Etarget: kako plaćaju, kakvi su im kriteriji?

statistika za mjesec dana:(9 mjesec)
jedan oglas
0,87 Kn prosjecna cjena koju sam platio za neciji klik (12 euro centi)
2 421 518 prikazivanja
362 klikova
CTR 0,02% (katastrofa)
315,97 Kn potrosio(ukljucen PDV)

Moj zakljucak koliko god mali CTR, ali nisam imao veliki trosak, tako da sam u stvari i zadovoljan

sada testiram varijantu sa tri razlicita oglasa, koji se pojavljuju svaki sa drugim kljucnim rijecima, pa budem vidio.

Ja sam nešto malo probao etarget, dok su se djelili oni kuponi… :slight_smile: Isto nije u jednom danu bilo ekstra, valjda nema ni blizu prikazivanja kao google ili su na lošim mjestima oglasi… Za mjesec dana se može imati par tisuća, ali trebalo bi se ići sa hrpom ključnih riječi…

Iz mog iskustva je najbolje - Facebook! Cijena, targetiranje… sve naj! Čak može ispasti i prejeftino, npr. ako je dobar, zanimljiv i aktualan oglas, a zakupite po prikazivanju, može ispasti i ispod 10 lipa po kliku, što nema nigdje drugdje! :slight_smile: Eto, otkrio sam vam jednu malu/veliku tajnu…

[quote=“nisam_to_ja”]imam jedno pitanje. imam webstranicu, ali nije sad neko poduzeće… kako da se registriram onda na etarget da budem partner? (tj da se oglasi prikazuju na mojoj stranici)

može li mi netko od vas koji to koristite, reći što da napišem u “Matični broj subjekta:”?

hvala unaprijed.[/quote]

Upiši bilo koji broj sa 8 znamenki i onako ti neće trebati račun od njih

Evo moji podatci za 2-3 dana na jednom sajtu koji ima ok posjetu, banner se nalazi na svim stranicama sajta, doduše nije neko mjesto…
Prikazi 20 575 Klikovi 1 CTR 0,005%

Zanima me jeli moguče da na ovaj broj prikaza i par tisuča posjeta bude samo 1 klik?
Inaće adsense imam na sličnim pozicijama i procjenjujem da bi poslao barem 30-50 klikova.

Jeli moguče da ljudi u tako velikom omjeru više klikaju na adsense nego na etarget a oglase jedva razlikuješ, ili se radi o nekakvoj muljaži?

hmm meni je ovaj mjesec na 26 306 prikazivanja 20 klikova…
a ukupni CTR mi je 0,074%

ako ti oglasi nemaju veze sa sadržajem stranice (što nije ništa čudno kod etargeta) ne bih se čudio da su ti stvarno samo 1 kliknuli.

Ja se slazem sa simom, imao sam na istom mjesto jedan ispod drugog(razlicite boje) etarget i google, ralika nebo i zemlja u korist googla. ili etarget ne pokazuje tocno klikove ili ko da je zacaran pa niko ne klika na njega
malo sam i sgrijesio tako da sam par dana imao oba oglasa istih boja( tako da nije bilo razlike u u izgledu) ali bez ikakve promjene. Na e-target mozda 1% klika ostalo na google

Vrlo jednostavno - etarget i nema bas relevantne oglase pa prikazuju sve i svasta pa ti ekipa ni nece klikati po tome. :wink:

Google 10x bolji.

Mislim da ima još nešto, evo postavio sam još jedan oglas i ima CRT 0.003, nemože biti tolika razlika nikako.
30 000 ljudi vidi oglas i 2 kliknu, to nema logike pa da se neznam što prikazuje!

[quote=“HYperLinK”]evo ti ako hoćeš mail country managera etargeta za hrvatsku, on odgovara na sva pitanja (relativno brzo):

[email protected][/quote]

Bok svima,

tek sam se prikljucio forumu. Nadam se da ce Vam biti od koristi moji odogovori.

