Dominik Bjegović - Najveci strucnjak za internet marketing

[quote=“social”]
Kaže tako netko na jednom drugom forumu;)[/quote]
da nije možda Dominik Bjegović to napisao na drugom forumu :smiley:

Sa Lovćena vila kliče, đe si care Dominiče!

Hvalite me , usta moja hvalite ! (kad nitko drugi neće) …

… i izbavi nas od zla. Amen

[quote=“social”]Dominik Bjegovic is one of the greatest living copywriters.

But he is writing mostly for large corporations and his fees are as I know, the highest of them all.

makeyouradpay.com - I am not sure if it is his site as when my boss was speaking with him, he told, besides his Croatian site, he don’t have another.

I would say he is in top-5 world copywriters. I am not an expert, but from what I’ve heard from my boss and others who have been doing business with him, he is definitely the one.
[/quote]

Pathetic !

pa·thet·ic/pəˈTHetik/Adjective

  1. Arousing pity, esp. through vulnerability or sadness.
  2. Miserably inadequate.

[quote=“Riba”]U osnovi covjek radi sve sto bi trebao raditi da dodje do novca na internetu. Jedina stvar koja meni osobno smeta kod takvih individua jest sto su to osobe koje se sve posrkati sto mogu, a nikad nista nece pruziti natrag. Pijavice.
Ajmo se dalje baviti pamentijim i korisnijim temama.[/quote]

Ja shvacam da covjek zeli zaraditi i da pritom promovira sebe. Ali jedno je sebe proglasiti strucnjakom, a drugo je sebe proglasiti najvecim strucnjakom na svijetu, tj. jednim od najvecih u povijesti, ali najvecim zivucim strucnjakom na zemaljskoj kugli. E to mi se cini fucking too much.

Ja se slazem s tobom, ali ako to pali, nije on kriv nego ovaj uvrnuti svijet u kojem to prolazi.

Ma prodavanje magle. Uglavnom, majstori su (za sebe) jer znaju kako pobrati pare a to im nemožemo osporiti. Još kad se sjetim financijskog preporoda dođe mi slabo.

Dobro, financijski preporod je ok knjiga, ali to ne znaci ako su tu knjigu prodali u dosta primjeraka, da mogu sve prodati puno komada. Postoje ljudi koji su sposobni eskimima prodati hladnjak, a to su pravi strucnjaci, ne oni koji su uspjelo pogoditi neki proizvod koji taj momenat ide, a kasnije je pitanje sto ce prodati i koliko.

Kao što kažeš, ok je knjiga slažem se, ali način prezentacije proizvoda je uspješan ali krajnje neistinit. Kada bi gledali što je autor rekao o svom djelu, reklo bi se da na taj način svatko može biti bogat, odnosno da može dostojno živjeti. Samo ta knjiga nije obuhvatile plaće od 2000 kuna, ljude koji ne dobivaju plaće, lopove u ovoj našoj državi… samim time nije nikakav spas od neimaštine.

Naime,Što hoću reći; predstavljali su je kao nešto revolucionarno što dakako nije, znaći radili su na prepuhavanju cijele tematike kako bi mogli ljudima pobrati pare što ja ne podržavam.

To ti je isto kao kad na televiziji reklamiraju deterdzent za sudje i onda neki tip uzme spuzvu, stavi kapljicu tog deterdzenta, potegne jedan potez po zagorenoj tavi kad ono sve cisto na tom potezu, tava se sjaji kao biser.

Hoces li ti odmah pohitati u trgovinu kupiti taj deterdzent jer si povjerovao u to?

Epp mora biti sto jaci da ljudi kupe proizvod, ali ako dajes garanciju, onda ti nitko ne moze reci da si kurbin sin. Nekima je to od koristi jer nemaju pojma sto je promjenjiva kamata, valutna klauzula i razne druge stvari s kojima se covjek moze usositi za cijeli zivot. S druge strane, nece nitko kupiti ako stavis neke suhoparne reklamne tekstove.

Ako netko preuvelicava vrijednost svog proizvoda, a ne daje garanciju, onda je to gad. Ali ako Sanjin daje garanciju i vraca pare svakome ko to zatrazi, onda ja dosita ne vidim koga je on prevario. Kupis, procitas, vratis, dobijes pare - finito.

[quote=“Dr_Ante”]To ti je isto kao kad na televiziji reklamiraju deterdzent za sudje i onda neki tip uzme spuzvu, stavi kapljicu tog deterdzenta, potegne jedan potez po zagorenoj tavi kad ono sve cisto na tom potezu, tava se sjaji kao biser.

Hoces li ti odmah pohitati u trgovinu kupiti taj deterdzent jer si povjerovao u to?

Epp mora biti sto jaci da ljudi kupe proizvod, ali ako dajes garanciju, onda ti nitko ne moze reci da si kurbin sin. Nekima je to od koristi jer nemaju pojma sto je promjenjiva kamata, valutna klauzula i razne druge stvari s kojima se covjek moze usositi za cijeli zivot. S druge strane, nece nitko kupiti ako stavis neke suhoparne reklamne tekstove.

Ako netko preuvelicava vrijednost svog proizvoda, a ne daje garanciju, onda je to gad. Ali ako Sanjin daje garanciju i vraca pare svakome ko to zatrazi, onda ja dosita ne vidim koga je on prevario. Kupis, procitas, vratis, dobijes pare - finito.[/quote]

Uglavnom se slažem s tobom. Mislim da nisam nigdje napisao da je nekoga prevario i također vjerujem da je nekima sadržaj knjige pomogao, ali opet tvrdim da je sve to malo prenapuhano.

Tako se radi reklama, “svaki cigo svoga konja hvali”, stara izreka.

Zamisli da netko napise reklamu za svoj proizvod pa da kaze: “Ma to je onako neki prirucnik, nesto u vezi osobnih financija, ja sam se potrudio da to napisem zato ga kupite da zaradim stagod, fali mi za platiti rezije…” :))) To bi bila super-efektivna reklama, hahaha

Ok za reklamu, ali prvobitni je problem što od sebe naprave stručnjake kakvi u biti nisu, pa ti onda ‘‘neukom puku’’ prodaju svoje čarolije.

Kakav je taj Dominik Bjegović stručnjak u svom polju!? Nikad nitko za njega nije čuo.

Ako čemu govoriti o Sanjinu Frlanu, uz dužno poštovanje prema njegovom teoremu ‘‘kako pobrati pare siritinji’’, neka se pohvali o svojim prijašnjim uspjesima na području ekonomije i financija. Svima želim dobro (pa i njima), ali jednostavno govorim o činjenicama.

Evo sad jedna moja dosjetka: Npr. dogovorimo se mi tu na forumu da čemo od jednog člana napraviti npr. svjetskog ‘‘gurua’’ na polju web dizajna. I sad nas jedno nas pedesetak počnemo pisati po raznim forumima kako je nadaren, dobar u dizajnu, bla, bla; najbolji ukratko, pišemo članke o njemu i njegovim uspjesima itd da ne nabrajam. To radimo jedno 2 mjeseca i onda taj ‘‘web dizajner’’ sa osnovama krene raditi i na Hrvatskoj web sceni (nakon što je pomeo svjetsku naravno).

Naqradno pitanje:

Koliko bi dotični web dizajner imao posla?

P.S.
Nije ni skup jer se obogatio u Americi pa je došao u Hrvatsku, sirotinji raditi za đabe.
(to je činjenica izvuđena iz njegovog opusa)

Nagrada je knjiga Financijski Preporod (autora Sanjina Frlana).

Pa da znas da ti ovo nije losa ideja. Ja bi cak da to i napravimo, hahaha. Naravno, necemo promovirati nekoga ko nema 2 ciste, ali nekoga od ekipe ovdje ko ima iskustva i zna dobro obaviti posao cemo proglasiti guruom, napumpat cemo njegovu slavu okolo-naokolo i ucinit cemo od njega pravog biznismena koji ce mlatiti pare.

Ja se slazem s ovim prijedlogom.

Evo vidiš!

Dobro se sjećaš, evo ih oba u videu
http://prednost.com/blog/?p=5

Lik priča gluposti, vjerojatno je pročitao neku knjigu i naučio napamet. Tako mi djeluje. Ako je ovo najveći stručnjak na svijetu, jadan taj svijet. Prića ono što svi znaju.

Vidim sad članak u slobodnoj dalmaciji, jadni oni koji to plate 2500kn, joj, ja sam mislio da upad košta 200tinjak kn.

[quote=“sime_zd”]Dobro se sjećaš, evo ih oba u videu
http://prednost.com/blog/?p=5

Lik priča gluposti, vjerojatno je pročitao neku knjigu i naučio napamet. Tako mi djeluje. Ako je ovo najveći stručnjak na svijetu, jadan taj svijet. Prića ono što svi znaju.[/quote]

Ne, priča ono što znamo ja i ti. I ja često updanem u stupicu da sudim ostatak populacije po sebi.

Prodaju koncept koji je vani bio u vrhuncu pred 10-15 i više godina, a kako toliko kasnimo za ostatkom svijeta taman imaju pravi recept za pokupiti pare.

Ipak, not my cup of tea, što bi se reklo.