Domena i vrsta backlinkanja

Pozdrav,

pretpostavljam da se već dosta o ovome pričalo, ali me zanima trenutno što mislite da je bolje poslije svih ovih update googla.

DOMENA
Uzet cu za primjer da radim stranicu o najdosadnijem filmu na svijetu i sada idem istražiti ključne riječi i ustanovim ovakvo nešto (ajmo reci da je tezina za doci na prvo mjesto je kod svih podjednaka)

most boring movie - 30 000 upisa u google
most boring movies - 15 000 upisa u google
most boring movie in the world 10 000 upisa u google
boring movie - 7 000 upisa u google
world boring movie - 5 000 upisa u google

sada me zanima kako bi vi izabrali domenu za te pojmove koje ste odabrali? jel nakon svih ovih update dobro koristiti ključne rijeći u domeni?
Sto bi rađe izabrali:

1. www. MostBoringMovie .com
  2. www. BoringMovie .com
  3. www. Nešto .com

Ja sam dobre rezultate dobio kada sam odabrao ključnu riječ u domeni, tako da cu je vjerojatno i sada izabrati ali me zanima, koja je opcija bolja prva duza ili ova druga kraca,ali ne obuhvaca sve rijeci?

BACKLINK
Dosta sam tražio po netu i citao o vrstama backlinkanja, pa evo ukratno moj saznanja:

1. Forumi - znaci stavljanje linkova u postove uz malo veci tekst na forumima tematike stranice
  2. Article submission - oduzima dosta vremena kako bi se napisao kvalitetan clanak, ali navodno daje jako dobre rezultate, tako da se omjer ulozenog vremena i truda ispalti
  3. Blogovi - otvaranje novih blogova, koliko sam skuzio to je proslost i ne isplati se trenutno, previse posla za nista
  4. Blog komentiranje - isto puno posla koji ne vrijedi nicemu jer ga nitko ni ne vidi, niti ga google smatra vaznim
  5. Q&A Sites - dobro za dobivanje prometa, ali vecinom su danas nofollow sto je opet dobro jer google voli nofollow linkove pogotovo na tim socialnim stranicama gdje ljudi ajmo reci postavljaju link jer smatraju da nesto vrijedi
  6. Social Bookmarking - dosta dobro za dobivanje prometa, vecinom nofollow, ali google daje dosta vaznosti ovom podrucju isto jer smatra da ono sto ljudi postave da je dobro i vazno
  7. Gues Posting - po iskustvima sam procitao da je ovo najbolja metoda, oduzima dosta vremena, ali linkovi imaju dosta veliku vrijednost, sto se isto isplati s obzirom na ulozeni trud i vrijeme

Od svega ovoga ja koristim navjise: Forume, Social Bookmarking, ali sada se malo vise zelim posvetiti tome pa planiram poceti sa Article submission i Guest postingom, pa me zanima jel stvarno daju najbolje rezultate?

Sada me zanima koju vi metodu backlinkanja koristite i jel se slazete s mojim gore ili ne?

Jos jendo pitanje koliko kljucnih rijeci staviti za naslovnu, citao sam po stranim forumimam 5-10, a tu sam na forumu procitao maksimalno 2 kljucne rijeci?

Nadam se da ce se ovi iskusniji javiti i podjeliti svoja iskustva i raspisat se :wink:

Domena nije toliko bitna, nije loše da sadrži ključne riječi ako je moguće, ali u kombinaciji da i dalje ostaje relativno kratka i pamtljiva. Znači ne birati domenu da automatski izgleda kao spam.

Forumi - nije loše da se na relevantnom forumu pojavi link, ali jedan je dovoljan. Znači ne fokusirati se na ovo.
Article submission - definitivno stvar prošlosti, možda je ostao još koji takav web da vrijedi nešto, ali generalno ne.
Blogovi - da bi link sa tog novog bloga ičemu vrijedio taj sam blog mora nečemu vrijedi, a kako je nov i nema linkova vjerojatno ne vrijedi ničemu.
Blog komentiranje - ne
Q&A Sites - isto kao i forumi
Social Bookmarking - na svakoj jakoj društvenoj mreži napravi službeni profil i tu stavi svoj link i objavljuj svoje sadržaje ako mreža dozvoljava.
Guest posting - Ako se dobro odradi zlata vrijedi (jak web, relevantan, dobar tekst, dobro postavljeni linkovi…)

U pravilu što više linkova, što boljih što prirodnih. Ako tebi link izgleda kao da je prirodan i tražilicama će.

[quote=“edo_g”]Sto bi rađe izabrali:

1. www. MostBoringMovie .com
  2. www. BoringMovie .com
  3. www. Nešto .com

Ja sam dobre rezultate dobio kada sam odabrao ključnu riječ u domeni, tako da cu je vjerojatno i sada izabrati ali me zanima, koja je opcija bolja prva duza ili ova druga kraca,ali ne obuhvaca sve rijeci?[/quote]

Ja sam uvijek najradije birao domene koje se lako pamte i koje se mogu lako brandirati. I koje se razlikuju od konkurenata sa MostBoringMovie.com, TheMostBoringMovie.com, Most-Boring-Movie.net i MostBorrrrringMovie.info.
Eto, ja bih recimo izabrao rottentomatoes.com, ali što ja znam, svi više vole “Exact match domains”.

[quote=“edo_g”]Od svega ovoga ja koristim navjise: Forume, Social Bookmarking, ali sada se malo vise zelim posvetiti tome pa planiram poceti sa Article submission i Guest postingom, pa me zanima jel stvarno daju najbolje rezultate?

Sada me zanima koju vi metodu backlinkanja koristite i jel se slazete s mojim gore ili ne?[/quote]

Linkovi koje je lako dobiti malo i vrijede.
Ja najviše volim linkove sa najpopularnijih portala, tipa index.hr ili net.hr, nerecipročne linkove sa sajtova iste tematike, nerecipročne linkove od frendova sa dobro posjećenim sajtovima i slično.

Hvala matija sada sam malo googlo jos i ustanovio za aticle submission da i nisu tako nesto dobro :wink:

po ovome sto vi predlazete trebao bi se najvise fokusirati na neku vrstu guest posting sa stranica koje nesto vrijede i društvene mreže.

Keyword u domeni jos uvijek ima utjecaja sa SEO strane, medjutim kada bi morao birati izmedju Neke-Super-Duge-Domene-Sa-Keywordom.com i NekiBrand.com domene, izabrao bi ovu drugu. Puno ovisi o tome o kojem se tipu stranice radi i da li su interesi iskljucivo brza Adsense zarada ili nesto vise emotivno i dugorocnije.

S obzirom da gugl svako malo mijenja algoritam i poprilicno je nepredvidljiv, izbjegavam bilo kakve tehnike umjetne gradnje backlinkova i vise se koncetriram na content. Content koji ce citatelji sami share-ati, jer i gugl sam kaze da su takvi, prirodni backlinkovi najbolji.

Mislim i da je prisutnost branda na društvenim mrežama danas jedan veliki must jer upravo pomocu njih i njihovih alata (share, plus, tweet) mozete doci do hrpe prirodnih, besplatnih backlinkova.

www. MostBoringMovie .com Ja bi ovu domenu izabrao, a sto se tice backlinkanja treba
ti dosta Social Bookmarking poput Facebooka i Twittera, to je u zadnje vrijeme popularno kod Googlea

Tnx na savjetima i odgovorima, mislim da se s vecinom slazem, tako da cu se posvetiti gues postu i socialnim mrežama…zanima me jos jedna stvar, jel koristite ključne riječi ili pustite google da sam to odradi, ako da koliko rijeci koristite?

Prije početka svoje link kampanje svakako definiraj za što se planiraš probijati i na temelju toga gradi linkove. Samo jako oprezno i dobro to izmiješaj da izgleda prirodno. Jer ako od 50 linkova imaš 20 istih to nije prirodno, osim ako ne koriste naziv sitea.

Za index stranicu i mozda kategorije, unaprijed odaberem KW koje mislim ganjati. Sto se tice clanaka i drugog contenta, tu u pocetku pustim Google da odradi svoj posao, pa kasnije preko Google Webmasters vidim za koje KW-e imam potencijala bolje rangirati i na osnovu toga dodatno proradim na njima.

hvala na odgovru al sta ako za inedx stranicu sam nasao oko 10-ak jako dobrih KW koje su varijacija npr. Most Boring Movie, World s most boring movie, most boring movie in the world, most boring movie ever, top ten most boring movie i tako dalje…i sada me zanima da stavim za indexnu stranu svih tih 10ak varijacija koje sam nasao ili?

Ja bih se opredijelio za 2-4 KW po stranici. Tesko da ces uspjeti rangirati visoko za svih 10, ukoliko postoji konkurencija.

pa trenutno, me to najvise buni jer za tih 10 rijeci je isti clanak prvi,a ostala konkurencija je zanemariva, a i taj clanak ima 100 BL vecinom sa nekih foruma kaj su PR:0 I: maximalno 100…sto mislim da s jednu 15 guest psotova na dobrim sajtevima bez problema moze preci njegovih tih 100njak beskorisnih linkova

Koliko ti klikova dnevno nosi najmanji KW od tih 10 za koje si rangiran prvi?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja