Dreamweaver 8

Skinula sam neki dreamweaver 8,i pokusavam napraviti sajt.Ali nikako da mi uspe,nasla sam jedan tut na engleskom,ali ne znam koju opciju treba da otvorim kada udjem u dreamweaver kako bih zapocela dizajniranje websajta.

design se najčešće radi u photoshopu cijeli
napravi se slika i to je to, a onda ga treba sliceat u html, a za to treba znati (x)html i css, drugim riječima kodirat, dreamweaver nije opcija za ozbiljne stvari

Pa to je jos bolje,jer sam dobra u photoshop-u,evo tog tutorijala kojeg sam nasla:

http://net.tutsplus.com/site-builds/from-psd-to-html-building-a-set-of-website-designs-step-by-step/

I na prvi korak,koju opciju da izaberem?I jel su svi dreamweaver-ovi isti,ili je svaka verzija drugacija?

zaboravi na dreamweaver, nema vajde u tome, nakon što si uradila design u photoshopu, onda prouči ova dva tutorijala da vidiš kak dobiti html stranicu

http://www.w3schools.com/html/default.asp

http://www.w3schools.com/css/default.asp

Nasuprot ja bi rekao da je dreamweaver jako dobar način za ulazak u svijet web stranica. Na tvojem mjestu nabavio bih neku pravu knjigu koja pokriva dreamweaver i svaki dan prošao stranicu dvije.
Code hinting za css u dreamweaveru je neprocjenjiv za jednog početnika.
Gotove forme, itd.
Ono što je problem što se ljudi previše zaljepe za te gotove stvari.

A da nije opcija za ozbiljne stvari, možda za jednog PHP ili ASP developera nije, no za nekog tko radi na klijent strani ili tko radi s Cold Fusion ili što ja znam sčime teško je reći da to nije ozbiljan alat za ozbiljne projekte.

[quote=“gorrc”]
A da nije opcija za ozbiljne stvari, možda za jednog PHP ili ASP developera nije, no za nekog tko radi na klijent strani ili tko radi s Cold Fusion ili što ja znam sčime teško je reći da to nije ozbiljan alat za ozbiljne projekte.[/quote]

onda bi mogla napraviti overkill pa ići raditi u Visual studiu, koji je i za izradu html stranica bolji od dreamweavera

A sta sve treba da napravim u photoshop-u za dizajn?

A smijem pitati zašto, još nisam čuo da netko radi web stranicu u Visual Studio, misilm na klijent side.

pa probaj :slight_smile:

Da li mora da se napravi forum,da bi se tu postavio ceo HTML kod za sajt,ili ne mora?

@gorrc
slazem se sa tobom. Za pocetnika koji nezna ni osnove HTML-a Macromedia Paket programa bi bio dobar za pocetak, mada postoji jos mnogo jednostavnijih programa sa primjerima kao npr. flash website builder, Antena web design studio, Web page maker i slicni gdje netreba znati niti osnove HTML-a.

@Kečko
Ne slazem se sa tobom. Smatram da s obzirom na nepoznavanje osnova HTML-a taj program je pretezak za nju.
Ako nije mogla nista napraviti u dreamweaver-u , nece sigurno ni u Visual Studio

@GirlWBigDreams
Vjerovatno ne treba ali pricekaj da vidis sta ce mod… reci…

Pa ako ne treba gde bih onda mogla stavit kod za sajt?

U html datoteku

Ne razumem…
Sta je HTML datoteka?

Kad napraviš taj kod, u notepadu, geditu, Dreamweaver(tab Code) stavljaš kod(a možeš već i u njima napisat) i onda: File>Save as>(ako si u notepadu označi All files) _ime_tvoje_datoteke.html i onda to testiraš u browseru ili uploadaš na server i tamo testiraš preko browsera. Za korak po korak upute opet pitaj.

Pa sta ne skines jedan od programa koji sam ti gori naveo, prominis text, ubacis slike i exportiras u HTML i gotova stranica…

Ovako. Pokreni dreamweaver. Klikni na HTML page… i tamo klikneš na code(ako si već napravila kod) i sejvaš. Ako nisi klikneš na Design i tamo fino umećeš elemente i sejvaš kao tvoja_html_datoteka.html gdje tvoja_html_datoteka možeš zamjeniti s bilo čim i onda pokreneš filezillu ili koji već ftp klijent imaš i tamo uploadaš na FTP server hostinga. Ako nemaš hosting imaš hrpu besplatnih a još više plaćenih.
P.S.: ako hoćeš da ti to bude početna stranica sejvaj kao index.html

[quote=“iweb”]Ovako. Pokreni dreamweaver. Klikni na HTML page… i tamo klikneš na code(ako si već napravila kod) i sejvaš. Ako nisi klikneš na Design i tamo fino umećeš elemente i sejvaš kao tvoja_html_datoteka.html gdje tvoja_html_datoteka možeš zamjeniti s bilo čim i onda pokreneš filezillu ili koji već ftp klijent imaš i tamo uploadaš na FTP server hostinga. Ako nemaš hosting imaš hrpu besplatnih a još više plaćenih.
P.S.: ako hoćeš da ti to bude početna stranica sejvaj kao index.html[/quote]

baš me zanima na što će ta stranica ličit :smiley: ma ljudi bi ipak trebali proći neki tečaj o html-u,css-u, proći tutorijali barem neznam knjigu uzet… Ali eto to sam baš rekao svi bi samo nešto htjeli bez truda i znanja, e pa neće ići

Istina, treba uložiti mnogo truda da bi web stranica imala nekog smisla jedino ako vam treba samo index.html tek toliko da imate nešto. Za početnike je najbolje uzeti free template i u Dreamweaveru ju malo izmjeniti, dodati text i koju slikicu i usput učiti HTML, CSS i ostalo. :rolleyes:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja