E-commerce: nopcommerce

Radio sam do sada sa woo, oc, presta davno, magento, shopify, ecwid, no vidim ima nešto dućana na https://www.nopcommerce.com/

Da li netko koristio, ima neku pametnu o sistemu?

Gledao sam razne shopove koji se temelje na .net-u, ali sam odustao zbog cijene vps-a.
Cijena vps-a se tesko moze pravdati klijentima.

Mana je ta, sto je vps za asp.net skuplji.
Nema ispod $150 mj sa 4 cores, cak je i skuplji, a onaj tko pokrece web shop njemu je i $100 mj puno. Ako je u pitanju jos sql server, onda cijena ide jos gore.

Ovako php, postgresql i apache ili nginx.

Postgresql 11 je brutalna, a decki rade i na novom storage engine-u.
Kad se dodje do nivoa da treba cluster, postoje komercijalna rjesenja. Enterprisedb, citus db itd…

Pozdrav svima,

Da ne otvaram novu temu, zanima me da li je neko radio prodavnicu u [nopCommerce] i dali ima neko iskutva sa ovim CMS-om koji je baziran na asp.net

Ja instalirao, igrao se malo, i to je to, stavio u ladicu, do nekih drugih dana. Naime nisam naletio na klijenta koji bi forsao nop, a neću ni ja.

Slično kao s Magentom, valjda treba skroz specifičan klijent specifičnih želja da se iskoristi takav neki sustav, ili high volume ili što god.

Šteta jer alternative su uvijek dobre.

Da, i ja ga instalirao igram se malo, ali svaki dodatak je mnogo preskup nije kao kod drugi CMS-a.

Isto kao kad neki kažu, win je dobar, hoću ga koristiti, ali ne želim ga platiti. :smile: :smile: :smile:

Uvijek postoje opcije.
A) Nešto se plaća, koristit češ
B) Nešto se plaća, koristit češ ispod stola

  1. komentar:
    muckao u skladu sa propisima :smile: :smile: :smile:

C) Koristiš alternative

Neki su napravili biznis na ovom NOP commercu, no cijene su im nenormalne.
Zato sam išao isprobavati da vidim koliko je ovo dobro.

Problem je što neki klijeti su spominjali bi to kao opciju, ali problem je što malo ih radi prilagobe na tom sistemu. A uvijek nešto se želi što nije van kutije.

Makar sistem mi radi uredno.

To je problem. Krajnja cijena za web shop je veca, ili radis sa manjom satnicom. Druga stvar je cijena cloud-a. Recimo digital ocean u ponudi nema win vps tj. ne mozes staviti u vps windows, samo linux.

Placati > $ 100 po dodatnom modulu puno je to.
Ako trebas 15-20 modula, to je $ 2000-4000.

Ista stvar je i za woocomerce, svaki dobar modul kosta. Mozda ima i besplatnih koji su dobri, ali…