Domena > hosting (Seupt hostinga ne prolazi, javlja da je doemena već rezervirana)

Nikada ranije nisam koristio plaćeni hosting već free blogerov sa TLD domenama.Domene sam kupovao kod Netfirmsa jer su najjeftinije 7,99 dolara.Problem se pojavio nedavno kad sam kupio domenu i pokušao je kao i obično povezati sa bloggerom nije bilo mogućno jer jer domenu već koristi drugi sajt.Pitao sam Netfirms ali su mi odgovarali nekakve gluposti.Odlučio sam da uzmem plaćeni hosting ali sam još jednu domenu kupio kod Netfirmsa i ista stvar se dešava kao kod bloggera
The domain name you specified is already in use. Please select a different domain name.
Ja sam u domain central promenio nameservers neznam da li treba menjati nešto u pointers po defaultu je home directory.
DNS jedina izmjena je u NS records Host Points To: ispod host je ime domene a ispod nameservers ns1 mojhosting i ns 2 mojhosting
Kako ovo podesiti.
Da li prvi korak na hostingu treba biti dodavanje domene
If you already own a domain name, and would like it to be hosted , enter your domain into the form below and click the “Add Domain” button.
Kada se ove domene ubace u formu pojavljuje se isto The domain name you specified is already in use. Please select a different domain name.

Prvo na hostingu dodas domenu onda ti napise nameservers i to kopiras kod domene

Tako sam i mislio ali problem je u tome što hosing ne prihvata domenu
If you already own a domain name, and would like it to be hosted , enter your domain into the form below and click the “Add Domain” button.
Kada se domena upiše i klikne Add pojavljuje se da je domena već u upotrebi …The domain name you specified is already in use. Please select a different domain name.

[quote=“miland”]Tako sam i mislio ali problem je u tome što hosing ne prihvata domenu
Kada se domena upiše i klikne Add pojavljuje se da je domena već u upotrebi …The domain name you specified is already in use. Please select a different domain name.[/quote]

Pa na koju domenu si zakupio hosting, možda ti je domena već regana na tom hosting paketu.

Probaj još jednom, ali pažljivo pogledaj - prije upisa domene ti je negdje ponuđen izbor između dvije opcije:

a) Ja još nemam domenu ili

b) Ja sam domenu već registrirao.

Ti izabireš ili prihvaćaš opciju (a) i wizard za setup hostinga ti pokuša rezervirati upisanu domenu, ali otkrije da je domena već rezervirana. Umjesto toga, moraš izabrati (b).

Pazi kako pišeš na naslove. Molim te, pročitaj smjernice u mom potpisu.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja