Dropbox i podaci iz baze podataka

Pozdrav!

Imam problem sa prikazivanjem podataka iz baze pomocu padajuceg izbornika.
Tocnije, htio bih napraviti da kada kliknem na nesto u padajucem izborniku, npr. ime, da mi se ispisu podaci iz baze podataka koji su vezani uz to ime.
Uspio sam povezati bazu podataka sa padajucim izbornikom, tako da u njemu vidim sva imena koja su u bazi, ali ne znam kako da napravim to da mi ispise podatke o nekom odabranom imenu.

Hvala

mozes takodjer odmah ucitat u html sve podatke i prikazivati ih sa javascriptom, no to je losa ideja… koristi ajax za aktivno loadanje podataka bez ponovnog ucitavanja stranice…

barem meni nije do kraja razumljivo

evo kod:

<?php

include ‘spoj.php’;
$sql=“SELECT * FROM namirnice”;
$result=mysql_query($sql);
$options="";
while ($row=mysql_fetch_array($result)) {
$thing=$row[“ime_namirnice”];
$options.="<OPTION VALUE="$thing">".$thing;
}
if(isset($_POST[‘formSubmit’]))
{
$aNamirnice = $_POST[‘formNamirnice’];
if(!isset($aNamirnice))
{
echo(“

Niste odabrali namirnicu

\n”);
}
else
{
$nNamirnice = count($aNamirnice);
echo("

Odabrali ste sljedecu namirnicu: “);
for($i=0; $i < $nNamirnice; $i++)
{
echo($aNamirnice[$i] . " “);
}
echo(”

”);
}
}
?> Odaberite namirnicu:
<select multiple="multiple" name="formNamirnice[]">
	<OPTION VALUE=0>odaberi
	<?=$options?>
	</SELECT>

<input type="submit" name="formSubmit" value="Submit" >

sada je napravljeno da kada kliknem na nekakvu namirnicu u ovom slucaju on meni ispise samo “Odabrali se (ime namirnice)”, posto sam pocetnik, ne znam podesiti da mi ispise sve podatke o toj namirnici, a ne samo ime.

joj, sta si ti tu radio… joj…

prvo otvori formu, onda printaj s php kodom sa svime potrebnim, zatim zatvori php kod, pa stavi submit gumb, zatim zatvori formu…

ovako loseg koda vec dugo nisam vidio, ne znas tko pije, a tko placa…

hehhehe a jbg, ucim jos uvijek :smiley:
ma to je sastavljeno od dosta materijala s neta jbg

[quote=“Benjamin21”]hehhehe a jbg, ucim jos uvijek :smiley:
ma to je sastavljeno od dosta materijala s neta jbg[/quote]

uzmi i nauci php, editiranje nekih kodova ce ti samo donijeti probleme…

vidim da si iz Osijeka, pretpostavljam da studiras ETF, ako je tako onda moras sam uciti sve sto ima veze sa informatikom, na faksu te nece nista nauciti, imam par prijatelja koji studiraju tamo…

pozdrav,

napravljen je dio sa ispisom podataka na ekran, ali neradi UPDATE podataka može li netko pogledati kod pa reći zašto se u bazi ništa nemijenja. Pokušao sam u tablicu sa dva polja unijeti samo podatke $ime1 i $stanje1 i unose se ili 0 i 0 ili 1 i 1. Ima li netko kakvu ideju?

greska: ,‘id_namirnice=’ WHERE

valjda si htio stavit ,id_namirnice=’".$nesto."’ WHERE…

ma i ako izbacim taj dio id_namirnice pošto je to primary key i autoincrement opet mi neradi. čak i ako pokušam odmah nakon forme ispisati sadržaj inputa ( echo $_POST[‘ime’]; ) ne radi. kao da u inputu nema ništa unešeno.

a gle, tu ti puno toga ne valja u kod, ovo sto sam ti napisao ti je greska u mysql sintaksi…
vidim da ti niti kada printas formu kod ne valja, nije odredjena akcija, trebas definirat ako zelis da u istoj php skripti i procesuira… na ovo sam mislio:
echo ‘’;

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja