EU tuži Google zbog kršenja antimonopolskih zakona

@leffe centri moci su uvijek postojali, i uvijek ce postojat. Pa ne budi naivan covjece.

A čuj…
može se složiti koliko-toliko sadržajna i (na prvu) egzistentna forma upisa.
Ali ono… kad se malo bolje zagledam vidim samo osrednji spin i čupanje konteksta,
tautologiju i doslovno, dječje shvačanje figurativnih izraza.

Mogao bih se pozvati na pravila, odnosno kritčne greške u logičkoj argumentaciji.
Ali iskreno, nemam sada baš volje za to. Nije prava osoba, niti vrijeme niti mjesto.

1 Like

@leffe Da, slazem se da smo krivi mi. ALI, debelo u tome imaju prste ti takozvani Centri Moci, iako ih ja nebi tako nazvao. Ja bi ih nazvao multinacionalne kompanije koje manipuliraju masama.

Dobro si napisao da je danasnji covjek konformist, zeli konfor i zeli zabavu. A mocne korporacije to iskoristavaju.

Kad netko kaze MIND CONTROL, ili kotroliranje masa, svi odmah pomisle na science fiction filmove, gdje su neki veliki uredjaji, nesto strasno se desava, ali ne. Pogledajte samo religije, one kontroliraju mase vec niz godina. Oni su natjerali ljude na ratove i ostala sranja kroz cijelu povijest, pa i dan danas se vode ratovi zbog religije.

A u to su se jos ukljucile korporacije, koje svakodnevno koriste svoje reklame i peru mozak gradjana, onda se u to jos umjesa politika koja mora drzat covjeka priglupog, da ne kazem glupog, jer samo tako ce covjek izac na glasanje i dat glas njima. I ne samo da ce dobiti glas, nego ce ih taj mali covjek braniti svom svojom snagom, pa cak i raditi kriminalne radnje da samo obrani svojeg “gospodara”. A isti taj “gospodar” će sve svoje sto ima dat svojem “gospodaru”, odnosno korporaciji koja mu je bacila novce pod noge.

Zato je i drzava ukljucena u ispiranje mozgova, jer ljudi moji, objasnite tko normalan moze gledat one serije an televiziji? Ili onaj program sto ga daje nasa nacinalna televizija. Istina ima neki dokumentarac, ali veci psototak je usmjeren na reklamiranje i pranje mozgova.

Jer samo glupog covjeka koji nemoze razmisljat svojom glavom se moze kontrolirat, na pametnog (pri tome ne mislim na obrazovnog), nego covjeka koji razmislja svojom glavom, kojeg ne vode osjecaji, njega se nemoze kontrolirat.

Iako kod nas to jos nije tako strasno, ali recimo u USA samo sto nije poceo gradjanski rat. Sve vise ljudi izlazi iz religije, svi vise ih izlazi iz sistema.

2 Likeova

Upravo.
Dok imam vise koristi od Google-a, nego stete, za mene je to fantastican koncept.
U sustini, volio bih vidjeti ove sto napadaju po Google-u na sta bi im se sveo internet™ bez ijednog Google servisa.
Na kraju krajeva, nije obavezno koristenje istog.
Odjavis se sa gmail-a, iskljucis JS u browser-u i Ciao Ammore.
A ovi sa paranoja level Asian, pa algoritam odredjuje output ad-a, a ne mali Perica koji cita mejlove.
Otprilike, paranoja nivoa momenta kucanja sifre u input polje.

Hvala sto si nam sve razjasnio, ja sam bas bio uvjeren da u googleu postoji odjel sa 10 000 ljudi koji citaju mailove. Hvala ti puno!!

Hm, nije bas da mi se ulazi u raspravu ovog tipa, ali 10.000 ljudi bi bilo malo. To sto se tice kvantifikacije.
Sa druge strane, nespretno je zamijenjena osnovna teza fokusa mog posta koja govori upravo o slobodu odabira servisa za pretragu, mejl, video materijal etc. etc.

Po meni si kontradiktoran, pa baš su globalisti po vokaciji prirodni podstrekači slobodnog protoka informacija.
Google je moćan bez daljnjeg, ali nije evil (zasad), zlo su partikularne birokracije i administracije širom, koje se hrane vlašću koju su si uzeli ili smo im mi dali i zato se čak preventivno boje Googla.

Ispada da je Google kriv što je najbolji i najkorišteniji. Da li je Google jedini - nije, preuzeo i utopio koju tražilicu - mislim da nije, must have - nije…so, u trgovačkom smislu to nije monopol.

Ako si se vratio na originalnu temu (a ne pricamo vise o urotnicima, chemtrailsima i svjetskim osovinama zla), onda da pojasnim sto je centar ove tuzbe… Google rezultate svoje trazilice predstavlja kao relevantne i nepristrane. Od te ideje je i proizasla poznata dont be evil (oni koji su bili online u eri prije gugla se sicaju kakve su trazilice prije bile).
E sad, ako je google trazilica postala toliko dominantna, da je i izraz “guglati” usao u jezik, onda odstupanje od ideje nepristrane trazilice dovodi do određene sive zone… Ako ti meni govoris da je tvoja trazilica nepristrana i da ce mi dat najrelevantnije rezultate, i ja trazim fen za kosu, ocekujem da cu dobit nekakav nepristran rezultat. Ako mi ti u taj rezultat podvalis fen za kosu iz tvog ducana, onda si ostetio one ducane/proizvođace koji su mozda vise zasluzili tu poziciju, i mene ko kupca. Dakle tuzba se (zasad) odnosi iskljucivo na guranje svojih proizvoda u rezultate trazilice. Krsi li Google time zakon, i triba li ga se i kako kaznit, ce odlucit sud.

Kratko da se osvrnem i na ovo “citanje mailova” spomenuto gore. Ne postoje ljudi u guglu koji citaju tuđe mailove. Zapravo, vjerojatno postoje, ali im to nije opis radnog mista, nego citaju iz zajebancije. Ali problem uopce nije u tome, ni u mailu samom po sebi. Ovde pricamo o jednoj golemoj bazi podataka koja ne zna samo mailove, nego i 99% onoga sta klikas po netu. Sve i da se ja recimo odjavim sa gmaila, ako komuniciram sa osobom iza gmaila, i moji odgovori su u reply quoteu. Sve i da se odjavim sa svih servisa na internetu, apsolutno nista nece bit izbrisano. Vise ne postoji online servis koji brise bazu podataka. Jednostavnije, i sigurnije je stavit flag neaktivnosti na account i drzat podatke kakvi jesu.
Ali amo rec da ni cinjenica da Google zna sve o nama nije problem. Amo rec…
Nedavno se dogodio Snowden. Ono, prakticki jucer, nije ga valjda jos niko zaboravio. Iluzorno je ocekivat da NSA nema pristup istim tim podacima koje ima Google. Cak i da im fali neki komadic, odgovaraju istoj vladi.
Usput, pogledajte ovaj klip John Olivera. Zabavan i lagan klip za pogledat; u drugoj polovici videa prica malo sa Snowdenom o gledanju tuđih genitalija .

I na kraju, nismo u SADu. Triba li nas sve to zabrinjavat? Pa naravno da da. Mene nimalo ne dira sta se Amerika pretvara u gigantski zatvor sa svojim patriot actom, ali sasvim je logicno ocekivat da ako “land of the free” moze legalizirat masivno spijuniranje svojih građana, da moze i bilo koja druga zemlja. Ok, ja ti on ona ono mislimo zivit nenormalno dosadan zivot, i bas nas brige ako ko slusa/gleda/cita nas dosadan zivot. Ali isti prostor dijelimo i sa ljudima koji riskiraju sebe da bi svima bilo bolje - takozvanim zvizdacima. U svijetu u kojem vlast (tko god da je) zna sve o svemu, zvizdaci ne postoje. Snowden ne postoji.