Etarget - nekoliko pitanja

evo samo da se nadovezem prosli mj. sam imao i vise nego za isplatu min moras imati 250kn imao sam cca. 280 tak nesto a sada ovaj mj. sicusnih 57kn …

kako pokusati povecati tu zaradu znam da se nesmije poticati na klikanje sto neradim niti nista sto nesmijem ali ima li sto da se poveca ta zarada hmmm

p.s. mozda jednostavno da cekam xD

Koristi slikovne oglase, oni imaju malo veći ctr, a ostalo je sl. adsensu.
Ja sam bio skeptičan prema etargetu, nije mi se dalo ni ulogirat u sustav i isprobat ih.

Ovaj mj sam postavio 10 ak slikovnih oglasa po sajtovima, i imat ću preko 2000kn.
Uglavnom, jako sam zadovoljan, posebno slikovnim oglasima.

[quote=“sime_zd”]Koristi slikovne oglase, oni imaju malo veći ctr, a ostalo je sl. adsensu.
Ja sam bio skeptičan prema etargetu, nije mi se dalo ni ulogirat u sustav i isprobat ih.

Ovaj mj sam postavio 10 ak slikovnih oglasa po sajtovima, i imat ću preko 2000kn.
Uglavnom, jako sam zadovoljan, posebno slikovnim oglasima.[/quote]

Auuuu, sada će svi pohrliti sa stavljanjem etarget oglasa.

Heh, nije baš tako trebalo ispast. Nisu bolji od adsense ali kao plan b su dobri za nadopunu zarade.

hvala @sime_zd a nemora biti ni tolika zarada … samo da bude za npr. isplate svaki mijesec … jer min je 250kn pa svaki mjesec ti dode koja kuna sastrane od weba … kuzis … sve u svemu hvala

Evo i ja se ukljucio u etarget i imam jedno pitanje za vas, koliko oglasnih mjesta smijem postaviti na jednoj web stranici (da se vide odjednom) ?

Pozdrav, ja sam tu novi

Molim nekoga tko koristi etarget da mi odgovori

Imam par stranica na koje bi stavio etarget oglase pa me zanima nakon koliko vrše isplatu?

Piše tamo da nakon završetka mjeseca šalju isplatu za taj mjesec, pa me zanimalo koliko nakon kraja mjeseca to bude, par dana ili par tjedana nakon

Ako zaradiš više od 250 kn u sječnju dobit češ ih tjekom veljače. Po mom iskustvo može biti prve dane ili zadnje dane mj, nema pravila.

Samo pazi da upišeš sve podatke potrebne za isplatu!

Ok, zahvaljujem na odgovoru

S obzirom da dobijem fenomenalnih 5.52 USD za 309 klikova na adsense (danasnja stats, muka mi je), mislim da idem ful na etarget.
1249 klikova u mjesec dana na etarget. Dao sam im, u usporedbi s adsense, sicu totalnu od ad prostora, onak bezveze, tako da je ctr nikakav doslovce (600k pageview-ova, onaj broj klikova pa si mislite). I svejedno je ispalo 280kn. To je cisto test bio da vidimo cpc i to.
U usporedbi s tim, 33.000 klikova na adsensu su napravili so far oko 4.300kn.
Uzas.
Vidim po postovima gore da CTR ne treba ocekivat jednak adsensu, ali đizs krajst, ovo je uzas kolko se zarađuje danas od gugla, nula bodova. No, uz duplo manji ctr opet sam na istom, kamoli isti ili nesto veci.
Krecem od 01.veljace pa se cujemo u ozujku.

Kao da slušam svoju priču, susječam s tobom. Problem kod etargeta je što nude samo 20 oglasa po accauntu, ja sam to malo suzbio jer sam ‘nabavio’ još jedan accaunt pa imam 40 na raspolaganju.

Na etargetu je trenutno klik negdje 3-4 puta veći, uz manji ctr nego što se može postić nego na adsensu mislim da su sada tuda negdje pa treba etargetu dati priliku, uz to nude i _blank pa ću uz manje klikova izgubit manje posjeta…

Nadam se da će se etarget razvijati, a za adsense se sve više bojim!

Heh, nije fora ovo u nikakvom slucaju. Ti bi s svojim setom sajteva morao zaradit cudo, hell - ja bih morao cudo, ti 5x cudo.
De, sime, reci 2 sitnice;
a) tih 20 oglasa - ako JS invocation kod stavim isti na jedan sajt kod igrica, taj ce potegnut, ajmo rec 9 oglasa. Pa stavim na drugi jedan kod, taj ce jos 9, jel to tih 18/20 ili se jednostavno misli na broj zona, ak kuzis sto mislim? Jer ako je broj zona, onda sam s tim primjerom recimo tek 2/20 iskoristio.
b) about payment, mozes tu, ako imas minutu dvije, ili preko pm, zanima me kako tocno oni to odrade. Direct deposit (wire) ili se radi preko pravnih entiteta ili trece nesto?

Da nije baš fora sa konja na tovara :wink:

a) ne, to je 2 oglasa. Kad kreiraš jedan oglas možeš ga koristiti na jednom sajtu na koliko hočeš podstranica.
b) plačanje šalju na tekući račun, novac dobiješ odmah mjesec nakon što sakupiš. Mora sakupiti više od 250 kn i za 2-3 tjedna nakon zadnjeg dana u mj će ti novac biti na račnun

Namjeravam staviti etarget na jedan dvojezičan (hrv i eng) sajt za probu, pa me zanima da li se i kako se etarget oglasi prikazuju na stranicama sa sadrzajem na stranom jeziku? Na lokalnom jeziku drzave u kojoj je otvoren etarget account ili?

Prikazivat će se mislim svima, ali broje se klikovi samo hr posjeta.
Mislim da ti etarget tu onda nije dobar odabir!

Hmm, zahvaljujem.
Budem probao naci drugo rjesenje.

Moze li se nekako smuckati da u BIH koristim Etarget? Ima ona fora da isplacuju na inozemni racun. Unesem Hrvatsku i racun u BIH i dal bi to funkcionisalo?

Naravno da mozes koristiti Etarget ako si iz BiH, samo unses IBAN i SWIFT broj, ali klikovi ti se racunaju samo za posjete iz Hrvatske, i da naravno domen ne smije biti .ba :wink:

Moze li domena biti .info ili .com?