Error: Table 'kakanjda_kakanj.novosti' doesn't exist

pregledao sam milion tutoriala o ispisivanju i upisivanju u bazi i iz baze, ali jednostavno uvijek je neki problem.
Naime napravio sam u html da mogu unijeti text, u konekcija.php da se konektuje na server, i u ispis.php uključio sam konekciju.php i odradio sve ali jednostavno javlja problem

Table ‘kakanjda_kakanj.novosti’ doesn’t exist

a ovo novosti se nalazi u kodu

mysql_query("INSERT INTO novosti(naslov, tekst, datum) VALUES(’$naslov’, ‘$tekst’, ‘$datum’) ") or die(mysql_error());

a kakanjda_kakanj mi se zove baza…

  1. Provjeri je li se tablica novosti nalazi unutra.

  2. Na kojem OS-u ti je SQL server? Ako je na Linuxu onda su imena baza i tablica case-sensitive. Provjeri jeli se tablica ove novosti ili Novosti ili NOVOSTI itd.

nema tablice novosti a nezz kako se kreira ta tablica ?

Trebaš izvršit upit na bazi u koju želiš smjestiti tablicu. Za tvoj slučaj to bi izgledalo ovako:

CREATE TABLE novosti (
id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
naslov VARCHAR(100),
tekst TEXT,
datum DATE
);

Ako koristiš phpMyAdmin, onda odaberi svoju bazu i nađi dio gdje piše kreiraj tablicu u ovoj bazi. Potrebno je upisat naziv tablice (novosti) i broj kolona (4). Onda ti se otvara novi prozor gdje upisuješ nazive kolona (id, naslov, tekst, datum) i odgovarajuće tipove (int, varchar(100), text, date). Za ID staviš da je PRIMARY KEY i A_I. I to bi bilo to.

sad mi ne ispisuje ništa na stranici nit javlja eror ?

A što bi se trebalo ispisivati? Daj kod, gdje ispisuješ?

index.html

Index - test

Naslov:

Tekst:

ispis.php

<?php include ('konekcija.php'); $date = date("Y-m-d"); $naslov = $_POST['naslov']; $text = $_POST['text']; mysql_query("INSERT INTO novosti(naslov, text, date) VALUES('$naslov', '$text', '$date') ") or die(mysql_error()); ?>

Dakle, ti kad popuniš formu, šalješ je na provjeru na stranicu ubazu.php. Ovaj donji kod je onda valjda od stranice ubazu.php?
Ako su podaci uspješno dodani u bazu ovaj kod i ne treba ispisivati ništa.

riješio sam napokon na ovaj php kod dodao sam još samo
echo “$text” ; i to je to

igore hvala puno