Dozvoljeno snimanje ekrana?

Nisam znala kamo da stavim ovo pitanje, a admin neka premjesti ako treba…
Zanima me sljedeće:

Ako želim snimiti nešto što radim po ekranu, smijem li to činiti bez obzira na to koji software pritom snimam?
Npr. za vrijeme snimanja namjeravam raditi sa softwareom XY i pomoću njega pojašnjavati neke stvari iz matke. Je li dovoljno da za software XY imam onu “običnu licencu” koja dozvoljava da je on instaliran na mom računalu, ili uz to treba imati i neku dodatnu licencu koja mi dopušta da snimam rad u tom programu i da onda taj filmić objavljujem na Youtube-u.

Dakle, ne pitam sad za software pomoću kojega ću snimati, već za onaj koji bude vidljiv po ekranu za vrijeme snimanja (kao npr. Word i sl.).

Nekako mi se čini da se smije snimati što hoćeš, ali ne bih htjela zeznuti nečiji copyright, pa biti tužena kasnije…

Ako je taj XY od Microsofta s legalnom licencom nema boljeg načina za saznati odgovor od zvanja njihovog ureda u ZG. Jako su prijatni kod kontakta i trude se biti na usluzi.

Nije od Microsofta, nego od proven grupe,
http://www.proven.hr
.
Pitala sam ih neki dan mailom, pa nema odgovora.

[quote=“ahorvatek”]Ako želim snimiti nešto što radim po ekranu, smijem li to činiti bez obzira na to koji software pritom snimam?[/quote]Smiješ.

Naravno da je pravno moguće stvari regulirati kako želiš. Primjerice moguće bi bilo dizajn nekog softvera u ugovoru proglasiti poslovnom tajnom, pa od tebe zahtjevati da ne otkrivaš tu tajnu. No, to još nisam vidio. Jednostaviji bi način bio zaštiti vizualni dizajn softvera kao industrijski dizajn, pa time zabraniti drugim proizvođačima softvera da kopiraju izgled.

Uglavnom, za tebe je bitno jedino pročitati što piše u EULA-i koja ti je bila dostavljena uz softver i to je to.

Ipak sam dobila odgovor, ali ne od našeg distributera iz HR, nego sam se sjetila otići pitati na forum od proizvođača iz SAD,

http://mathforum.org/kb/message.jspa?messageID=7619745&tstart=0
.
Rekoše da smijem. :slight_smile:

Samo se nemojte smijati mom engleskom… :vipme:

Ma ne, ZNA SE čijem se engleskom smijemo :slight_smile:

Sad možeš očekivati Milinu reakciju.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja