Domaći web tutorijali - mislite da je isplativo?

Radi se o ogromnim sustavima, zamisli kako bi izgledao kod i koliko bi vremena trebalo da se sve to napravi. A rokovi su u pitanju.

Je neki ljudi ne znaju za to, blago njima.

Drži se ti šaha stari, vidim da se ne kužiš u programiranje baš. :slight_smile:

Shoutout za Davora Bergama

Ogromno, kompleksno ti dođe više kao preseravanje.
Radio sam na app sa 600-800 modula.

Kako bi izgledao code? vrlo jednostavan, minimalistički koji se može brzo napisati, pregledan i brz.

Proučio sam arhitekture, pogotovo ddd.
Ako je to nekome super, neka izvoli.
Model od 5 dijelova da bi dohvatio ili spremio podatke, to se radi u jednoj liniji, ako je napravljeno sve kako treba. Jednostavno.

Nagledao sam se programera u životu, kompliciraju, ne optimalni code itd.
Da se razumijemo , naučio sam veći dio laravela, a radim i pyton i go lang.

Ajmo prvo koristiti 1000 paketa, i onda ćemo optimizirati , pa stavimo 10 servera da može raditi.
Gdje je tu logika?
Ako kreneš u startu dobro, kasnije imaš samo cache za template-e i to je to.
To se zove planiranje.

Sad su popularni microservices.
Evo jedan video za te hipye.

Šah je složena igra i nije za većinu.

Ja ne znam što tebe pere … uvijek iste floskule bacaš, a bez ikakvog pokrića.

Zadnji puta sam te odlučio malo propitat da vidim koliko duboko se misliš ukopati, pa si brzo zbrisao nakon jednostavnog pitanja. Objektno programiranje - #12 od bozoou

Not cool … melješ ga li melješ, a baš ništa iza toga ne stoji.

1 Like

Meni ovi tvoji komentari dođu ko preseravanje.

Na poslu radim u javi, golangu, laravelu i rustu za backend. Radio sam i u pythonu i djangou i flasku.
Kakva optimizacija frameworka. Lik radiš u golangu, u golangu imaš isto optimizacije za gc i runtime. I to bez ikakvog frameworka.

Lagano je raditi novi kod lik, imamo sustav star 20 godina koji je ključni dio infrastrukture firme. I to je samo jedan, od puno njih. Sad zamisli kolko je to milijuna i milijuna koda samo u tom jednom sustavu koji se nadograđuje još i danas.

Misliš da se to sve može samo lagano prepisati u neki drugi jezik i reorganizirati cijeli sustav?
A gdje je tu još izrada novih stvari? Misliš da imamo vremena za remake starih sustava? Jesi ikad čuo za rokove? Jel znaš ti lik što je rok? Očito ti nisi imao rokove, pa imaš vremena za sve to (i srat u međuvremenu).

Ma nek si ti napiso i 300000 modula u golangu, boli me fifi. Nisam te niš pito, pitanje ti je u naslovu.
U firmi imamo toliko mikroservisa, ti ne znaš ni brojat do tolko. Radimo sa kafkom, dokerom i đirom (kad si već rekao da treba bolje planirati :slight_smile:).

Ne znam čime sam trigero tvoj maleni ego ili komplekse da se počneš odma bahatit, ali ovo nije tema za to. Ako nemaš što pametno za reći, bolje šuti i prestani se preseravat.

Majka me je od malena učila da se ne prepirem sa budalama. Ostani kurčevit na najjače, ti se uhvati šaha, a ja se hvatam izradom tutorijala.