Eclipse editor (PHP) - kako dodati podršku za windows-1250

Instalirao danas Eclipse i nemam podršku za cp1250 (imam jedino za cp1251, utf-8…)
Ima tko iskustva ili saznanje kako da dodam podršku za cp1250?

Niš od toga.
Nastavljam sa Notepad++ i Frontpageom(navika).

Jel ima koji kvalitetan editor (windows) sa podrškom za PHP i JS sintakse (i Cp-1250)?
Notepad++ bio bi super da ima kvalitetan file explorer, ali nema.
Frontpage mi ima super file explorer, navikao sam na njega, ali mi baca smeće u site (-vti-cnf foldere).

Trebao bih neki editor sa podrškom za cp-1250, ali nikako ne uspjevam nać kvalitetno rješenje…
Prijedlog kakav?

Netbeans???
Evo ja ga koristim i mogu mu postaviti encoding windows-1250.

Ali kad sam vidio pitanje zaprepastio sam se da se to jos koristi. :slight_smile:

1 Like

Ma skinuo sam ga jer sam negdje pročitao da je ok, pa sam ga malo testirao, svidjelo mi se na prvu.
I kad sam počeo radit, skužim da nema cp1250…
Vidjeh maloprije i Netbeans, sad ću ga skinut pa da probam i vidim hoće li mi “leć” :slight_smile:
Hvala

U em ti…zgleda “opako” :smiley:
Dobro je, ajmo radit. Hvala na preporuci :wink:

Ajmo radit onda, makar je Petak…dan za metak. :slight_smile:

Nema na cemu.

1 Like

Netbeans je odlican IDE, Notepad++ ima file explorer plugin (Lite Explorer), preporucam jos SublimeText koji je vjerojatno daleko najbolji tekst editor (nije punokrvni IDE, ali je daleko ispred Notepad++), i pobogu, ostavi se bilo kakvog encodinga koji nije UTF8. :smiley:

Stavio sam plugin (Lite Explorer), sublime sam instalirao ali također problem sa cp1250.
Ovo mi je stari projekt kojeg održavam, a kako sam bio mlad i neiskusan, koristio sam cp1250… :slight_smile:
Da, shvatih kako sam se trebao držati UTF-a, ali tada je već bilo prekasno… :smiley:
Sve funkcionira sa 1250, a stara dobra mudrost kaže: Ne popravljaj ono što radi :wink:

Evo ja otvorio sublime, i mogu prominit encoding u win1250.

Gdje? (danas sam skinuo Sublime najnoviji kojeg sam našao - build 3065, ne mogu naći gdje se mijenja).

Usput, pokušao sam sa Netbeansom, al to je sporo…dok učita projekat, pa skenira u pozadini (isključio sam pluginove koji mi ne trebaju)…presporo mi se to vuče.
Da, izgleda moćan (vjerujem i da jest), al je sporo…

IDE se pali jednom u par mjeseci. Nakon toga se ne gasi :smiley:

File->Reopen with Encoding
ili
File->Save with Encoding

Meni baš tako i ostane upaljen. Računalo sam zadnji puta restartao kad je nestalo struje… :smiley:
Idem probat ovo

Netbeans it is. Hvala dečki na opcijama.