@Marek

dobro nam došao na forum,

naravno koristim ovu priliku da postavim par pitanja …koje vjerujem sve nas zanimaju …

Koliko trenutno ima aktivnih oglašivača unutar Etarget sustava ?
Zna li se prosječna cijena klika ? od do… neki projek ako postoji
Kako je već ranije pitao Aljošao …

Što kažu korisnici za iskustva …ako imate neke primjere lijepo bi nam došli

Upravo sam pogledao prilog sa Kapital networka i sad mi je još više žao što nisam bio na web strategiji. Do sada imam iskustva samo sa Google adwords mrežom i sljedeći logični korak mi se čini priključivanje mreži o kojoj je bilo priče u prilogu. Dobar SEO i postavljanje oglasnih jedinica unutar najposjećenijih sadržaja a ne okolo i sastrane su ključ rješenja. Tako ćeš biti sigurniji da je netko vidio oglas. Impresije su jedno a stvarno stanje je nešto sasvim drugačije. Moje pitanje Mareku bi bilo malo konkretnije. Koliko aktivnih oglašivača iz Hrvatske sudjeluje u Etarget sustavu?

Eh da i ja napisem svoje impresije u vezi etarget.hr

Mogu reci da nisu nikako pozitivne.

Prije 15-ak dana sam se registrovao i uspjesno postavio reklame ne jednu domenu.
Sutradan sam odlucio da postavim na jos jednu stranicu, koja je imala .ba domen. U pravilima sam nasao da je uslov da je stranica na hrvatskom, pa sam mislio da je to dozvoljeno.

Napravio sam 3 rekalme, i vidio da su nestale iz panela koji prikazuje aktivne reklame. Ali sam pomislio posto nisam postavio na net mozda tamo jos ne postoje.
Nakon sto sam postavio novu verziju stranice vidio sam da se reklame ne pojavljuju. Otisao sam na prvu stranicu kad i tamo nema reklama.
Prvo sto sam slijedece uradio je da sam pokusao da se ulogiram na etarget, ali moj user i pass nisu prolazili.
Slucajno sam otvorio email i vidio da imam 2 emaila od etarget; u prvom je pisalo da nije dozovoljeno postaviti na .ba domen, a u drugom kazu da će suspenovati account ako napravim jos jednu reklamu, ali već je bilo kasno jer sam napravio 3 reklame :frowning:

I naravno sada nemam vise account kod etarget, ali mislim da je ogromna greska projektovati aplikaciju za rekalme, kao što je etarget, koja neće biti u stanju upozoriti korisnika da čini gresku koja moze dovesti do toga da izgubi account. Jer kod ovakve situacije, aplikacija bi trebala da upozori korisnika, a ne da se salju emailovi.

Kasnije sam slao email poruke etarget-u i odgovor sam dobio nakon 4-5 emaila, u kojem mi kazu da sam zelio da ih prevarim, i da je tehniciki odjel odlucio da account ostane suspendovan, stvarno smijesno…

Jadno od njih. Meni najviše smeta što ograničuju 20 oglasa po jednom accauntu.
I sad sam ja kreirao 20 oglasa, od toga sam 10 odbacio zbog starog dizajna i ostalo mi je još 10 koja vrtim na 3 portala a imam 15 ak portala.
Pre jadno i amaterski, mislim, pa tko će to prihvatit?

ja ih imam probno, oglasi mi se prikazuju ali nemam nikakvu statistiku i zaradu, neka bude još neko vrijeme pa ih mičem, nije to neka zarada možda koji stotinjak kuna mjesečno ako bog da, meni su dozvolili samo jednu domenu drugu su sami maknuli

ma imaju puno uvjeta pa i nisu bas nesto
koliko treba čekati da se prikazu oglasi?

[quote=“eldžo”]ma imaju puno uvjeta pa i nisu bas nesto
koliko treba čekati da se prikazu oglasi?[/quote]

oglasi su dostupni odmah!

Etarget nije ništa drugo nego neozbiljna firma koja ne isplaćuje redovito proviziju svojim partnerima. Meni kasne mjesec dana, a na pitanje kada misle isplatiti, kažu “bit će…”

Etarget, to je jedna sramota, što drugo reći.

Ne oglašavajte na Etargetu! To je možda dobro za velike brandove koji žele izgraditi svoj brend, međutim teško je postići povrat svog novca. Oglasi se pojavljuju nasumice na novinskim internetskim portalima i tko zna kojim sve ne stranicama. Ukoliko imate neki proizvod, on je namijenjen određenoj skupini i određenom tržištu, a na etargetu on se pojavljuje bilo gdje i bilo kome i bilo tko može klikati na njega. Tamo nema ključnih riječi kao kod Googla gdje će se oglas pokazati samo onima koji utipkaju određene riječi ili faceboka(gdje čak možete birati skupinu kojoj će se oglas prikazivati). U Etargetu je to preširoko i klik nije 0,20 lipa kako lažu, nego meni je bilo 0,50 lipa u prosjeku. To lažu da klik može biti od 0,20 lipa, samo ne znam kome. Drugo, lažu da se može pratiti povrat uloženog.Toga tamo nema. Imate samo koliko je klikova potrošeno, ali nema koliko je puta kupljeno. Dakle svjesna LAŽ.
I ne fer su s novcima koji su vam na računu. Ako želite oglašavati, ajdete na affilate marketing, ili Google ili facebook. Etarget zaobilazite! Oni su banda lažovska.

Ma ne trebate uopce stavljat nikakve adwords ili etarget reklame na svoje stranice. Meni nije jasno kako ljudi ne vide da su ti placeni oglasi ubojice svakog web-a.

Pa najvaznija stvar kad imate neki web je posjecenost. Ako web nije posjecen onda on nema smisla. I onda trosite vrijeme i novac da napisete sto bolji sadrzaj, napravite sto bolji SEO, trudite se samo da dovedete korisnika na svoju stranicu.
I sta onda napravite, stavite te placene oglase gdje za par lipa preusmjerite korisnika konkurenciji :smiley:
Sav trud koji ste ulozili da stranice budu sto posjecenije pada u vodu kad za sitne pare korisnik ode konkurenciji, koja se u slucaju adwords-a bavi istom temom kao vi, i onda im oni prodaju neki proizvod ili na bolji nacin zarade na korisniku, kojeg ste im vi dali za tih par lipa :smiley: Postoje puno bolji nacini za zaradit na korisniku od tih pay per click oglasa a sve oglase koje stavljate na web je najbolje dogovorit sa firmama koje se zele oglasavat na vasem web prostoru i sa njima direktno dogovarat cijenu. A ne slat korisnika konkurenciji, jos vam google ili etarget uzme lijepu proviziju a vi radite za sicu i unistavate si stranicu.

[quote=“Limeni”]Ma ne trebate uopce stavljat nikakve adwords ili etarget reklame na svoje stranice. Meni nije jasno kako ljudi ne vide da su ti placeni oglasi ubojice svakog web-a.

Pa najvaznija stvar kad imate neki web je posjecenost. Ako web nije posjecen onda on nema smisla. I onda trosite vrijeme i novac da napisete sto bolji sadrzaj, napravite sto bolji SEO, trudite se samo da dovedete korisnika na svoju stranicu.
I sta onda napravite, stavite te placene oglase gdje za par lipa preusmjerite korisnika konkurenciji :smiley:
Sav trud koji ste ulozili da stranice budu sto posjecenije pada u vodu kad za sitne pare korisnik ode konkurenciji, koja se u slucaju adwords-a bavi istom temom kao vi, i onda im oni prodaju neki proizvod ili na bolji nacin zarade na korisniku, kojeg ste im vi dali za tih par lipa :smiley: Postoje puno bolji nacini za zaradit na korisniku od tih pay per click oglasa a sve oglase koje stavljate na web je najbolje dogovorit sa firmama koje se zele oglasavat na vasem web prostoru i sa njima direktno dogovarat cijenu. A ne slat korisnika konkurenciji, jos vam google ili etarget uzme lijepu proviziju a vi radite za sicu i unistavate si stranicu.

2¢[/quote]
Lol, upravo si mi rekao da pogasim sve što imam i dam sebi otkaz.