Editiranje filma

Bok.
Evo radim frendu web stranicu za lovu i vidio sam jednu foru na jednoj stranici i htio bih ju ostvarit. Radi se o tome da bi ja htio stavit snimljen video gdje covjek šeće po livadi u “polukrupnom planu”. E sad ja bi da se vidi samo čovjek kako šeće i da mogu promjenit pozadinu po kojoj šeće. Nešto kao na ovoj stranici
http://www.disaronno.com/
. Samo upišite godine i “go” ividjet ćete šankera snimljenog na djelu a iza njega luda pozadina. Pogledajte i drugi link gdje žena hoda i ispija liker. Znam da je cijela stranica izradena u Flashu al mene zanima ta fora. Ako mi neko može reći u kojem bi programu to mogao napravit, bar ono sa ženom. Ako mi možete preporućit neki Adobe program za editiranje videa za takve stvari. I jš nešto. Dal bi morao imati zelenu podlogu iza čovjeka kojeg snimam da bi to funkcioniralo. Molim vas pomozite.
Puno Hvala.

Bok.
Evo radim frendu web stranicu za lovu i vidio sam jednu foru na jednoj stranici i htio bih ju ostvarit. Radi se o tome da bi ja htio stavit snimljen video gdje covjek šeće po livadi u “polukrupnom planu”. E sad ja bi da se vidi samo čovjek kako šeće i da mogu promjenit pozadinu po kojoj šeće. Nešto kao na ovoj stranici
. Samo upišite godine i “go” ividjet ćete šankera snimljenog na djelu a iza njega luda pozadina. Pogledajte i drugi link gdje žena hoda i ispija liker. Znam da je cijela stranica izradena u Flashu al mene zanima ta fora. Ako mi neko može reći u kojem bi programu to mogao napravit, bar ono sa ženom. Ako mi možete preporućit neki Adobe program za editiranje videa za takve stvari. I jš nešto. Dal bi morao imati zelenu podlogu iza čovjeka kojeg snimam da bi to funkcioniralo. Molim vas pomozite.
Puno Hvala.

Bok.
Puno Hvala.

Adobe After Effects:

http://www.adobe.com/products/aftereffects/

U teoriji možeš i bez green screena ali bi bilo preporucljivo da ga imaš. Pošto sam After Effects košta $999, mislim da ti je green screen najmanji problem. Ovako nešto nije tako jednostavno napraviti i ocekuj da ces morati uložiti puno truda i vremena (možda i novaca) da to naucis.

[quote=“w00t”]Adobe After Effects:

http://www.adobe.com/products/aftereffects/

U teoriji možeš i bez green screena ali bi bilo preporucljivo da ga imaš. Pošto sam After Effects košta $999, mislim da ti je green screen najmanji problem. Ovako nešto nije tako jednostavno napraviti i ocekuj da ces morati uložiti puno truda i vremena (možda i novaca) da to naucis.[/quote]

Hvala na odgovoru. Malo sam proguglo i zanima me dal bi to mogao napravit sa Adobe Premiere ili je baš Adobe After Efect za to namijenjen

Nisam se igrao sa Premiere-om. Za after effects je dovoljno proguglati “adobe after effects green screen” i vidit ces podosta tutoriala kako to napraviti.

Adobe after effects. Defacto industrijski standard, ali za profesionalnu promjenu. Ako ti se neda zezat s time, mozda postoje i jednostavniji alati.

Hvala puno. Budem pogledo na googlu

Mozes to napraviti i u Premieru i u vecini aplikacija za video editing, mislim da sad vec u svima ima nekakav greenkey plugin standardno. Za bolje rezultate ti naravno treba i bolji plugin, sa After Effectsima u zadnjih par verzija dolazi i odlican Keylight kojeg je Adobe ocigledno kupio od Foundrya.
Najveci problem u cijeloj toj prici je sto to moras dobro snimiti a dalje je to doslovno par klikova i render :wink:

Ovako gle, definitivno ti treba greenscreen/bluescreen… to znači da taj video gdje čovjek šeta moraš ponovno snimiti ispred screena. Na taj način ces moci potpuno izolirati njegovu pozadinu te manipulirati ostatak kako želiš.

Dakako, to je logični i najjednostavniji pristup (možeš ti iskoristiti i taj već postojeći video sa livadom, no pretpostavljam da je video snimljen u 29FPS i nek traje barem 30 sec to je 870 frejmova koje moras pojedinacno obradit da bi izrezao tog covjeka)

Što se tice alata, After Effects… hmm i da i ne. Neces davati 1k dolara ako se ne bavis tim profesionalno, iako je After Effects ( ili Adobe Ultra posto vjerojatno kvaliteta green/bluescreen snimke ti nece biti najbolja) najbolji izbor.

kao besplatnu opciju mislim imaš ovaj… Wax program, pretpostavljam da je to najbolji besplatni Compositing alat i sigurno ce moci ispuniti tvoje potrebe prema ovom postu. Wax greenscreen tutorial link.

Sad gle, to su Compositing programi, Premiere je editing program, da, ima opciju rada sa greenscreenom, za tvoje potrebe mogucnosti su mu vise nego dovoljne no to je i dalje editing program, nadalje, kad smo vec kod editing programa preporucam Sony Vegas radije.

Cheers,

Nikola

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja