Dupli klik na adsense oglasima

Na kraju ipak ispade “problem” … jer to s marginom je takodjer bitna stavka + plugini mogu svojim podesavanjima ukazivati na probleme na koje treba unaprijed paziti

2 Likeova

Ne postoji striktno pravilo za udaljenost oglasa, osim u slucaju igrica. Adsense oglas mora biti udaljen toliko od sadrzaja onoliko koliko je potrebno da ne dolazi do konfuzije kod korisnika sta je reklama sta je sadrzaj. Znaci poprilicno subjektivna stvar. Mada slazem se da je problem jer licno kod mene je u vecini slucajeva to bilo skoro pa zalijepljeno uz sadrzaj.

U slucaju sajtova sa igricama Adsense oglas mora biti udaljen minimalno 150 px od same igrice.

1 Like

Ma najvise sam to govorio na temu sto svi odmah kazu u startu “nije domene, sve sam radio kako treba, a imam problem”

E zato…

Jako korisna stvar je staviditi iznad reklame da pise “Advertisements” ili “Sponsored links” i udaljit to od menija, i slicnih stvari…

Znaci samo ta dva termina, ne nesto drugo- tako rece support.

nekad kad sam se više bavio adsensom, neki video guglov sam gledao i bilo je zabranjeno da se na ekranu mobilnog vide dvije reklame. Npr reklama 300x250 pa text pa opet reklama. Između te dvije reklame morao je postojati cijeli ekran sadržaja, ne da viri prva reklama a već se vidi druga. Ima solidno vremena od tada kad sam to gledao. I da baš je guglov video za to kako pravilno prikazivati oglase na mobilnim uređajima. Da li se šta mjenjalo od tada pojma nemam.