Dreamweaver pomoc

Pozdrav svima prisutnima na forumu. Evo imam jedno dosta banalno pitanje,ali mene muci…dakle: Zanima me kako poceti u dreamweaveru CS5. Uglavnom html i css dosta dobro znam ali nikad nisam radio u dreamweaveru,samo bloger. Inace i ovih dana sam pogledao miljon filmica i tutorijala a o ovoj temi nema nista. Znaci za prvi put bi umetnuo neki template. Stavim ga u index.html. E sad sta poslije ide. Napravio bi staticnu stranicu,sa nekih 10 tekstova,i sad pravio bih sve u htmlu jer asp i php neznam. Dakle kad npr.napisem tekst o tome kako napravit pizzu(npr. o pizzi.html). Dali je u taj post potrebno cijeli html upisat (od templatea) da bi on izgledao kao pocetna,npr. da su sa strane linkovi ,da je isti header i sve ostalo,kao na pocetnoj.
Uglavnom znaci sto se treba napraviti da kada kliknete na neki link koji vodi na neki tekst na mojoj stranici da se samo taj tekst promjeni a sve ostalo ostane isto kao na index.htmlu ili glavnoj pocetnoj stranici.

Unaprijed hvala

[quote=“Sea”]Pozdrav svima prisutnima na forumu. Evo imam jedno dosta banalno pitanje,ali mene muci…dakle: Zanima me kako poceti u dreamweaveru CS5. Uglavnom html i css dosta dobro znam ali nikad nisam radio u dreamweaveru,samo bloger. Inace i ovih dana sam pogledao miljon filmica i tutorijala a o ovoj temi nema nista. Znaci za prvi put bi umetnuo neki template. Stavim ga u index.html. E sad sta poslije ide. Napravio bi staticnu stranicu,sa nekih 10 tekstova,i sad pravio bih sve u htmlu jer asp i php neznam. Dakle kad npr.napisem tekst o tome kako napravit pizzu(npr. o pizzi.html). Dali je u taj post potrebno cijeli html upisat (od templatea) da bi on izgledao kao pocetna,npr. da su sa strane linkovi ,da je isti header i sve ostalo,kao na pocetnoj.
Uglavnom znaci sto se treba napraviti da kada kliknete na neki link koji vodi na neki tekst na mojoj stranici da se samo taj tekst promjeni a sve ostalo ostane isto kao na index.htmlu ili glavnoj pocetnoj stranici.

Unaprijed hvala[/quote]

Kopirati cijelu index.html stranicu promijeniti naziv u npr. o-pizzi.html i promijeniti tekst na stranici koji želiš promijeniti. To ti je ukratko.

To je 5 puta lakse sa PHPom odraditi i samo selektovat’ iz baze, al mozes to uraditi i kako ti kazes. Samo kopiras index.html i izbrises sve sto ne treba biti tu ( ostavis navigaciju , header, sta hoces ). I sacuvas kao opizzi.html, a tamo na pocetnoj linkujes :slight_smile:

Poz :slight_smile:

Hvala vam puno,stvarno ste legende. Kad ste tako dragocijeni jos bi me nesto zanimalo. Taj post npr o pizzi jel se treba mijenjat tu neki meta tagovi,znaci keywordi,descriptioon i ostalo ili ne treba?? I jos nesto recimo da se moja stranica zove Mediteranskahrana.com. I ja je sada zelim prevesti na Engleski. kako postici da mi domena zavrsava na mediteranskahrana.com/en. Znaci kako uraditi to,i dali sve kopirati index.html ,o pizzi html i ostalo(kad zelim na eng) i promjenit im naziv i tekst naravno ili ima neki jednostavniji nacain(naravno osim phpa i ostalih stvari koje trenutno neznam).

P.s.stranica ce biti dosta jednostavna tako da sada mogu i ovako,a cim je zavrsim uhvatit cu se phpa i ostalih stvari.
Jos jednom hvala na odgovorima!

[quote=“Sea”]Hvala vam puno,stvarno ste legende. Kad ste tako dragocijeni jos bi me nesto zanimalo. Taj post npr o pizzi jel se treba mijenjat tu neki meta tagovi,znaci keywordi,descriptioon i ostalo ili ne treba?? I jos nesto recimo da se moja stranica zove Mediteranskahrana.com. I ja je sada zelim prevesti na Engleski. kako postici da mi domena zavrsava na mediteranskahrana.com/en. Znaci kako uraditi to,i dali sve kopirati index.html ,o pizzi html i ostalo(kad zelim na eng) i promjenit im naziv i tekst naravno ili ima neki jednostavniji nacain(naravno osim phpa i ostalih stvari koje trenutno neznam).

