Excel i auto HTML formatiranje

Ima par klijenata koji imaju sada tablice sa proizvodima za web ućan sčožiti.
Večini slažem ja no neki žele sami.
Jedan se muči sa opisima, jer ih stavlja u excel. Ali tamo nema formatiranja.
Mislio sam prvo da uzima s neta, pa našao copy html dodatak za mozzilu da mu bude lakše. Ali ne on piše sam opise.

Kako na kraju tako i tako sve ide u excel (csv, xlsx), interesira me da li netko zna način ili program s tablicama gdje korisnik, može unutar tablice, točnije jedne čelije unositit text ali da sistem registrira formatiranje kao HTML?

Znam da je nategnuto, no to bi pomoglo jako.

Jer na kraju HTML mora ići u import, jer drugačije nema formatiranja opisa proizvoda, samo jedna duga rečenica.

Mozes koristiti biblioteku koja moze citati excel, pa ubacit prvo proizvode u bazu.

Za editiranje mozes koristiti html table s time da u celije ubacis input text polja ili koristis neki data grid.

Ima nekoliko javascript/jquery biblioteka koje se sastoje od komponenti, kao sto su: datagrid, forme, pivot table, excel na webu(uglacnom ne podrzavaju formule). Evo ti popis biblioteka: extjs, dojo toolkit itd., ima jos nekoliko dobrih.

Kvalitetne biblioteke nisu besplatne.

HM… nisam baš skužio ovo , pitanje je usko vezano samo uz Excel. Library za excel?

Mislim da nsam dovoljno jasno postavio pitanje.

Dakle uzmem excel, izaberem ćeliju i počnem pisati i da rezultat na kraju svega bude HTML…

Našao sam jedno znalca koji radi svašta sa excelom , čak neke software, pa kaže da će složiti nešto.
Mislio sam da li postoji nešto gotovo?