Domain Privacy Protection i šta još(za streaming siteove)?

Zanima me što li sve radite da sakrijete identitet, ukoliko posjedujete stranicu za streamanje filmova/crtića/serija?

Primijetio sam da to dosta ljudi radi ovdje, pa me zanima i sljedeće, da li Vas je strah raditi tako nešto, te koje su pravne osnove da Vas netko tuži, pošto vi samo embedate linkove, te fileove ne držite na svom serveru?

Htio bi čuti iz iskustva ima li tu kruha…

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Obavezno koristi cloudflare da ne znaju gdje se nalazi hosting, a ime ko je vlasnik domene samo napisi Janko Jankovic i to je to. Ako pretjeras sa posjetom onda ipak nista ti ne moze pomoc

Zbog janko jankovic mozes izgubit domenu.

Kako bi ljudi rekli “Očekuješ da diler droge javno objavi cenovnik svojih usluga sa sve registrovanom radnjom i adresom uz promo flajer od 10% popusta na prvu kupovinu” :smiley: uz besplatno upustvo za upotrebu…

CF nije zaštita od sakrivanja prave i realne IP adrese, lažiranje podataka za domen dovodi do gubitka, a ceo zaključak priče mnogo je to skup hobi u današnje vreme i veliki rizik… Srećno…

OK, ako nadjes koja je prava IP od klix.ba dobijes 1000€

Glupost, moje domene su sve sa takvim imenima vec preko 6-7 godina i niko mi nije uzeo domenu. Nisam lud da im placam da podaci budu privatni.

Zato odes na namesilo, daju free whois protekciju na sve domene.
Po pravilima ako ne das svoje podatke mozes ih izgubit

Živo me interesuje šta imaš od toga što ćeš dobiti IP adresu od navedenog portala? Da nećeš možda i istoriju promena IP adresa počev od 2013 godine do danas? Hajde ti blago meni sad lepo spremi tu hiljadarku što si obećao pa da ko ljudi završavamo posao :smiley:

Postavi ip od tog portala i odrzi rijec da se to moze lako saznati.

Hajde još jednom pročitaj šta sam napisao, a pogotovo interpretaciju rečenice koju si sam citirao, a onda i ovo sad što si napisao… Izvrtanje rečenica kao i ubacivanje reči koje nisam rekao nikako nisu poveznice…

Drugo lepo odgovoriš na pitanje “Zašto bih javno to objavio i koja je korist od toga, a pogotovo za tebe”…

Kao treće, pročitaj i ovo dobro ali iz oba ugla “CF nije zaštita od sakrivanja prave i realne IP adrese” ovde u ovoj rečenici nema dve reči “lako saznati” koje si ti naknadno ubacio…

Ako ti treba informacija o tome, lepo platiš i to je to… ili sam pronađeš na način koji si rekao “lako saznati”…

OK, mozda se nismo razumjeli. Naravno da se sve moze otkriti ali sa CF se puno otezava, jer klix su stalno napadali dok nije sakrio ip i sada vise nema tih problema, znaci nije lako to saznati.

Ljudi koji misle da se iza cloudflarea ili sam pomisao da se iza njih sakriju su ljudi koji ce ih odma otkrit samo nek mi kaže jos da ce i na shared web hostingu hostat sve to

BTW cloudflare se i lako probije kao i sazna Real ip adresa so what’s the point?

Hvala na odgovorima, međutim realno nisam dobio odgovore na svoja pitanja…
Koliko ja vidim i ovaj webmaster iz Rijeke je napravio propust pa je sam stavljao filmove na razne servise, te je ovdje zapravo napravio prekršaj. Što se tiče embeeda tog koda, čini mi se da je teško to okarakterizirati kao prekršaj, te još uvijek je to neka “siva zona”. Ima li netko da dijeli moje mišljenje?

Dali ovo vrijedi i za mene?

1 Like

da li vrijedi i za mene?

svako ko ima autorska prava pošalje cloudflareu abuse i oni mu daju IP adresu i provajdera … provjereno

može se sakriti od onoga ko želi da ddosa ili da čačka oko IP adrese, ali onaj ko ima autorska prava i to dokaže cloudflareu dobije IP adresu i provajder od cloudflarea …

ako već neko hoće da se osigura, kupuju se bulletproof serveri koji koštaju 3 do 5 puta više od običnih vpsa/dedicated …

što se tiče domene, ni domain privacy ne može pomoći kad neko ima autorska prava, zato se i koriste lazna imena, a da li će zbog laznih domena biti ukinut domen, zavisi od registra do registra … meni su godaddy i 1and1 trazili potvrdu licne karte za whois podatke … trazite neke lijeve registre

ovi stranci što se bave dugo streamingom i imaju ozbiljan profit od toga, imaju offshore firme na belizeu/sejšelima, bank nalog sa paypalom na kipru/sejselima registrovan na tu offshore firmu i servere i domene kupuju sa tim paypal nalogom, isplate stizu na taj nalog na kipru ili sejselima i ostaje tu ili prebacuju pomalo na domace naloge (wire) … tako izbjegavaju da organi vlasti dodju do imena jer je sve registrovano na offshore firmu a izbjegavaju i kazne zbog pranja novca jer je novac u offshore zonama (tax heaven)

to sve moze kostati od 1500 do 3000 € jednokratko, godisnje odrzavanje mozda 1500 € (nisam bas upucen u cifre)

mozda cete misliti da serem, ali svako ko se malo ozbiljnije razumije u ovo zna da je tacno

@korisnik9758789 svaka cast dobar post.

Koju offshore firmu predlazes da je ok i da nije puno skupa, jer vidim da si upucen u ovo, ili posalji pm
Samo me zanima bank racun, ne firma ako je to bolje resenje od payoneer-a

imas raznih agencija sto nude te usluge, googlaj offshore bank accounts, neki nude odvojeno firme i bankovne naloge neki nude pakete firma + bank nalog + paypala, svega imas … najbolja opcija bi bila da mozes otici tamo i licno sve pootvarati, izaci ce jeftinije ali imas tu caka koje agencije znaju i ko se ne razumije bolje da njima prepusti … pun je google toga, sejseli najjeftiniji mislim da je kipar najskuplji, ima i hong kong … svega i svacega, ja licno ne mogu preporuciti nijednu agenciju, to je igra za krupne ribe

ma ne moze ti nista pomoci ako sluzba hoce da te pronadje i uhapsi ni vpn ni cloudflare svi ce odma otkriti tvoje podatke kad ih policija kontaktira. mozes ti ovako do sutra razmisljati o nekim metodama zastite offshore firmama itd ali bolje bi ti bilo da zaboravis na ovaj niche jer ne bi sigurno izdrzao 2 dana u zatvoru. nema laganih para na internetu preko noci, bolje uhvati nesto kvalitetno radi i uci isplatice ti se kad tad

ja ti upravo govorim da offshore firme upravo i postoje za sumnjive aktivnosti zato što ne vode registar firmi i niko ne može vidjet ko je vlasnik firme, plus niske stope poreza ili nikakve a u nekim tax-heaven državama su cijene jako pristupačne … čak ni naša policija ne može dobiti podatke o vlasnicima firme, zato ovi tzv. biznismeni izvlace milione bez ikakvih posljedica zato sto se ne moze doci do vlasnika … slazem se s tobom da nema laganih para preko noci, nema nigdje, ali da se pametno moze zaraditi - moze …

da se vratimo da temu, ako embedovanje i krsenje autorskih prava steti nekome, steti holivudu i produkcijama koje su vec obrnule milione, barem sto se filmova tice … sa zakonske strane mozda nije legalno, ali moralno je skroz legitimno :smiley: