Domene produljene bez da su plaćene

Naravno da im neces dat domenu,kad ja nisam svoju dao LEGO firmi,neces ni ti ovo :slight_smile:

Imao sam sličnu situaciju sa Vimeom. Reko neću produžit uslugu, ionako nema para na računu. Nakon nekog vremena vidim usluga i dalje aktivna. Reko vidi idiota produžili mi uslugu a nisu naplatili. Na kraju mjeseca minus na računu 1200 kn. Vimeo se naplatio iako nisam imao love na računu. Tako da malo zajebite to da se oni ne mogu naplatiti.

Pozdrav,

imao sam sličan problem sa SEDO.com servisom, iako, moja greška, jer sam i sam kliknuo na neku domenu na aukciji, nisam unio nikakve podatke o kartici i sl., upisao sam svoje podatke tačne (ne znam ali mislim da su tražili baš tačnost, neko certificiranje, bilo je prije 2-3 godine). Nakon nekoliko dana nakon toga, dobio sam mail da je domena kupljena i da trebam uplatiti 150,00 EURA za tu domenu, koja je ujedno bila .info i bez lagane mogućnosti da ikad povratim svoj novac, imala je 9 slova. Ignorisao sam zahtjev za uplatu i više se nisam logovao tamo, nakon 4-5 mjeseci na kućnu adresu stiglo mi je upozorenje sa povećanim troškovima za 40 Eura, znači već 190, i dalje sam ignorisao njihove mailove, a nakon narednih 4 mjeseca, stiglo mi je još jedno pismo u kojem su oni moj dug prepustili nekoj firmi koja se bavi tim naplatama i koje rade i u BiH, te ću sad morati da platim, 260 eura Sedo.com servisu i još oko 120 eura tim nekim firmama, te ako sud odluči morat ću platit i sudske troškove.

Naravno, ja sam se nasmijao…

Da ne dužim, nikada nisam platio ni 1 Euro, a tražio sam da se moji podaci izbrišu iz tog kretenskog servisa, iako su imali zabilježenu moju IP adresu sa koje sam bio logovan na njihov sistem, te moj neki koji sam srećom i sam lažirao, te im poslao u email-u kako bi postao njihov član, uspio sam napraviti account preko mreže od čovjeka koji je bio “zadužen” za mene, te sa adrese od institucije u kojoj je radio postaviti BID na domenu i zadužiti ga kao što su i oni mene, nakon toga nisam imao više problema.