Dropshipping - Suplementi/Proteini?

Pozdav svima, vec dugo pratim situaciju sa Dropshippingom ali nisam nasao odgovor na neka moja pitanja. Naime, planiram da otvorim web shop sa prodajom Suplemenata za fitness. Hteo bih da sajt bude potpuno auto-pilot sajt, odnosno kad neko naruci Protein, da narudzbina odmah ide kod onog ko salje Suplemente. Da li je to izvodljivo ? Druga stvar koja me zanima, svi vi, stvari nalazite saradnju sa kinezima, a sta je sa Suplementima, nisam siguran da ce neko hteti da naruci kineske Proteine. :grin: Dakle moram naci nekoga ko prodaje Suplemente na veliko, a pitanje je gde to naci a da nisu Kinezi?
Kako to da izvedem ako neko moze ukratko da mi napise, bio bih mu zahvalan. :slight_smile: Svaki savet je dobrodosao. :slight_smile:

Primer sajta kakav bih zeleo da napravim: https://www.beastsports.com/ prepostavljam da je ovo Shopify platforma ili ? :slight_smile:

nije to je wordpress

da li to može biti 100% automatizovano mislim da ne može … ipak ti moraš napraviti narudžbu kod kineza nakon što dobiješ narudžbu preko svog sajta … jedino ima solucija shopify + oberlo da automatski prebaci podatke kupca sa tvog sajta u narudžbu kod suppliera

1 Like

Necu Shopify zbog razloga sto moram svakog meseca da im placam. Da li mozda znas koja je thema u pitanju kod ovog sajta? :slight_smile: Jako mi se svidja i kupio bih je kad bi znao koja je…

izgleda da je to donekle custom made thema

<link rel='stylesheet' id='theme-styles-css' href='https://www.beastsports.com/wp-content/themes/beastsports/library/css/style.css' type='text/css' media='projection, screen' />

/*! Made with Bones: http://themble.com/bones :) */

Pogledaj na netu, imas firmi koje samo za tebe budu brendirale suplemente koje zelis. Ja osobno uzimam od myprotein i nabavljam za ekipu u teretani, vidio sam da i oni imaju affiliate, ali nisam nikad detaljno proucavao.

Šta nije ilegalno prodavati nešto u Hr ako nemaš papire itd? pogotovo suplemente? i reklamirati jos to

Niko nije toliko lud :slight_smile:

1 Like

RH je u EU i mozes slobodno sve sto je u EU legalno prodavati i kod nas.

Jel bi moglo sa nekim drugim umjesto shopify oberlo da se kombinuje?

a kak ide s zakomnski s monitoringom?

znaci ak je prehrambeni proizvod iz EU prije stavljanja na trziste moras platiti 500 kn po artiklu koji mislis prodavati. Ak dropsipas, pisu tvoji podatci (firma ili sta vec) pa ispada da zakonski ti to saljes? Ako da, onda ak nisi napravio monitoring, automatski si u prekrsaju

Jel ima tko tu iskustva s tim?

Kaj to nije samo za prehrambene proizvode/dodatke prehrani kojih nema na trzistu? Svi imalo poznati proizvodi su vec prosli analizu na HZJZ, jedino ako uvozis nesto novo cega kod nas nema.

kada sam se ja raspitivao bilo je receno za bilo koji koji stavljas na trziste, neovisno o tome jel vec tu… u biti, ako stavljas na trziste iste suplemente koje od iste firme (znaci npr the hut) vec netko drugi stavlja, onda mozda ne, to nisam siguran.

Ja sam konkretno trazio info da iz jedne zemlje clanice stavljam na trziste suplemente koji u biti vec imaju svog uvoznika u hr (ili firma koja ih stavlja na trziste) ali preko druge firme da uzimam pa mi je receno da za svaki treba monitoring…

ugl tko se misli time baviti nek se raspita kod ministarstva zdravlja ili ak nadje neku “rupu u zakonu” nek javi

mislim da oberlo moze samo sa shopify

Upravo tako.

ok, hvala. To nesto poput AliDropShip wp plugina :+1:

2 Likeova

Tako nekako. Nakon proucavanja danas i guglanja shvatio sam da je ipak najbolje resenje Shopify i Oberlo. Jeste da se placa 29$ mesecno ali imaju odlicne theme za web shop.

1 Like

Da, jako su dobri. Imaju mnogo mogucnosti i mogu li ja na svoju domenu da stavim ili moram sub domena njihova?

1 Like

Koliko sam ja shvatio ti njihov shop stavljas na svoju domenu a mozes i na njihovu sub domenu. :slight_smile:

1 Like

i ja planiram da pocnem sa dropshippingom ali cu po svemu sudeci poceti sa woocomerceom jer je shopify previše zatvoren, ne mogu editovati ništa a svaka se sitnica plaća

2 Likeova