Domena za adsense

Pozdrav,
zakupio bi jednu domenu za adsense i sad su mi se neke stvari pomješale…
Prvo čitam po netu kad zakupim domenu da mogu imati pristup cpanelu i pošaljem upit infoIt-u i oni mi kažu da je to izvedivo ako smjestim domenu na svoj hosting kod njih. :neznam:
Pa što trebam imati svoj hosting da bi koristio domenu za adsense ?
Na google-u čitam da je najbolje zakupiti domenu kod godaddy-a i slično, al mi je problem kad nemam kartica i sličnih stvari za plačanje preko net-a.

tnx…poz

[quote=“webjumfer”]Pozdrav,
zakupio bi jednu domenu za adsense i sad su mi se neke stvari pomješale…
Prvo čitam po netu kad zakupim domenu da mogu imati pristup cpanelu i pošaljem upit infoIt-u i oni mi kažu da je to izvedivo ako smjestim domenu na svoj hosting kod njih. :neznam:
Pa što trebam imati svoj hosting da bi koristio domenu za adsense ?
Na google-u čitam da je najbolje zakupiti domenu kod godaddy-a i slično, al mi je problem kad nemam kartica i sličnih stvari za plačanje preko net-a.

tnx…poz[/quote]

Baš si jumfer :zhuja:

Ok onda mi pomogni skinut jumf :roflmao:

Ne znam što je to “domena za adsense”.

Kod normalnih domena vrijedi da, da bi bile aktivne, moraju biti usmjerene na neki web site.
A da bi web site mogao postojati, mora negdje biti smješten - na nekom hostu.

Ne znam kako si ti to zamislio.

Što se tiče plaćanja, ovisi s kim bankariš.
OTP banka recimo ima web prepaid kartice kojima možeš plaćati po webu kao da su kreditne. Vidi ima li tvoja banka nešto takvo.
Ako nemaš kreditnu karticu, ostaju ti domaći preprodavači koji kupuju od godaddyja i prodaju puno skuplje.

[quote=“gambo”]Ne znam što je to “domena za adsense”.

Kod normalnih domena vrijedi da, da bi bile aktivne, moraju biti usmjerene na neki web site.
A da bi web site mogao postojati, mora negdje biti smješten - na nekom hostu.

Ne znam kako si ti to zamislio.

Što se tiče plaćanja, ovisi s kim bankariš.
OTP banka recimo ima web prepaid kartice kojima možeš plaćati po webu kao da su kreditne. Vidi ima li tvoja banka nešto takvo.
Ako nemaš kreditnu karticu, ostaju ti domaći preprodavači koji kupuju od godaddyja i prodaju puno skuplje.[/quote]

Mislio sam na adsense za domene :

http://adsense.google.com/support/bin/answer.py?hl=hr&answer=105924

Znači moram imati host paket kod nekoga…
Na net-u stvarno svašta piše tak da od toliko informacija jumfera zbune :ljug:
tnx na odgovoru :kuc:

Probaj naci nekog sa karticom pa ti njemu cash on tebi plati online…
Domena za adsense - time valjda mislis da ces postaviti adsense reklame na svoju web stranicu? Jer trebat ces napravit stranicu kako bi postavio adsense oglase.

I da normalno da ti treba hosting za domenu ukoliko misliš imat adsense.

Imas na forumu tu masu topica o adsensu i domenama pa prouci malo.

Ak si cuo negdje ili procitao da netko negdje dize dobru lovu sa adsensom pa bi ti probao bolje odustani odmah. Za adsense ce ti trebat dosta posjeta a to znaci puno truda , dobar sadržaj , i dobro moraš znati seo . Ak planiraš sam si klikat i li frendovi to će funkcionirat neko vrjeme tj. 5-6 dana. Oprosti al po prikazanom znanju u ovom topicu mislim da si fulo branšu ili se moraš bacit na učenje. moja preporuka je ovo drugo ak imas volje.

[quote=“webjumfer”]Mislio sam na adsense za domene :

http://adsense.google.com/support/bin/answer.py?hl=hr&answer=105924

Znači moram imati host paket kod nekoga…
Na net-u stvarno svašta piše tak da od toliko informacija jumfera zbune :ljug:
tnx na odgovoru :kuc:[/quote]

Sad sam vidio link , mislim da ti se neisplati bas kupovat novu domenu za adsense jel tko ce ti dolazit na tu stranicu? Imat ćeš 0 posjeta.

TO ti je neka vrsta parkiranja domena tj . ukoliko imaš neku domenu koja ti više netreba a ima nekih 2-3k posjeta mjesečno onda ju tamo parkiraš da prikazuje oglase i tak si skupiš nešto novaca.

ZA to ti netreba host nego moraš napraviti redirect (to su meni napravili ovi u hostingu za jednu domenu) i zarada je bila 5 eura u godinu dana na sedo parkingu.

NEisplativo i neznam zašto bi to radio :bush:

Našao sam ključnu riječ koja je tražena 600 000 000 puta godišnje i čini mi se primamljivo i zato bi probao

[quote=“webjumfer”]Tnx crontus na odgovoru, al jumfer ima svojih 9 site-a i znam što su adsense oglasi…
Slobodno pročitaj ovo :

http://adsense.google.com/support/bi…&answer=105924

Danas češ nešto od jumfera naučiti što očito i ti nisi do sada znao :doki::zhuja:[/quote]

Hvala sad sam pun znanja :potboy:

p.s. url ne radi :strumpf:

Plati mi domenu pa ću ti poslati pravi url :gitara:

Rjeći koja je tražena 600 miliona mjesečno ti nemožeš sa parkiranom domenom konkurirat ni pod razno. Eventualno ćeš se nalaziti na 150 stranici i tja jedan posjet koji stigne možda baš ne klikne.

Edit: oprostite ako sam preoptimističan u ovom postu,

Neznam, možda si u pravu, al ta ključna riječ ima tri slova i ta ista riječ nalaziti će se sama u domeni. A na 600 milijuna trebalo bi se nekaj uloviti… A vjerujem da i google u startu daje neku prednost na tražilicama ako kod njih sparkam domenu.

Riječ ima tri slova i sama je u domeni?
Jesi li siguran da već ne postoje com net org… domene sa ista ta tri slova?
I jesi li siguran da će Google tvoju parkiranu domenu, na kojoj nema i nikad nije bilo nekog sadržaja, stavljati ispred njih?

Da domena je slobodna, neznam kak je slobodna i zato jedva čekam sutra da je uspijem uplatiti da je netko prije nebi čopio. A to gdje će me google staviti nemam pojma, ak ne probam neću znati. Javim kroz mjesec dana dali se to isplati il ne…
A možda se i javim kroz godinu dana kad kupim novoga BMW-a onda bi vrlo rado propeljao crontus-a da vidi kako jumfer vozi hehe :vozac::smije:

Da domena je slobodna…javim kroz mjesec-dva u ovoj temi pa ću napisat dali se isplati ili ne to raditi. Da se mene pita ja bi takve stvari zabranio jer kad naiđem na takve stranice počne mi se srati, a da ne kažem kad vidim da mi je domenu zauzeo sedo il sl.

Sorry, ali domena sa 3 slova ne postoji slobodna niti u .com, niti u .net, niti u .info, niti u .biz a niti u većini ostalih “major” extenzija :wink:

Meni se “domena za adsense” čini kao najgluplja ideja u povijesti Interneta.
Čak i u slučaju kada bi Google kreirao rezultate pretraživanja samo po ključnim riječima u nazivu domene.

Baci još koju partiju klikera, pa kad ti otadnu kraste sa zglobova vrati se ovamo.

:ljuger:

hehe sorry ako sam te prozvao :zhuja:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja