Downtime hostinga + sigurnosno upozorenje

Ludim polako…

Hosting na kojem su smještene moje stranice od prekjučer je u downtime-u i sve sam to nekako podnosio, ali sad kada pokušam pristupiti stranici imam sigurnosno upozorenje:

Nikoga ne krivim, greške i problemi se događaju u svakom poslu, ali od poslužitelja informacije dobijam na kapaljku što i razumijem jer sam im ja vjerojatno samo kap u moru ljudi koji ih zivkaju i pokušavaju saznati što se događa.

Što ja mogu očekivati, što će se dogoditi sa mojim projektom? Jel netko imao slična iskustva?
Jel ovo realno sigurnosno upozorenje ili može doći zbog nekih banalnih grešaka?
Domena je inače zaštićena EV SSL greenbar-om, rađeno je sve u WP.

Kod mene stranicu otvara bez problema, izgleda da imaš problem sa SSL certifikatom, klikni na to “NAPREDNO” pa onda klikni na link i vidi hoce li ti otvoriti web stranicu, ako otvori znaci da je problem SSL ako to ne radi onda si mozda dobio ban na IP.

1 Like

Da, SSL certifikat je problem 100%, evo sada sam provjerio i glavnu domenu od hosting provajdera kojeg koristis i kod njih je iskljucen na njihovoj glavnoj domeni pa zbog toga ti izbacuje tu gresku.

1 Like

Otvara ti stranicu https://smartmall.hr ? U potpunosti je vidiš?

Evo što meni otvara: :frowning:


:o:
1 Like

Kod mene otvara normalno, sve radi

evo slike:

1 Like

A zasto ti to odmah nisi prebacio na novi hosting? Vec dva dana imas problem, do sada si mogao 5 puta da promenis. Totalno je neprofesionalno da ti sajt zbog njih bude 2 dana off…
Molim te napisi koji je hosting da nikad ne uzmem preko njih.

Nisam prebacio jer nemam pristup podatcima bilo kakvim… virtualmin mi je nedostupan kao i sve ostalo osim mailova.

Ne bih govorio o kom se radi, vjerujem da nisu krivi za ovo što se dogodilo… razumijem ih.

Mene je jako strah da 800 sati rada i više tisuća € jednostavno ne otiđe u vjetar -.-
Uz to me klijent čija se web stranica nalazi na hostu poprilično, opravdano, stasnuo… a ja ne mogu ništa napraviti.

@Antun … ne znam što reći nego da to daje nadu kakvu takvu.

Za nauk na dalje, backup jednom nedeljno na komp.

1 Like

Najnoviji izgled stranice…

Meni je otvorio bez problema. https još

1 Like

Hvala ekipa što ste priskočili u pomoć i što ste mi dali prikaz “iz više kuteva”. Možda se ipak sve u dobro pretvori :slight_smile:

Mozda bi bilo najbolje da sve prebacis kod Infoneta. Jaka su ekipa. Svi moji projekti od kojih zivim su kod njih i stvarno nemam problema. Podrska je odlicna. Btw, meni normalno otvara stranicu sa moba…

Hvala ekipa još jednom… stranice sada rade normalno.
Sada još samo treba pričekati da vidimo hoće li biti posljedica zbog svega.

Google me naravno uhvatio …

Sve ce doc na svoje s vremenom,napravi reindex u webmaster tools.

1 Like

Po prvi put sam ulazio na stranicu putem chromea koji koristim, otvorio mi bez problema (loading stranice je trajao oko 5 sekundi), nakon toga probao sam s edge-om, ista stvar kao i s chrome-om.
Eto screenshot

1 Like

Mislim da bi i page load speed time trebao sada biti uredu (cca 3 sekunde kaže pingdom). Na putu sam pa ne mogu analizirati situaciju.

Screenshot_3

Rješavanje posljedica downtime-a je još uvijek u tijeku. Od ovih 221 grašaka barem 200 je bilo zahvaćeno erorrom 500 (poslužitelj) i poslao sam ih na ponovno pregledavanje.

Sada me zanima kako da riješim problem sa DNS i Povezivanje s poslužiteljem koji su mi još uvijek “narančasti”… ili je ovo još jedan dio “strpljen-spašen” koji će se popraviti kad google ponovno uđe na stranicu?

zatraži popravku tih grešaka