Dupli sadržaj i adsense

Ugradio sam sadržaj jednog svog sajta u drugi, znači bazu sam ugradio i dizajn i domenu drugog sajta. Pošto se radi u duplom sadržaju zabranio sam pristup crawlerima da ne bi naštetio seou jednom od tih sajtova.
Problem je što sad google ne prikazuje adsense radi toga.

Kako to riješiti. Znaći da google zna da je dupli sadržaj da ga ne indexira a da mi dopusti adsense?

Jesi li pokušao s Google Webmaster Tools?

To je bolja metoda nego blokirati pristup robotima.

[color=“White”].[/color]

Google tražilica i Google AdSense imaju različite robote.
Možeš blokirati Googlebot da ne indeksira stranice za tražilicu, a dopustiti Mediapartners-Google za AdSense.
Ili možeš blokirati sve robote osim Mediapartners-Google.

Ako želiš zadržati oba sajta, možda bi bilo bolje koristiti Canonical URL

Koliko se sjecam, po pravilima G Adsensea zabranjeno je prikazivati oglase na stranicama sa duplim ili kopiranim sadržajem

Mislim da je tu u pitanju dali uopce google prikazuje adsense oglase na stranicama na kojima je zabranjen boot od googlea… Možda on automatski zabrani i adsense oglase…

Pošto je stranica na drugom jeziku nakon što sve promjeniš i dopustiš crawler-e onda bi trebali i oglasi proradit. I naravno koristi druge kanale.

Kao što rekoh, Google tražilica i Google AdSense imaju različite robote.

Ako blokira sve robote, blokirat će i Mediapartners-Google
Ako blokira Googlebot, neće automatski blokirati i Mediapartners-Google
Ako blokira sve robote osim Mediapartners-Google, Mediapartners-Google neće biti blokiran

:zbunj:

Znaci on je blokirao sve robote pa samim time i adsense, Nakon što dopusti pristup robotima adsense će funkcionirat normalno.

Original stranica je na hr jeziku dok je nova za eng tržište(ako je to ta stranica za koju pretpostavljam da je…) samim time opisi i neki naslovi su drugaciji dok je dio sadržaja i izgled ostao isti.

Aha, to nisam znao.
U tom slučaju, ako se boji da sadržaj nije dovoljno različit, neka koristi canonical.
Ako je dovoljno različito - nema problema.

[quote=“mile”]Jesi li pokušao s Google Webmaster Tools?

To je bolja metoda nego blokirati pristup robotima.

[color=“White”].[/color][/quote]

Ma nisam preselio domenu, radi se o
http://www.igrice-djevojcice.com/foraigre-com/
i
http://www.foraigre.com
. Izabrao sam neke kategorije sa foraigre.com i ubacio ih na igrice-djevojcice.com.

To je sad već druga tema. Razlog što se oglasi ne prikazuju je kod u robots.txt a sad dali bi mi google poslao opomenu bi se dalo pričati.

[quote=“Petarcro”]
Original stranica je na hr jeziku dok je nova za eng tržište(ako je to ta stranica za koju pretpostavljam da je…) samim time opisi i neki naslovi su drugaciji dok je dio sadržaja i izgled ostao isti.[/quote]

Ne baš :slight_smile: ,sve je isto osim dizajna. Imaš gore linkove

[quote=“gambo”]
Ako želiš zadržati oba sajta, možda bi bilo bolje koristiti Canonical URL[/quote]
Mislim da je to jedino rješenje, već smo koristili taj tag za ovaj slučaj pa smo odustali od njega iz nekog razloga jer je programer tako htio. Moram vidjeti s njime u čemu je problem.
Ovako može stati ali etarget mi ne donosi zaradu kao adsense a to je problem.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja