Eto zašto su novine u komi (iliti formula za uspješnu web-stranicu)

Najpopularniji članci na jednom portalu:

1. “Teror” u američkoj Carinskoj službi: Šefica prisiljavala zaposlenike na oralni seks pod prijetnjom otkazom

2. NLO viđen u Americi i BIH? Neobične letjelice pojavile se u Bostonu i Buča Potoku

3. Uznemirujuće fotografije: Leševi trunu na ulicama Aleppoa

4. Igre oko Badelja: Transfer je prenapuhan, Arnasen je platio dvojici menadžera!

5. Štimac grmi: Ovdje igra samo Hrvatska!

U prijevodu:

1. Sex.

2. Trash.

3. Snuff.

4. Sport.

5. Sport.

Gornje je formula za posjećenu web-stranicu.

Jesu li novine u komi ili čitaoci?
Recimo teve. Nećeš prikazivati dokumentarce s Discovery-a i NG-a ako raja guta Larin izbor i one meksičke i turske sapunjare.

Popularno na jednom drugom portalu:

1. Šokantno otkriće o podrijetlu Hrvata
  2. Lingvisti složni: Hrvati i Srbi govore istim jezikom – makedonskim!
  3. Katoličke udruge skupljaju potpise za zabranu masturbacije i menstruacije
  4. Milorad Dodik: Potres iz Zenice neka produži za Tursku i ne dolazi u Banju Luku
  5. Vatikan planira sudski zabraniti istraživanje na Božjoj čestici

U prijevodu:

1. Povijest
  2. Lingvistika
  3. Biologija
  4. Zemljopis
  5. Fizika

harpp postavio svoje antene u srbiji :smiley:

[quote=“gambo”]Popularno na jednom drugom portalu:

1. Šokantno otkriće o podrijetlu Hrvata
  2. Lingvisti složni: Hrvati i Srbi govore istim jezikom – makedonskim!
  3. Katoličke udruge skupljaju potpise za zabranu masturbacije i menstruacije
  4. Milorad Dodik: Potres iz Zenice neka produži za Tursku i ne dolazi u Banju Luku
  5. Vatikan planira sudski zabraniti istraživanje na Božjoj čestici

U prijevodu:

1. Povijest
  2. Lingvistika
  3. Biologija
  4. Zemljopis
  5. Fizika[/quote]
    Prije bih rekao

glupost > glupost > glupost > glupost > glupost

Kako si ti nabrojao, sipada da je to neki znanstveni portal sa kvalitetnim člancima, ali se iz topica vidi da nije :smiley:

[quote=“gambo”]Popularno na jednom drugom portalu:[/quote]Taj nadmašuje sve što sam do sada vidio. Koncentracija idiotizma je takva da prijeti kolabirati sama u sebe.

Koji je to portal?

P.S. Ah, mislim da sam skužio. :smiley:

[quote=“iggysick”]Jesu li novine u komi ili čitaoci?[/quote]Mislim da bi taj meč i nakon sto rundi ostao neriješen.

Mislim da ni one ozbiljnije teme nisu kvalitetno pokrivene. Pa pisali o smeću ili nečem ozbiljnom koja razlika kad čitaš u većini slučajeva servisiranu istinu.
Sad aktualno kreditni rejting jedan poznati ekonomista na gostovanju u nekoj političkoj emisiji je izjavio onako usput, da kreditni rejting hrvatske neće pasti.
I neće tako dugo pasti dok neće biti gotovo…
I da će tako dugo odgađati taj junk status za našu zemlju koliko dugo će moći.
Jer od “junka” svi gube.

Neki tjedan isto pogledao dokumentarni film kako te agencije rejting podređuju strateškim interesima velikih korporacija.
Jel onda postoji neki interes iza toga što smo postali odjedamput stabilni ili trebamo biti happy što tamo neki stručnjaci smatraju da smo ekonomski stabilna zemlja.
To je tema o kojoj ovisi budučnost zemlje a ne ide dalje od nekih famoznih agencija.

A od IT vijesti mi se bljuje. Svaki mjesec izbacimo jedan facebook. A količina “servisirane istine” prelazi granicu paranormalnog.
I baš čitao intervju od jednog srpskog IT poduzetnika, prodali smo se, došli su sa 3 i pol milijuna eura, takav novac možemo sanjati. Preuzeli su urede, zaposlenike i dalje radimo pod njihovim imenom.
Kod nas samo strateška ulaganja…
Bila jedna IT firma, nije bila loša, baš suprotno, ali nije dovoljno zarađivala da pokrije troškove. Prodali se da prežive, svi to znali, ali članak u novinama, strateško ulaganje preko kojeg ćemo biti jači.

Mislim jel baš svaka vijest mora se čitati između redaka.
Ne kužim to, no vjerovatno je ljudima lakše pročitati sranje koliko god istinito bilo nego dešifrirati poruke u ozbiljnijim temama.

Stvarno kvalitetni tekstovi. Nije pubertetsko ismijavanje, nego dobra satira.

Zanimljivo opažanje. Vrlo vjerojatno na tragu istine. Kada će se u državi početi za ozbiljno dešavati ozbiljne stvari, ljudi će se za njih zanimati. Ovakve neozbiljne teme su jedino što se za ozbiljno dešava.

Opet zavjere i Novi Svjetski Poredak stoje iza novina i medija, kontrola uma :smiley:

Što će ti kontrola uma?

Novi zakon o umjetnoj oplodnja je u rangu sa blairbugom i jasenovcem. WTF is umjetna oplodnja, znam da su jasenovcu i blajburgu ubijali ljude jer su bili najednostavnije rečeno različiti.
Prilikom procesa umjetne oplodnje koliko ljudi je ubijeno jer su različiti!?

Čovjek zaposli na ključnu poziciji osobu prije natječaja za posao. Odgovor, to je normalno, on je najbolji. Inače lik koji provodi zapošljavanje na glasu da uvijek zna tko je najbolja osoba/firma za posao.

Legalizirati droge bi bila povijesna greška. U kontekstu marihuane, nitko nije imao namjeru legalizirati marihuanu. A postoje bezbroj legalnih droga na tržištu (recimo alkohol) pa kako mi onda možemo učiniti povijesnu grešku.
Usto bilo bi zanimljivo da neki akademik napravi analizu što je kriminalizacija lakih droga učinila. Učinila je to da su ljudi (mladi ljudi koji su nisu mogli priuštiti maricu) počeli koristiti jeftine sintetičke droge koje nepovratno uništavaju mozak.
To je cijena nebuloznog zakona.

E da i sad ovo zadnje, izjava da kreditni rejting nam je sačuvan da bi mogli prodati CO i HPB. I time ćemo izgubiti financijsku neovisnot. Poslje toga sljedi pad kreditinog rejtinga. U kojoj dimenziji smo mi financijska neovisna zemlja i koja budala bi zadržala kreditni rejting zemlje zatim kupila banku i osiguranje i onda išla srušiti kreditni rejting zemlje.

Koliko kod ozbiljna tema bila priča se o totalnim glupostima i one su opće prihvaćene.

Mislim da je problem što posao u IT zahtjeva logičko razmišljanje na dnevnoj bazi i jednostavno onda puno teže je prožvakati nelogične gluposti političara.

Nije mi jasno koliko dugo cemo se tome cuditi - pa, sve opisano je sasvim logicno. Ako ljudima pokazete sisu na portalu i prebrojite klikove na vijest…utvdite da se to “trazi”…sto cete napraviti dalje? Eto, mozete to ignorirati i raditi kvalitetno izvjestavanje i nadati se posjecenosti ili objesiti jos jednu sisu i naplatiti reklamu.

Nisu (samo) ljudi krivi, vece zlo su upravo oni koji to plasiraju; dakle webmajstori koji ne nude dovoljno kvalitetnog sadrzaja. Od starih medija i nije za ocekivati drugo; ako 24sata objavljuje u papiru sise i crnu kroniku odakle ocekivanje da ce isti na webu nuditi kvalitetniji sadrzaj (stogod to znacilo uostalom; pretpostavljam da su ciljanoj publici sise i guze kvaliteta i pol). Ono sto me eventualno jos cudi je da ljudi koji su izrasli sa netom ili upravo rastu sa njime nisu u stanju izdici se od tog ne-nivoa.

Uostalom, pogledajte vecinu sajtova /barem veci dio, cast iznimkama/ koji se vrte po sigovima cak i na ovom forumu? Igrice, slikice, affiliate linkovi,kvizovi i kockanje, srcolomke i navlakuse…nes ti kvalitetnog sadrzaja.

Sumnjam cisto da ce iz ijednog takvog siga izroniti nesto ozbiljno…stogod ozbiljno znacilo.

Offtopic smo sa ovime pa necu duziti: dovoljno je pogledati da uz svu “stednju” sam ministar financija kaze kako smo 800 mil kuna kratki u proracunu, pogledati sve trendove koji su negativni i dalje…nezaposlenost itd itd…a rating nam eto ostao dok svima pa i Republici Mars pada…hm, kome onda nije jasno kako taj rating nema veze niti sa ekonomijom, niti financijama…cista politika i amen. Ako smo do sada bili na “korak od smeca negativno” a sad smo “korak do smeca STABILNO” :slight_smile: i tome se veselimo…eee, onda jadna nam majcica.

Iznenadio bi se ti koliko IT djelatnika ne razmislja nimalo drugacije od Stefice iz racunovodstva i Jurice iz odrzavanja traktora.
Ako ih nema tamo gdje si ti…to ne znaci nista.

Tocno. Mozda ce doci vrijeme kad ce postati normalno da posjecenost pod svaku cijenu ne znaci nista. Ali, spomenuti tako nesto na forumu gdje je prodavanje svete vodice dignuto na nivo ekspertize, nije pametno. Da, SEO. :slight_smile:
Iako, naravno, to nema veze sa ovim forumom - cijela ideja je nametnuta zdravoj pameti.

Uopce nije vazna posjecenost ako su ti posjetitelji iz kategorije ljudi koje zanima samo ovo sto si pobrojio a naumio si raditi kvalitetniji web.

Iskreno, nisam siguran i da znam dovoljno kandidata u toj kategoriji:

osim indexa i net.hra te portala dnevnih novina, koji jos portali i postoje a da nisu prepisivacki?
Dakle, da imaju i “proizvodnju” vlastitog materijala uz sami izvjestajni dio? Znate ono, kao nekad papirnati casopis Danas pa cak i Start :slight_smile: u jednom kracem periodu…istrazivacko novinarstvo i slicni pristup.
advance.hr ocigledno to nije…

Je li se sve svelo samo na tih par sajtova?

[quote=“Foobar”]Nije mi jasno koliko dugo cemo se tome cuditi - pa, sve opisano je sasvim logicno. Ako ljudima pokazete sisu na portalu i prebrojite klikove na vijest…utvdite da se to “trazi”…sto cete napraviti dalje? Eto, mozete to ignorirati i raditi kvalitetno izvjestavanje i nadati se posjecenosti ili objesiti jos jednu sisu i naplatiti reklamu.
[/quote]

To je recept sisa-pivo-lopta ali kad i kreneš dalje od toga, ono što je iznad te razine, opet dobiš što…smeće:)
Drugo se ne gleda nego koga će se okrznuti člankom i jeli taj slučajno kupio reklame kod nas.
Koliko samo istih vjesti ima danas na net, index.hr, i što ja znam gdje a da ne dolaze iz HR.
Kao da postaji jedan specijalizrani izvor za hrvatsku i taj izvor odlučuje što je primjerno za današnji dan.

[quote=“Foobar”]Uostalom, pogledajte vecinu sajtova /barem veci dio, cast iznimkama/ koji se vrte po sigovima cak i na ovom forumu? Igrice, slikice, affiliate linkovi,kvizovi i kockanje, srcolomke i navlakuse…nes ti kvalitetnog sadrzaja.

Sumnjam cisto da ce iz ijednog takvog siga izroniti nesto ozbiljno…stogod ozbiljno znacilo.[/quote]

Ti to ozbiljno u istu ravan trpaš tvrtke sa 10+ zaposlenika i desecima pa i stotinama tisuća kuna buđeta sa malim Ivicom koji na svom kompu piše ode kulenu kad uhvati malo vremena? :potboy:

pa, da…to je srz problema…da izdajes enciklopediju sa reklamama u hr brijem da bi isto bilo…

A ti tvrdis da za jedne postoji jedna verzija portala i novina a za druge druga verzija? :slight_smile:
Ne trpam bas u istu ravan ali pogledaj nesto drugo…ajmo reci egzaktnije. Realnost.
Ako postoji kriticna masa tih koji ne puse ove prizemne fore, gdje su? :slight_smile:

Gdje su te kvalitenije novine, portali, tvrtke…?

Ok, mozda nisu svi u tim vodama…prosirimo pricu na generalnu javnost. Odlican alat za to - izbori. :slight_smile:
Ako imamo tu kolicinu ljudi u drustvu, regrutiranu iz bransi kao sto je IT, akademija i slicno…kako to da nam se na izborima uvijek nudi ekvivalent portalskog zutila koje eto i dovoljno ljudi izabere.

Ekipa, probudimo se…niti nas ima puno niti nas ima kvalitenih dovoljno.
I kako onda ocekivati ista bolje od ovog sto imamo?

I dalje me zanima, ima li netko primjer stvarno kvalitetnog portala (od novina sam davno odustao)?
Pa da vidimo sto ga cini boljim, analiziramo malo…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja