Drastičan pad broja klikova na adsensu, a nema nikakvih opomena

Zdravo svima. Zadnjih desetak dana mi je drastično pao broj klikova na adsensu a nemam nikakvih opomena i reklame su na automatskom.
Da preciziram. Već par mjeseci, na mojim stranicama objavljujemo i ja i moj prijatelj, tematika ista ali sajtovi različiti. On ima tri puta manje pregleda a bolju zaradu. Šta bi tu moglo da bude? Hvala na odgovoru.

Das i tebi dam odgovor već kad sam krenuo sa adsense postovima na forumu :smile: Pokušaj da da staviš ručne adsense oglase,ne samo auto.Pokušaj da ih razmeštiš kako ti misliš da bi dali bolji učinak to jest klik na oglase

Automatski “guraju” oglase kako adsense roboti smatraju da bi trebalo. Što ponekad i ne ispadne dobro po publishera a i sam izgled sajta kod psoetioca

Znači, da generišem i postavim ručno reklame a da pri tom ugasim ili ne ugasim automatske reklame?

Ugasi automatske. Postavi rucno gde ti smatras da treba, zatim upali automatske da oni popune i postave oglase gde oni zele. Meni se to pokazalo kao najbolje resenje.

2 Likeova

upravo kako ti je meda rekao pa vidi dal je išta bolje

2 Likeova

Hvala vam na savjetu, tako će i biti. Javljam rezultat, pa ako se nekome slično desi, da zna šta činiti.

1 Like

udji na sajt preko telefona, nadji neku google reklamu i klikni na nju pa vidi jel bude “visit site” “posjeti stranicu” kad kliknes… ako bude to znaci da imas dupli klik

Često se tek nakon par dana pojavi razlog smanjenja broja…

Ljudi, pitanje za sve vas. Skoro svakog dana mi stize obavestenje od Googla da mi na nekom clanku nema oglasa.

Za sada mi pise da se oglasi ne prikazuju na 51 stranicu, ali da nije potrebno nista da uradim, vec ce biti manje prihoda. Te ukoliko zelim nesto da uradim, da idem u datoteku robot.txt

E sad ovako izlgeda na kraju:

Da li je moguce da stanija sa zadruge bude oznacena kao sex content, i ostale gluposti sa estrade?

Pritom vest preuzeta sa poznatih srpskih novina. Kako kod njih ima reklame na istom clanku (adsense) a kod mene je sex content? Kako ovo resiti uopste. Hvala vam

moze se desit da ostanu reklame i na tim stranicama, barem je to kod mene bio slucaj par puta

1 Like

Primetio sam to i kod mene, ima gde ostanu ali da li moze ovo resiti na neki nacin. Poslao sam sve ponovo na review, pise da imam max 200 review prava na slanje, sad mi ostalo 149, da li to u mesecu 200 review-a ili? :confused:

Razmisljam se da zbog ovakvih stvari ubacim jos jednu mrezu kao NativeMedia ili Lupon.

ne, inače je stanija časna sestra :smiley:

zato što oni generišu milionske mjesečne posjete i takvi portali su bitni adsenseu i adsense oglašivačima i zato ih ne diraju :smiley:

Možda ti je negde promakla (kad kopiraš) koja reč koja nije dopuštena u adsense takođe obrati pažnju na slike koje dodavaš dal ima kakve malo veće ajd da kažemo “golotinje”

Meni se jednom desilo na tekstu gde spominjem pištolj i dete na primer da me adsense obavesti da se tu neće prikazivati oglasi

Niije samo rijec problem, slika sa previse koze i dobijes istu poruku.

Auto oglasi + drastican pad klikova = dupli klik, 100%. Kao sto @simeon rece, otvori sa mobilnim i klikni na reklamu, ako ima obavjestenje da potvrdis klik to je to.

U pravu si. Upravo sam otvorio i piše:

Posjeti sajt?

Ne Da

Šta da radim u ovom slučaju? Kako riješiti?

Juče zbog obaveza ne stigoh da to detaljnije ispitam.

izbaci google reklame, ostavi jednu, i stavi nesto drugo… nakon nekog vremena bi se sve trebalo vratit na staro

Ostavio sam dvije reklame, jos od sinoc i evo kliknuo sam prije pola sata a i sada po jednom i nije mi trebao dupli klik. Da vratim sad automatske reklame ili da cekam?

Druže vrati auto reklame i prati situaciju na svom sajtu . I…da…nemoj sad da mnogo klićeš na svoje reklame ( pa…ako baš moraš zamoli nekog prijatelja da ti klikne pa ti javi rezultate) da ne bi popio na kraju ban od adsesnea

1 Like

Riješio sam problem. Napraviću temu, kako bi svi vidjeli.

1 Like