DoS napad u tijeku

Imam gadan problem. Kad idem ucitati svoje web stranice, firefox javlja mi “The connection was reset”.

Mogu se spojiti preko remote desktop connection-a na svoj server (Windows VPS).

Mogu se spojiti na SQL Server bazu preko Management studia.

Mogu se spojiti na FTP.

Mogu se spojiti na email preko POP-a.

Sve radi, ali jedino ucitavanja stranica ne radi. Nece da mi ucita nijedan site sa tog servera (imam nekoliko siteova).

Mislio sam da nije do moje konekcije na internet, ali probao sam sa vise providera i kompova. Probao sam se preko remotea spojiti na sam server i odatle u browseru ucitati stranice, ali nece.

Javio sam onima iz hostinga o tome, a oni kazu da ce prosljediti na level 2 support. Onda onaj tip iz levela 2 kaze da ce prosljediti na level 3.

Oh, da! Probao sam ucitati web stranice preko http:// i nakon toga IP adresa i nece. Ako ucitavam stranice sa istom IP adresom, ali zadnja znamenka drugacija, onda oce. Znaci rade stranice drugih VPS korisnika istog providera.

Da li sve ovo moze upucivati da se radi o ciljanom DoS ili DDoS napadu na moj server?

Apache dead, vjerojatno.

Sto to znaci?

BTW, ja imam Windows server. U pitanju je Windows 2003. Dakle, nije apache.

provjeri u IIS-u da li je app pool akitvan i dali su sajtovi aktivni, i sve restarta za svaki slučaj

[quote=“Dr_Ante”]Imam gadan problem. Kad idem ucitati svoje web stranice, firefox javlja mi “The connection was reset”.

Mogu se spojiti preko remote desktop connection-a na svoj server (Windows VPS).

Mogu se spojiti na SQL Server bazu preko Management studia.

Mogu se spojiti na FTP.

Mogu se spojiti na email preko POP-a.

Sve radi, ali jedino ucitavanja stranica ne radi. Nece da mi ucita nijedan site sa tog servera (imam nekoliko siteova).

Mislio sam da nije do moje konekcije na internet, ali probao sam sa vise providera i kompova. Probao sam se preko remotea spojiti na sam server i odatle u browseru ucitati stranice, ali nece.

Javio sam onima iz hostinga o tome, a oni kazu da ce prosljediti na level 2 support. Onda onaj tip iz levela 2 kaze da ce prosljediti na level 3.

Oh, da! Probao sam ucitati web stranice preko http:// i nakon toga IP adresa i nece. Ako ucitavam stranice sa istom IP adresom, ali zadnja znamenka drugacija, onda oce. Znaci rade stranice drugih VPS korisnika istog providera.

Da li sve ovo moze upucivati da se radi o ciljanom DoS ili DDoS napadu na moj server?[/quote]

greška: hosting na windowsima!

nikad se ne uzima hosting na windowsima, već isključivo linux ili eventualno freebsd, osim ako se baš mora windows.

system inženjeri za windowse nisu dovoljno stručni zato ti se dešavaju stvari kakve ti se dešavaju.

Evo sad radi. Ljudi iz hostinga su to rijesili. Ja se bar nadam. Inace, to je magareci hosting
http://www.kickassvps.com
. Samo ime govori da su to veliki dtrucnjaci. Ni ovaj put me nisu iznevjerili. Nadam se da ce ostati sve u najboljem redu.

BTW, ja radim u .NETu pa ne mogu bas ici na linux niti sam sklon prepucavanjima oko izbora tehnologija.

Nego, mene zanima da li su ovakvi slucajevi, gledajuci po opisu, Denial of Service napadi ili je nesto sasvim drugo u pitanju?

sve ok.

[quote=“Lola”]greška: hosting na windowsima!

nikad se ne uzima hosting na windowsima, već isključivo linux ili eventualno freebsd, osim ako se baš mora windows.

system inženjeri za windowse nisu dovoljno stručni zato ti se dešavaju stvari kakve ti se dešavaju.[/quote]

ne pricaj gluposti jer ne ispadas bas pametan, a oni koji neznaju ce dobiti krive informacije iz ovakvih nepromisljenih i neargumentiranih (neistinitih) tvrdnji.

[quote=“Lola”]greška: hosting na windowsima!

system inženjeri za windowse nisu dovoljno stručni zato ti se dešavaju stvari kakve ti se dešavaju.[/quote]

HAHAHAHAHAHAHHAHAAhahahahahahaa uffff stomak me boli kojuglupost si ti izjavio, nadajmo se da si neinformiran!!! Ali ovo što ti govoriš to su gluposti žešće, već dugo nisam čuo takvuu provalu

treba nekad i gluposti izvaliti!:vatr:

[quote=“Lola”]

Ha ha sto me nasmija… koliko ti imas godina? 8? ne bih ti dao vise od toga…

jesi čuo u hrvatskoj za e-maticu?

sustav za škole, unos ocjena, printanje svjedodžbi i sve ostalo.

napravljen je negdje 2007 i dan danas ne radi kako treba.

u hrvatskoj ima 30 000 nastavnika i profesora i kad su se svi spojili sustav je pao u komu.

a imaju kao 5-6 servera samo za bazu.

toliko o kvaliteti windows, ms sql i .net majstora.

i svi se ponašaju kao da je to normalno.ono veliki sustav ne radi i to je normalno.

to za mene nije normalno nego čisti amaterizam.

sustav je koštao 5 milijuna kuna (oko 700 hiljada eura), a znaš koliko su nastavnici i profesori radili prekovremeno i misliš da im je to plaćeno?

naravno da ih nisu platili jer bi bili morali dati 4-5 puta veću cifru od cifre koju su platili za sustav.

nije to prvi puta.

Pa to je zato sto su to radili drpani koji su vjerojatno dobili posao pomocu namjestenog javnog natjecaja pa se zato to i dogadja. Kakve to ima vece s icim? Sto mislis u cemu je napravljen MySpace i jos mnogi drugi extra veliki siteovi.

Samo ti lijepo pojedi cokolino i odi spavati. Nemoj nas zamarati.

[quote=“Dr_Ante”]Pa to je zato sto su to radili drpani koji su vjerojatno dobili posao pomocu namjestenog javnog natjecaja pa se zato to i dogadja. Kakve to ima vece s icim? Sto mislis u cemu je napravljen MySpace i jos mnogi drugi extra veliki siteovi.

Samo ti lijepo pojedi cokolino i odi spavati. Nemoj nas zamarati.[/quote]

ali to ti bude često kod nas.
ja ne moram jesti čokolino za razliku od vas.
nema veze da li je preko natječaja, jer svi rade preko veza, a sve firme zapošljavaju kao kvalitetne ljude.

Facebook ima 60000 servera!!! na 500 miliona korisnika, naravno nikad ih nije toliko online.

Hos’ reci da su php programeri/linux administratori loshi zbog toga :zub:

Evo Lola me pritisce preko privatnih poruka da prihvatim njegovo misljenje da su MS serverske tehnologije smece, da to nista ne valja. Pitao sam ga mogu li te poruke prenjeti ovdje, ali on ne dopusta. Bas steta jer poruke su vrlo zanimljive. Ali covjek se boji tuzbe od strane MS-a pa onda necu prenositi ovdje da svi vide.

[quote=“nike”]Facebook ima 60000 servera!!! na 500 miliona korisnika, naravno nikad ih nije toliko online.

Hos’ reci da su php programeri/linux administratori loshi zbog toga :zub:[/quote]

samo kojih servera?
nije 60 000 servera, nego je 30 000 ili 40 000 servera.
a svega 2000-3000 database servera, ostalo su web serveri koji rade i druge stvari.
php programeri koji rade enterprise su kvalitetniji.prosječni php programeri su lošiji od .net programera.
linux admini su bolji.

nikoga ja ne pritiščem.

testiraj sve pod istim uvjetima i javi rezultate.

[quote=“Lola”]samo kojih servera?
nije 60 000 servera, nego je 30 000 ili 40 000 servera.
a svega 2000-3000 database servera, ostalo su web serveri koji rad ei druge stvari.
php programeri koji rade enterprise su kvalitetniji.prosječni php programeri su lošiji od .net programera.
linux admini su bolji.[/quote]

A srca ti Irudova, ovako nesto jos nisam procitao. Nemam rijeci :)))))))

svatko svojeg konja kudi, kako bi se reklo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja