Domena malo radi, malo ne - alati pokazuju malo novi, malo stari DNS

Neznam dali se ovo ikad kome desilo… meni se bome prvi put nešto ovakvo desilo… naime imam reseller hosting te sam napravio jedan paket za hr domenu i promjenio sam putem online administracije nameserver na nameserver mog resellera ns1.domena.com i ns2.domena.com i sada kada otvaram tu .hr domenu ujutro i navečer ne radi a tijekom dana točnije od kojih 13h do 15-16 h radi sve normalno, kontaktirao sam carnet oni kažu da kod njih radi, moji nameserveri su ispravni jer imam već par domena .com, .net na tim nameserverima, meni stranica ponekad radi a ponekad ne a tko je i ostalim ljudima koje pitam (iz različitih djelova hrv.) e sad me zanima di bi tu mogao biti problem… sve ostale domene savršeno funkcioniraju, samo ona čas radi čas ne… čak na dns.hr prikazuje nameserver od mog servera a dok na network-tools-u prikazuje još stare naimeserver, a na whoisdomain prikazuje moje -.-

nameserver sam promjenio prije dva dana.

jel bi netko znao šta bi to moglo zezati?[indent]____________
[color=green][size=4]Naslov teme promijenjen kao smjernica autoru prilikom budućeg imenovanja tema.

  • tsereg[/size][/color][/indent]

izbrisi stare dns servere na starom hostingu isto tako intodns.com ti moze puno toga reci sto mozda neznas :slight_smile:

Hm… stari hosting je pobrisan, odnsono nije produžen i deaktiviran je a into dns mi javlja dvije greške

Missing nameservers reported by parent

FAIL: The following nameservers are listed at your nameservers as nameservers for your domain, but are not listed at the parent nameservers (see RFC2181 5.4.1). You need to make sure that these nameservers are working.If they are not working ok, you may have problems!

ns2.starinameserver.hr
ns1.starinameserver.hr

Error Missing nameservers reported by your nameservers

ERROR: One or more of the nameservers listed at the parent servers are not listed as NS records at your nameservers. The problem NS records are:

ns1.mojnameserver.com
ns2.mojnameserver.com

This is listed as an ERROR because there are some cases where nasty problems can occur (if the TTLs vary from the NS records at the root servers and the NS records point to your own domain, for example).

Eto into ti je sve rekao,

  1. provjeri kod carneta jos jednom koji dnsovi su zapisani

  2. provjeri zapise zona na novom hostingu

provjerio sam na dns.hr su ispravni nameserveri od novog servera, a na mom reselleru su podešeni nameserveri… dali to može biti problem do mog davatelja reseller hostinga ili moram dodati i u zonu paket domene.hr nameserver pošto ih tamo nema ili sve ostaje standard kao i kod .com i .net domena?

Dali ti koristis svoje osobne dnosove ili od providera, sta kaze into kada uneses domenu od novih dnsova, dakle ako je novi dns dns1.dns.com onda u into unesi samo dns.com

ocito je greska kod tebe na novom serveru ili kod providera ovisno cije dnsove koristis

e ovak moj provajder ima svoje nameserver ns1.provajder.com i ns2.provajder.com koji gledaju na 22.2.22.222 i 33.3.3.333

a ja imam u svom reseller paketu svoje nameservere ns1.mojadomena.com i ns2.mojadomena.com koji gledaju na ip adresu 22.2.22.222 i 33.3.3.333 znači na istu kao i od glavnog provajdera… sek jel bi ja moro onda zakupiti svoje ip adrese? kod njih

jer mi ova hr domena gleda na moje nameserver koji gledaju na iste ip adrese ko i od provajdera… zapravo 4 nameservera gledaju na iste ip adrese… jel kužiš?

btw. kad unesem mojadomena.com javlja isto to samo pod se gore pojavljuju provajderovi nameserveri a dolje od mojadomena.com nameserveri

nemogu tvoji dnsovi i od providera imati iste ip adrese, kako vidim uopce nisu aktivni tvoji dns serveri tj fale zapisi i aktivacija na serveru

dali uopce imas pravo na osobne dnsove ?

nudili su mi da zakupim osobne ip adrese na godinu dana… sad neznam jel to moguće na reselleru… zato jer moj provajder ima server u hetzneru pa mi on daje uslugu reseller paket…

daj mi reci ako ja zakupim svoje ip adrese na godinu dana dali se one mogu spojiti na moj reseller paket i moje nameservere i kolko bi me dosle te ip adrese?

ip se mogu zakupiti ali ih za tu potrebu neces dobiti od hetznera tj. tvoj provider

a ako ih nekim cudom i dobijes tvoj provider mora napraviti setup tih ip adresa prema tvom reseler accountu i aktivirati ti osobne dnsove

sta govori protiv dnsova od tvog providera, mislim da bas nista jedino ako se hoces sakriti sam od sebe

skrati sebi muke i novac te koristi dnsove od providera

znaci ako stavim ns1.provajder.com i ns2.provjader.com domena ce raditi normalno ?

Trebala bi da, pod uvjetom da su dnsovi konfigurirani kako treba

intodns je tvoj prijatelj u ovom slucaju

Ok, sad sam stavio na hr domenu dnsove od provajdera pa ću vidjeti…

Hvala ti puno…

Probat ću si srediti ip adrese…

ako ću imati poteškoća čujemo se… hvala ti još jednom

ja 1 ip adresu koristim za 5 resellera :slight_smile: i sve radi odlično u svakom slučaju kao što je Alen rekao intodns je tvoj prijatelj

e opet mi baca error na into dns samo sad umjesto mojih nameserva baca nameserver od provajdera… kako da to složim?

Pozdrav,

dali je istina da su .hr domene osjetljive na nameserver odnsono da brkaju ako ja slučajno imam

ns1.mojadomena.com gleda na ip 44.44.44.444
ns2.mojadomena.com gleda na ip 55.55.55.555

i moj provajder ima

ns1.provajder.com gleda na ip 44.44.44.444
ns2.provajder.com gleda na ip 55.55.55.555

i sad moj provajder ima par domena kod carneta (besplatnih) i ja imam domenu kod carneta besplatnu, dali je moguće da malo učitava od provajdera malo od mene odnosno da završava na njegovom korisničkom računu pa nemože pronaći paket

Domena nije zivo bice da bi mogla osjecati i da bi bila osjetljiva na nesto

Dns serveri su komadi softwera koji nista i bas nista nerade ako im se nekaze e sada ako se kemija onda ti tvoji dnsovi padnu u “lame” status i onda je veselje

Prijedlog: ostavi se coravog posla prije nego napravis definitvno sranje i javi se provideru ili nekom znalcu da ti slozi situaciju

bit ce slozeno… uzeo sam privatne ip adrese

O kojoj se .hr domeni radi i kod koga imaš reseller?