Email before download WP plugin - kako integrirati sa Mailchimpom?

Pozdrav, možda bi mi netko znao udijelit savjet i uvelike mi olakšat život.

Ugl, imam ebook na stranici za koji posjetitelji trebaju upisati svoj email. Za to koristim plugin Email before download. Putem Contakt form 7 plugina mi se mailovi osoba koje su downloadale knjigu šalju na moj mail i to je nekako funkcioniralo prije ali sada mi se već skupilo zadnje vrijeme skoro 200 emailova i to je užasna tlaka i posao unosit sve ručno u Mailchimp.

Jel ima netko iskustva sa ovim da zna na koji način mogu integrirati te plugine sa Mailchimpom da ne moram sve ručno raditi? Na netu ne mogu pronaći nikakvo rješenje za taj problem. Ili možda postoje neki bolji pluginovi koji bi mogli riješit ovaj problem?

Monika, to ćeš riješiti vrlo jednostavno. :wink:

Stvar je baš u tome da ti pluginovi uopće nisu potrebni ako koristiš Mailchimp.
Koristi njegova uputstva, link za download ćeš slati pomoću njega nakon upisa i sve će štimati, nisu uopće potrebne “ručne radnje”. :slight_smile:

Aha, super. Nisam znala da se to moze, tnx :slight_smile:

Naravno. Pa on tome i služi. :slight_smile:
Te plugine koristi za druge stvari, recimo za komunikaciju sa korisnicima (Contakt form), a za pravljenje mail liste koristi isključivo Mailchimp.
Evo recimo, kako to izgleda, ako te zanima ova knjiga (to sam davno napisao, ali uvijek je aktuelno):

Provjeri kako to radi. :wink: Forma za upis je na svakoj stranicu u sidebaru + na ovim opisnim.
Nadam se da ćeš i pogledati knjigu (na engleskom je). :slight_smile:
Hvala. :wink:

Jesam, cekam knjigu :slight_smile: Budem onda integrirala Mailchimp da automatski salje link na knjigu u mailu, much better

Hvala ti Monika, vidim da si se prijavila. :blush:

Sad vidiš kako to radi tip top. :sunglasses: A ako misliš na moju knjigu, ona ti je stigla odmah poslije potvrđivanja prijave. Ne cijela knjiga, jasno, nego email i link na .zip format knjige koji otvaraš jednim klikom. :slight_smile:
He he :slight_smile: ne brini, neće biti previše email poruka, u prosjeku bude jedna godišnje, čestitam Novu Godinu (moram poraditi na tome). :slight_smile:

U to ime ti ovim putem čestitam sutrašnji dan žena, jer newslettera neće biti. :slight_smile:

Hvala, hvala :smiley: Bome si se potrudio sa knjigom, ima tu za čitat :smiley: Išla sam vidjet to za Mailchimp da integriram al to je nažalost paid feature :frowning:

Hvala i tebi što si bacila pogled (za sada) :wink:

Kako je paid feature? :frowning:
Jedino ako imaš više od 2 000 pretplatnika, ili šalješ preko 12,000 emailova mjesečno.


Ako je tako, onda si ti već veliki igrač. :slight_smile: Ovo je idealno za početnike, ili one koji nisu toliko u tome, ali eto, ipak imaju mailing listu… :blush:

Nisam još prekoračila 2000 subscribera, ali kad gledam upute kako napravit da pošaljem iz Mailchimpa automatski mail sa file-om nakon što se netko subscriba piše sljedeće: Add File to Automated Email - Automation is a paid feature that sends an email or email series to your subscribers when they meet a trigger event.

Koji si ti to besplatni feature koristio? :slight_smile: Postoji još welcome email al onda će mi slat knjigu i onima koju su se subscribali na newsletter i nisu zatražili knjigu. Možda si ti taj welcome email stavio da šalje?

Eto vidiš. Ti si knjigu dobila kao poklon nakon što si potvrdila svoj upis u newsletter. Tako to obično i ide kod svih. Na taj se način dodatno mame subsciberi. A kod tebe još i trebaju moliti (tražiti) knjigu nakon što su se upisali? Mislim da je to predugo, ne ide to tako. :smile:
Ali svejedno, ako inzistiraš, gledam u Mailchimp… možeš otvoriti novu listu, klikni gore na “Lists” i tu opciju ponudi onima koji žele knjigu a već su upisani. I tada im knjigu šalji welcome mailom. (To će biti nova lista i novi campaign, novo upisivanje) :slight_smile:

Zapravo ne trebaju tražiti nego imam landing page od knjige gdje ljudi mogu dat svoj email ako žele knjigu a imam i običnu formu za upis u newsletter u sidebaru za one koji samo žele primati newsletter :smiley: Al budem onda napravila 2. listu pa ću svima koji daju email za knjigu automatski poslat knjigu sa welcome mailom. Svakako bolje nego da mi mail adrese dolaze na mail :smiley:

Drago mi je ako sam pomogao. :wink:
Kad’ to napraviš stavi web link ovdje, i ja ću se upisati, da vidimo kako radi (i da pogledam knjigu). :slight_smile:

P.S. Imaj na umu izbjeći to da će ti ljudi dva puta ostavljati jedan te isti email? :frowning:

Čini se da ću nakraju ipak imat 1 listu i svima slat knjigu pošto se može samo jedna subscribe forma imat na Mailchimpu na free verziji :slight_smile: Tako da ću napravit ko i ti da svima šaljem welcome mail sa knjigom.

Tako ti je najbolje i najjednostavnije. :wink: Koga ne zanima knjiga zanemarit’ će to, a netko će doći baš zbog toga.
Pošalji link molim te, kad završiš. ovdje ili na PP, pa se upišem. :slight_smile:

1 Like