Elite Server Management

Ako je neko mozda koristio njihove usluge ili moze na netu naci nesto o ovima veoma bi bih bio zahvalan, puno su jeftini ali mozda nije sve lose sto je jeftino.

Vec imas izgradjeno misljenje da je sve lose sto je jeftino cim si napisao “mozda” nije sve lose. Znaci sumnjas da vjerovatno jeste, tako da ko god ti rekao nesto ti ces i dalje sumnjat jer ces nedje drugo procitat i po nesto lose. Ne znas dok ne probas, ako je vec toliko jeftino da ti je zapalo za oko, isprobaj.

Neznam koliko tu ima posla i koliko se njima isplati da ih neko cima cijeli mjesec za 19$ meni to lici na nesto lose ali kazem dobro stoje na google pa mozda ljudi vole da rade a lova ih ne zanima

To ti je podrska na razini ove, rekao bih, jer je tako jeftina - posaljes im upit npr. korisnici se zale da im mailovi ne dolaze do ljudi kojima salju.
John iz amerika odgovara tebi: Hello! We will connect to server and get back to you.
John iz amerika salje u indiju: hello Shwami, my indian friend, can you connect and see what is the problem with emails on the server taj i taj.
6h kasnije shwami odgovara njima i kaze user spama, zelite li da mu disejblam account
1h kasnije john iz amerika odgovara moze. Ceka indijca opet neko vrijeme i kad napravi cpanel account suspend javi tebi da je disejblao usera koji spama. Prosao je dan cijeli da se stvar suspendira, ne i popravi, server je vec odavno na blacklistama i sad treba cekati par dana da ga maknu. Za to vrijeme imas problema s mailovima. Je li vrijedno 20-30$ mjesecno? Okej.
To je prvi dio. Ti javljas korisniku da je disejblan i da spama. On te pita - a kako se uopce to dogodilo? Los password? Provaljen web? Plain text auth na imapu, smtp-u,webmailu,cpanelu,sto neki hosteri nazalost jos uvijek imaju? Hello John, how did the account start to spam? Web or poor password?
John: I will get back to you after system inspection.
John: hellooo shwami my indian friend, can you tell me is the mail account the cause of it or the web got hacked? 4h kasnije indijac odgovara vlasniku u amerika… Shvatio si.
Sporo rjesavanje koje predugo traje…

1 Like

@serverlab mozda je to kod ovih tako ako ste koristili njihove usluge ali ja trenutno koristim https://syslint.com i oni na mail odgovre za najvise 10 minuta a problem su svaki do sada rijesili za najvise 30 minuta ali su dosta skupi 50$

Svaki mjesec placam po 50$ a desava se i po 2-3 mjeseca da im ne posaljem ticket jer je sve ok, zar to nije bacanje novca?

Ne koristimo vanjske sistemce, sve odrzavamo sami. 50$ je donja granica novaca za odrzavanje cpanel servera. Bez panela ocekuj 500kn na gore (custom instalacije).

Mozda su veliki i imaju 50indijaca i 5000 servera u odrzavanju pa mogu redirektat upite indijcima…ili je samo vlasnik amer,a indijac john, michael, george i ostali, su na ticketima. To ces skuzit po kvaliteti engleskog jezika. Nista te ne kosta probat, uzmi jedan mjesec, otvori par ticketa i vidi. Lako se vratis na ove koje sad koristis…

@serverlab To ok cijena? Zasto bi neko primio lovu ako 2-3 mjeseca ne radi?

Moje misljenje da je ok ovako:
Za podesavanje servera sa cpanel dobije 150$ (sve da podesi optimizira, sigurnost)
Mjesecno odrzavanje 10$ ako nesto se desi.

kako 10$ ako se nesto desi?

Pa koliko ja znam ti systemci imaju satnicu 100$. Pa kad se nesto desi a u godini dana ce se desiti njima treba minimalno 2-3 sata da to srede ponekad i duze. Neznam kako onda oni mogu to srediti za 120$ godisnje?

Pa ok, za 10$ ne mozes ni indijca platiti - 150$ mjesecno je indijac.

Tih 50$ je pausal koji placas mjesecno, neovisno koliko imas upita. Mozes ici i na drugu varijantu, a to je da placas po satu… Sistem inzenjer je drugi najbolje placeni posao nakon programera u IT-u, placa u USA je 6-10k $ mjesecno tako da sumnmjam da imaju sistemce na helpdesku, to su studenti, indijci itd. koji kad nesto ne znaju proslijede upit sistemcu na rjesavanje.

A ako se nista ne desi da uzmu lovu? Mislim da je to bolje onda napisati da je osiguravajuce drustvo

Valjalo bi svaki dan pogledati logove na serveru, jel rade servisi, procitati reporte koje ti salje na mail o svom radu na dnevnoj bazi, pratiti sec liste da vidi koji propusti su nadjeni u kojim servisima, nadograditi pakete… Doduse za 30$ pitanje jel to rade ili samo cekaju na tvoje upite, ja bih rekao da cekaju na tvoje upite inace nista akcija - npr. skoci load na serveru, alert stigne mailom, mislis da ti oni to citaju ili da ce se sami spojit to istrazit. Rekao bih da ne…

E sada smo se “nasli”.
To ja govorim, moze server biti cpu load 100% oni nece reagovati, moze server biti hakovan oni nece reagovati. Samo ako ja posaljem ticket. Znaci oni nista ne rade 3 mjeseca i dobiju lovu, to ja kazem da nije ok.

Ja tebe nikako ne kapiram u izlaganju? Puno 50$ mesečno da plaćaš za jedan server i pri tome ako nemaš problem ti se buniš zato što im za taj vremenski interval daš još 150$, a oni nisu ništa uradili?

Vidi ovako, dobro ti prolaziš sa cenama i bolje da bude tako, jer ako kojim slučajem dođe do nekog problema, pa kontaktiraš nekog ko nikada nije imao pristup tvom serveru začas tih 150$ vrlo lako postane 250$ za samo jedno rešavanje problema. Ako misliš da uslugu plaćaš, a ne koristiš u pravom smislu te reči (nemaš problem sa serverom) onda je to jednostavno poslovna politika firme na koju si ti pristao, niko te nije terao da koristiš njihove usluge. Da li je to tebi puno ili ne, tu firmu neće puno zanimati, ako želiš jeftinije da prođeš onda znaš šta dobijaš i koliko u tom cenovnom rangu.

Ako baš tražiš uštedu onda pronađi firmu PlatinumServerManagment za 30$ mesečno i uživaj… ali nemoj očekivati da dobiješ za 50$ čoveka koji će da ti prati stanje servera 24/7/365 kroz monitoring programe i slično, nego po realnoj ceni koliko to zapravo i vredi…

Evo pa gledaj ponude http://www.webhostingtalk.com/forumdisplay.php?f=139 kreću se od 30$ pa do par hiljada dolara u zavisnosti šta ti treba…

@MojNalog ovaj PlatinumServerManagment nista ne valja. Davno sam ih bio uzimao za jedan server ali nisu znali ili nisu htjeli da podese server. Mozda oni imaju puno servera sto odrzavaju i onda ja sa jednim serverom im pravim samo problem i gledali kako da se otarase od mene.