaju.

3 Likeova