E mailovi malo stižu, malo ne stižu, da li je hosting u pitanju?

Interesira me kako je moguće da se e mail zagubi. Kod nekoliko prijatelja se desilo da mi šalju e mail no on nikada ne stigne. S druge strane javi da je uredno poslano na moju adresu.
Zadnji primjeri su mailovi poslani s gmaila na moj osobni. Također mi se zna dešavati da primim mail koji je recimo poslan prije par sati.
Navikao sam koristiti e mail sa osobnog servera no izgleda da ću preći na gmail.
ps.
provjerio sam spam foldere, na serveru sam provjerio da nije aktiviran neki filter ili slično.
Koristim Thunderbird i smtp.

Imaš probleme s hostingom 99%. Gmail (kao i Hotmail, Yahoo…) su odličan pokazatelj ako nešto ne štima.
Izvoci source code iz nekog maila koji si primio i postaj ovdje, odmah ću ti objasniti o čemu se radi.

Prije u Cpanelu provjeri Spam filter (mislim da sr tako nekako zove). Ima više razina filtriranja.
Ako je filter “previsoko dignut” onda zna i zbog najmanje sitnice blokirati poštu.

bio sam blokirao određene ip adrese (raspon određenih adressa) i imao sam uključen filter za određene e mail adrese spamera koji su bili poprilično dosadni i iritantni. Sve sam isključio pa ću pratiti situaciju. No pošto su blokirane adrese Gmail-a uvjeren sam da je u pitanju neki problem s postavkama servera/hostinga ili
Apache SpamAssassin™. moram malo to podrobnije proučiti.

Pitaj hostera. U maillogu sve pise, kad je stiglo, zasto je odbijeno itd. Ovako napamet bez ikakvih konkretnih poruka nije moguce odgovoriti gdje je problem.