Država sjeda za vrat freelancerima

Otvori firmu i radi ko drugi posteno…

Procitaj:

samo koristite payoneer i njihovu karticu i niko vam nista ne moze

1 Like

“Velik problem imaju sve brojniji freelanceri koji rade za tvrtke iz SAD-a jer s tom zemljom još uvijek nemamo potpisan ugovor o dvostrukom oporezivanju. To znači da moraju dva puta platiti porez tijekom godine (u SAD-u i Hrvatskoj), a tek na temelju godišnje porezne prijave mogu ostvariti povrat preplaćenog poreza. Ovaj gorući problem trebalo bi što prije riješiti potpisivanjem ugovora sa SAD-om.”

Zanimljivo, na kojoj osnovi bi trebali dobiti povrat ako nema ugovora o dvostrukom oporezivanju?

I onda još od te polovice koja ti ostane ti uzme još 25% kroz PDV…

To je već u izračunu :wink: znači i mirovinsko, zdravstveno, PDV, porezi, prirezi, sve skupa…

Preko kakvog tekuceg ? Payoneer nema nikakav tekuci,niti fizicki postoji banka gdje bi ti usao u ured i na salteru podigao novce s Payoneer kartice. @BigTruck ovo je u BiH odlicnp rijeseno,za razliku od nas u Hrvatskoj.

kada se podize lova,sa automata ili se placa payoneer karticom mozeli to drzava/porezna da vidi?
ili tome ima,pristup samo mastercard, mozda porezna moze zatraziti izvjestaj od mastercard ili payoneer-a

Koliko sam ja upoznat,porezna to moze vidjet jedino po prijavi tj.ako te netko anonimno prijavi poreznoj,pa krenu istrazivat.

Možeš ili uzet njihovu karticu i sa toga dizant novce ili namjestit da novce transferiraju na tvoj tekući ili devizni račun. Ja koristim trenutno ovo drugo.

ako mastercard ima u svakoj zemlji predstavnistvo mozda oni suradjuju sa poreznom i mozda su duzni da prijave vece transakcije

Uzmite drzavljanstvo BIH pa bavite se cime zelite nemoj da budete tako limitirani hahahahahha :smile: Samo pozitivno narode oni to samo onako dzabe pisu nebili privukli medijsku paznju.

1 Like