P.s.stranica ce biti dosta jednostavna tako da sada mogu i ovako,a cim je zavrsim uhvatit cu se phpa i ostalih stvari.
Jos jednom hvala na odgovorima![/quote]

Ne možeš to uraditi bez nekog znanja pored HTML/CSS-a. Baci se na učenje, nađi neke eBooks i zasuči rukave :slight_smile:

• Promjeni meta tagove :slight_smile:

Da trebalo bi promijeniti, jer ti sigurno nije isti opis za index stranicu gdje ćeš opisati što je i o čemu je stranica u globalu i za stranicu o pizzi gdje ćeš opisivati pojedine pizze, dakle kratko i jasno da promijeni meta tagove keyworde itd.

Teoretski i praktično je to moguće ostvariti na sljedeći način, kreiraj folder en u root folderu tvoje stranice, zatim sav sadržaj iz root folder kopiraju u taj novo kreirani en folder, nakon toga prevedi sve tekstove i voila imaš stranicu na engleskom kada odeš na mediteranskahrana.com/en/ .
Naravno tako možeš i za svaki drugi jezik, ali ti je to sve skupa jako teško za održavati stoga se preporučuju neke “automatizirane skripte” koje će odraditi prijevod “u letu”.

[quote=“Sea”]P.s.stranica ce biti dosta jednostavna tako da sada mogu i ovako,a cim je zavrsim uhvatit cu se phpa i ostalih stvari.
Jos jednom hvala na odgovorima![/quote]

Tako je to bi ti trebao biti cilj.

P.S. drago mi je vidjeti barem nekog u današnja vremena koji kreće pravim putem, a ne da uskaće odmah u nekakve CMS-ove tipa Joomla, WP, Drupal bez ikakvog osnovnog znanja kako funkcionira web, što je html, cs, javascript, osnove php itd.

Samo naprijed i ako imam kakvih pitanja slobodno pitaj, ima još ljudi koji su spremni pomoći.

[quote=“muris108”]Ne možeš to uraditi bez nekog znanja pored HTML/CSS-a. Baci se na učenje, nađi neke eBooks i zasuči rukave :slight_smile:

• Promjeni meta tagove :)[/quote]

[quote=“CreatifCode”]Da trebalo bi promijeniti, jer ti sigurno nije isti opis za index stranicu gdje ćeš opisati što je i o čemu je stranica u globalu i za stranicu o pizzi gdje ćeš opisivati pojedine pizze, dakle kratko i jasno da promijeni meta tagove keyworde itd.

Teoretski i praktično je to moguće ostvariti na sljedeći način, kreiraj folder en u root folderu tvoje stranice, zatim sav sadržaj iz root folder kopiraju u taj novo kreirani en folder, nakon toga prevedi sve tekstove i voila imaš stranicu na engleskom kada odeš na mediteranskahrana.com/en/ .
Naravno tako možeš i za svaki drugi jezik, ali ti je to sve skupa jako teško za održavati stoga se preporučuju neke “automatizirane skripte” koje će odraditi prijevod “u letu”.

Tako je to bi ti trebao biti cilj.

P.S. drago mi je vidjeti barem nekog u današnja vremena koji kreće pravim putem, a ne da uskaće odmah u nekakve CMS-ove tipa Joomla, WP, Drupal bez ikakvog osnovnog znanja kako funkcionira web, što je html, cs, javascript, osnove php itd.

Samo naprijed i ako imam kakvih pitanja slobodno pitaj, ima još ljudi koji su spremni pomoći.[/quote]

Može i ovako, ali je pravo zamorno :slight_smile:

Da,pa normalno je da se barem nesto nauci o tome sto se radi. Mene je inace radenje stranica doista zainteresiralo i stvarno uzivam u tome. Nego je mali problem sto se sam ucis,a ima stvarno dosta toga. Poceo sam sredinom ljeta ,najprije sam to radio na bloggeru i dosta se ispraksirao onda isao ucit u dremweaveru,pa dosa do phpa za kojeg sam iskreno cuo ali sam mislio da je za naprednije… Naravno tu su i seo … i jos miljom stvari(koje su za mene bile nepoznanice jer se nikad nisam bavio ni slicnim) tako da ucenja nikad dosta…
Trenutno gledam tutoriae o dream weaveru pa ka se malo bolje naucim mogao pi pocet i ucit php i prije nego napravim prvu stranicu u dreamweaveru. Pa me zanima u koliko bi se dalo svladat php,barem neke osnove. I dali ima netko pokoji tutorial na Hrv( moze na PM).

Hvala vam,legende ste…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja